اجرای حکم اعدام ۲ نفر از اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم در زاهدان
کد خبر: 1114462
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004fvC
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
روابط عمومی دادگستری سیستان و بلوچستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حکم اعدام ۲ نفر از اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم به اتهام اقدامات تروریستی، ایجاد ناامنی، تیراندازی به سمت نیروهای انتظامی و به شهادت رساندن چهار نفر از کارکنان مرزبانی این استان به مرحله اجرا درآمد.
در اطلاعیه روابط عمومی دادگستری سیستان و بلوچستان آمده است: روز گذشته ۲ نفر از اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم به نام های راشد بلوچ فرزند افضل و اسحاق آسکانی فرزند دلاور به جرم انجام اقدامات تروریستی، ایجاد ناامنی و تیراندازی به نیروهای انتظامی که به شهادت چهار نفر از نیروهای مرزبانی و مجروح شدن تعدادی دیگر از کارکنان فراجا منجر شده بود اعدام شدند.

این اطلاعیه می افزاید: بر اساس مستندات پرونده این ۲ فرد در سال ۹۵ طی چند عملیات تروریستی در منطقه مرزی جبروک و ریدیک استان سیستان و بلوچستان،چهار نفر از نیروهای مرزبانی فراجا را به شهادت رسانده و تعدادی را مجروح کرده بودند و در سال ۹۶ در حالیکه در مناطق مرزی شرق کشور در حال جاسوسی و جمع آوری اطلاعات یگان های نظامی و انتظامی بودند دستگیر می شوند.

در این اطلاعیه آمده است: نامبردگان پس از دستگیری و در مراحل مختلف تحقیقات پرونده، با ذکر جزئیات نحوه و چگونگی عضویت در گروهک تروریستی جیش الظلم و عملیات های تروریستی که در آن مشارکت داشتند را بدون هیچ گونه تناقضی بیان کرده و به آن اذعان نموده بودند، لذا با توجه به اقاریر متعدد متهمین در کلیه مراحل تحقیقات مقدماتی، گزارش ضابطان و مستندات موجود در پرونده و  صورتجلسه بازسازی صحنه جرم،دادگاه انقلاب اسلامی زاهدان آن ها را  بابت انجام اقدامات تروریستی و ایجاد ناامنی و همچنین تیراندازی و به شهادت رساندن چهار نفر از کارکنان مرزبانی و مصدوم کردن تعداد دیگری از کارکنان فراجا به اعدام محکوم کرد.

در بخشی از این اطلاعیه ذکر شده است: برای مذکور پس از ابلاغ به نامبردگان و وکلایشان و تقاضای فرجام خواهی آنان، جهت رسیدگی به دیوان عالی کشور ارسال گردید که دیوان عالی با توجه به مدارک و محتویات پرونده و اظهارات و اقرارات متهمین فرجام خواهی متهمین را وارد ندانسته ودادنامه بدوی را تایید کرد.

در بخش پایانی اطلاعیه آمده است: بر همین اساس رای قطعی صادر شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۷در محوطه زندان مرکزی زاهدان به مرحله  اجرا  درآمد.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار