درخواست اتحادیه اروپا از باکو و ایروان برای ادامه تلاش‌های آشتی‌جویانه
کد خبر: 1114885
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004g21
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای به مناسبت فرارسیدن دومین سالگرد پایان جنگ ۴۴ روزه قره‌باغ، از جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواست تا به تلاش‌های آشتی جویانه خود برای جلوگیری از تلفات و خسارات غیرضروری بیشتر انسانی ادامه دهند.
در بیانیه‌ای که اتحادیه اروپا به مناسبت دومین سالگرد پایان جنگ ۴۴ روزه قره‌باغ صادر کرده، آمده است: این هفته، دومین سالگرد پایان جنگ ۴۴ روزه نارگونی قره‌باغ فرارسیده است. اتحادیه اروپا با آگاهی کامل از این میراث دشوار، از جمهوری آذربایجان و ارمنستان می‌خواهد که صفحه دشمنی را بازگردانند و به تلاش‌های آشتی ادامه دهند تا از تلفات و خسارات غیرضروری بیشتر جان انسان‌ها جلوگیری شود.

این اتحادیه از گام‌های متعدد برداشته شده توسط رهبران جمهوری آذربایجان و ارمنستان به منظور غلبه بر دشواری‌ها به منظور رسیدن به صلحی فراگیر و پایدار در منطقه استقبال کرد.

اتحادیه اروپا همچنین از «مشارکت پایدار» دو کشور در مذاکرات جاری و در سطوح مختلف استقبال و خاطرنشان کرد: در حالی که مذاکرات کنونی آشکارا دشوار بوده و به زمان بیشتری نیاز دارد ولی بسیار مهم است که شتاب را از دست ندهیم و در مورد گام‌های مشخص روبه جلو توافق کنیم. ما محیطی امن و مرفه را به نفع همه مردم منطقه می‌دانیم.

این اتحادیه همچنین از دو طرف خواسته که از هرگونه تنش غیرضروری از جمله اظهارات تهدیدآمیز یا اتهام علیه یکدیگر خودداری کرده و به اقدامات تحریک آمیز نظامی پایان دهند.

اتحادیه اروپا در پایان بر تعامل فعالانه خود با جمهوری آذربایجان و ارمنستان به منظور برطرف کردن موضوعات باقی مانده از طریق چارلز میشل رییس، جوزف بورل مسوول سیاست خارجی و توو کلار نماینده ویژه این اتحادیه تاکید کرد.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار