کد خبر: 1113619
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
دهه هشتادی و نودی یعنی روح پاک و لوحی که حاج‌قاسم‌ها و همت‌ها و حججی‌ها نقش ماندگار آن هستند. این نقش را دهه هشتادی خودش حک کرده است و گردن‌آویز عاشورایی بودن و آزادیخواهی از بند بندگی دنیا را خود بر گردن آویخته است، اما آن آزادی‌جویی برآمده از تفکر وهابی و بن‌سلمانی و انگلیسی و برده‌داران تاریخ جایی در این میانه ندارد. جایی که دهه هشتادی‌ها همان ۱۳ آبان آزادیخواهی را به‌روز کردند و سیدابراهیم رئیسی در نخستین حضور یک رئیس‌جمهور در مراسم ۱۳ آبان گفت زهی خیال باطل امریکا که بخواهد ایران را آزاد کند، ما ۴۳ سال پیش از دست شما آزاد شدیم

ملت ایران اسلامی بار دیگر در یکی از مهم‌ترین بزنگاه‌های انقلاب، ۱۳ آبان ۵۷ را به‌روز‌رسانی کردند؛ روزی که در تقویم انقلاب به دلیل کشتار دانش‌آموزان توسط رژیم منحوس پهلوی در دانشگاه تهران به روز بزرگداشت دانش‌آموز نامگذاری شده است.
راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان امسال در حالی در مقابل لانه جاسوسی سابق امریکا در تهران و همزمان در ۹۰۰ شهر کشور برگزار شد که اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران توسط نوجوانان و جوانان و سر دادن ندای «لبیک یا خامنه‌ای» در مسیر‌های راهپیمایی شور خاصی به مراسم امسال بخشید. شرکت‌کنندگان در این مراسم ضداستکباری با سر دادن شعار‌های «مرگ بر امریکا»، انزجار خود را از سیاست‌های خصمانه و استکباری نظام سلطه و در رأس آن امریکای جنایتکار نشان دادند.
حمایت مردم از مدافعان امنیت
در این مراسم راهپیمایان با پارچه‌نوشته‌ها و پلاکارد‌هایی در محکومیت امریکا و ایادی استکبار انزجار خود را از نظام سلطه و در رأس آن‌ها امریکا بیان داشتند. همچنین مردم در این مراسم پلاکارد‌های در حمایت از نیروی انتظامی با عنوان نیروی انتظامی تشکرتشکر، مدافعان حرم مدافعان امنیت را در دست داشتند. در این مراسم پلاکارد‌هایی نیز در محکومیت اقدامات سلبریتی‌هایی که با دروغ‌پردازی‌های خود موجب تحریک و فریب جوانان برای حضور در اغتشاشات می‌شوند، در دستان مردم بود.
طنین ندای لبیک یا خامنه‌ای در تهران
اجرای سرود «سلام فرمانده» از سوی دهه نودی‌ها از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که با شور و شوق فراوان و همخوانی شرکت‌کنندگان در مراسم اجرا شد و نوجوانان شرکت‌کننده در این مراسم، این روز را روز حماسه حضور و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب دانستند. شعار‌های مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل و اجرای سرود‌های انقلابی در روز دانش‌آموز و مبارزه با استکبار جهانی و همچنین ندای «لبیک یا خامنه‌ای» به طور مداوم از سوی راهپیمایان سر داده می‌شد و فضای اطراف لانه جاسوسی امریکا را پر کرده بود. همچنین جمعی از زنان و دختران با در دست داشتن پلاکارد‌هایی با عنوان حجاب قانون خداست نه حکومت، نشان دادند با تبلیغات رسانه‌های معاند خدشه‌ای در نجابت زنان ایرانی نسبت به حفظ حجاب به وجود نمی‌آید. حضور جانبازان با ویلچر در این مراسم جلوه‌های ویژه‌ای از خستگی‌ناپذیری آنان و حضور همیشگی در صحنه‌های انقلابی را به نمایش گذاشت.
بیزاری راهپیمایان از داعش و رسانه‌های معاند
در مراسم امسال، بنر‌ها و تابلو‌هایی که به حادثه تروریستی شاهچراغ شیراز اشاره داشت، به نمایش درآمد. در این تصاویر عجز و زبونی داعش که مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت و رسانه‌های معاند بی‌بی‌سی و ایران‌اینترنشنال که در پی شعله‌ور کردن آتش اغتشاشات بودند، به تصویر کشیده شده بود. راهپیمایان همچنین شمایل کاریکاتوری سران استکباری را که در سال‌های گذشته رفتار‌ها و مواضع ضدایرانی داشته‌اند، در دست داشتند. دانشجویان، دانش‌آموزان و اقشار مختلف مردم با آتش زدن پرچم امریکا و اسرائیل و نیز سردادن شعار‌های مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل انزجار خود را نسبت به سیاست‌های خصمانه مستکبران نشان دادند. راهپیمایان در مسیر نماز جمعه نیز به سردادن شعار‌های انقلاب ادامه دادند و شعارهایی، چون حسین‌حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست/ مرگ بر امریکا/ مرگ بر اسرائیل/ مرگ بر انگلیس/ مرگ بر منافق/ منافق بی‌ریشه ایران دمشق نمیشه/ زن، زندگی، شهادت/ این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده/ خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست/ وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد و مرگ بر داعشی کودک‌کش سردادند.
رئیسی: ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد
رئیس‌جمهور هم طی سخنانی در مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان در جمع پرشور اقشار مختلف مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان، در سخنانی امریکا را نماد امروز استکبار، شیطان بزرگ دانست و با بیان اینکه چند ساعت قبل مُطلّع شدم رئیس‌جمهور امریکا جمله‌ای گفته که شاید از حواس‌پرتی‌اش بوده باشد که گفته ما بنا به آزاد کردن ایران داریم، خطاب به جو بایدن گفت: ایران ۴۳سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما درنیاید و هرگز گاو شیرده نخواهد شد.
سیدابراهیم رئیسی افزود: مگر ما با تهدید‌ها و تحریم‌های شما متوقف می‌شویم؟ شما دنبال کند کردن شتاب توسعه در ایران هستید و امریکا می‌داند ایران در حال پیشرفت است و برای همین دنبال این هستند که ایران را منزوی کنند، اما در تمام نقشه‌ها علیه کشورمان شکست خورده‌اند.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز دشمن، وحدت و انسجام ما و پیشرفت و امید و آرامش و اقتدار در ایران اسلامی را هدف قرار داده است، متذکر شد: هر کسی که در جهت ایجاد آرامش، امنیت، تولید و پیشرفت، کسب علم و دانش، رونق تحصیل و علم‌آموزی و علم‌افزایی در مراکز علمی و فرهنگی در کشور گام بردارد و هر کسی در جهت شتاب‌بخشی به قطار پرشتاب پیشرفت کشور کمک کند، بداند که در جهت راهبرد جمهوری انقلاب اسلامی حرکت کرده است.
رئیسی ادامه داد: امروز دوگانه ما این است که هر کسی در جهت اغتشاش و ناامن کردن کشور گام بردارد و حتی کوچک‌ترین عنصر در این مسیر باشد، بداند که در جهت خواست دشمنان انقلاب اسلامی گام برداشته است.
رئیس‌جمهور با طرح این سؤال از دولتمردان امریکایی که چند بار می‌خواهند ایران و ایرانیان را تجربه کنند و چرا از تجربه‌های شکست‌خورده‌شان درس نمی‌گیرند، ادامه داد: امریکایی‌ها تصور کردند نسخه‌ای مثل آنچه در کشور‌هایی همچون سوریه، لیبی و برخی کشور‌ها و مناطق دیگر اجرا کردند، می‌توانند در ایران هم اجرا کنند، زهی خیال باطل.
بیانیه پایانی: مجال فتنه‌گری را از اخلالگران بگیرید
در آیین یوم‌الله ۱۳آبان تهران، علاوه بر سخنرانی رئیس‌جمهور، برنامه‌های فرهنگی از جمله سرود و تواشیح توسط گروه‌های دانش‌آموزی اجرا شد. در مراسم امسال دو قطعنامه علاوه بر قطعنامه پایانی قرائت شد. قطعنامه نخست مربوط به تشکل‌های دانش‌آموزی بود و دیگری نیز به دانشجویان اختصاص داشت. این راهپیمایی با قرائت قطعنامه سراسری به عنوان اعلام رسمی آخرین مواضع ملت ایران پایان یافت. راهپیمایان یوم‌الله ۱۳آبان در این قطعنامه از قوای سه‌گانه خواستند ضمن مقابله مستمر با فتنه‌انگیزی‌ها و اخلالگری‌ها، زمینه را برای استفاده از توان و ظرفیت نخبگان برای پیشبرد امور کشور فراهم و با رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم، صف معترضان را از مغرضان جدا و راهکار‌های قانونی بیان انتقادات را فراهم کنند.

نمای نزدیک
دشمنان از بیم اقدام ایران در لاک دفاعی فرو رفته‌اند
سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه در حاشیه راهپیمایی روز ۱۳آبان تهران و در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۱۳آبان و روز استکبارستیزی گفت: آنچه امروز همه دنیا مشاهده می‌کنند، حضور گسترده و پرشور ملت شریف ایران است که امیدواریم رسانه‌های خارجی آنقدر منصف و جوانمرد باشند که بتوانند این همه شکوه و حقیقت حضور گسترده مردم کشورمان را بازتاب دهند. اگر نگاه کنید، این جمعیت همه جوان هستند و این نشان می‌دهد جوانان ایران اسلامی همچنان پای انقلاب خودشان ایستاده‌اند و در مقابل جبهه استکبار مصمم و قوی هستند.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: امروز دشمنان به نیرو‌های خود آماده‌باش داد‌ه‌اند و نگران هستند که جمهوری اسلامی اقدامی علیه آن‌ها نشان ندهد و بر همین اساس اکنون از بیم اقدام ایران علیه آن‌ها در لاک دفاعی فرو رفته‌اند. در واقع این موضوع نشان‌دهنده واقعیت ماست. سلامی تأکید کرد: دشمنان می‌دانند که ما حتماً نتیجه این اقدامات مداخله‌جویانه و شرارت‌افروز آن‌ها را پاسخ خواهیم داد، اما الان نمی‌توانیم بگوییم کجا و چگونه این اقدام را انجام خواهیم داد، البته این‌ها موضوعاتی است که برای ما می‌ماند و بعد‌ها در روز حادثه دشمنان خودشان متوجه می‌شوند. هر کسی که آرامش مردم ما را بگیرد، آرامش نخواهد داشت.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
0
0
ما قدرت اول پهبادی دنیا هستیم چرا پهبادی را طراحی نمیکنیم و نمیسازیم که برای شناسایی و فیلمبرداری و حتی مبارزه با آشوبگران کارایی داشته باشد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار