کد خبر: 1112854
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۴
رسانه‌های ضد‌انقلاب در ادامه پروژه کشته‌سازی، روایت‌های متناقضی از نحوه کشته شدن فرشته احمدی مطرح می‌کنند و تا‌کنون سه مکان را برای فوت این مرحومه اعلام کردند.

پروژه کشته‌سازی در اغتشاشات اخیر یکی از راه‌برد‌های جریان رسانه‌ای خارجی و معاندین بوده که از همان ابتدای ماجرای فوت مهسا امینی را با حربه‌های مختلف آغاز کرده‌اند و طی مدت اغتشاشات نیز در شهر‌های مختلف به دنبال پیاده‌سازی آن با روش‌های خاص هر منطقه و شهر هستند.

این روش هرچند به دفعات مکرر با شکست مواجه شده، اما به عنوان اقدامی تکراری انجام می‌شود تا در نهایت به تاثیرگذاری در اذهان عمومی برسد و به این ترتیب پروژه‌های ضدانقلاب به نتیجه مطلوب و مدنظر خودشان برسد.

کشته سازی در اغتشاشات شهرستان‌های کُردنشین و جنوبی استان آذربایجان‌غربی نظیربوکان، پیرانشهر و مهاباد نیز جزو همین پروژه‌های ضدانقلاب بوده که در مدت اغتشاشات از آن دریغ نکرده‌اند و از هر فرصتی برای پیاده سازی این روش بهره برده‌اند.

در آخرین مورد این پروژه، ماجرای کشته شدن «فرشته احمدی» در جریان اغتشاشات روز پنجشنبه گذشته شهرستان مهاباد مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفته که با استفاده از تصاویر منتشر شده از دختر خردسال این خانم و گریه‌های دردناک او ماجرا ابعاد گسترده‌تری گرفته است.

اما نکاتی در این موضوع بیش از دیگر موارد به چشم می‌خورد که ابهام درباره چگونگی درگذشت او را افزایش داده است.

در همان ساعات ابتدایی درگذشت خانم احمدی و در حالی که اغتشاشات در مقابل اماکن حساس شهرستان مهاباد ادامه داشت، خبر درگذشت خانم احمدی منتشر می‌شود و کانال‌های ضدانقلاب به ویژه شبکه‌های معاند وضدانقلاب کُردی نسبت به ربط دادن این موضوع به اغتشاشات اقدام می‌کنند و در زیرنویس تمامی پیام‌های خود این گونه می‌آورند که این خانم در جریان اعتراضات (اغتشاشات) شامگاه پنجشنبه به قتل رسیده است.

این رویه انتشار اخبار تا روز شنبه ادامه دارد، تا اینکه به یک‌بار تغییری در روند انتشار اخبار مرتبط با «فرشته احمدی» رخ می‌دهد و محل درگذشت وی را از اعتراضات و میانه میدان به پشت بام منزلش منتقل می‌کنند! در متن‌های منتشر شده در این خصوص، اشاره می‌شود که وی در پشت بام خانه و با شلیک مستقیم کشته شده است.

در این میان، انتشار متنی دیگر در BBC فارسی در خصوص درگذشت این خانم در داخل منزل نیز جالب توجه است که این بار اشاره این رسانه‌ها به کشته شدن وی در داخل خانه است. در این فیلم و به تعبیر این رسانه، از زبان یکی از نزدیکان وی این گونه مطرح می‌شود که وی در داخل منزل خود، در حالی که کودک در بغل داشته به ضرب گلوله به قتل رسیده است!

سرهنگ صادق شکری، رئیس پلیس آگاهی انتظامی آذربایجان‌غربی ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفیان تجمعات اخیر در شهرستان‌های پیرانشهر و مهاباد، اظهار داشت: متاسفانه مواردی از اصابت تیر به ماموران امنیتی و مردم از بین جمعیت معترضان در تجمعات اخیر به وقوع پیوسته و گروه‌های ضدانقلاب و اشخاص مغرض از این فرصت به انحاء مختلف استفاده و اقدام به قتل شهروندان می‌کنند که به همین منظور پلیس با دستور ویژه برای پیگیری این موضوع اقدام می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در کنترل تجمعات غیرقانونی از هیچ گونه سلاح جنگی استفاده نمی‌شود، تاکید کرد: پلیس به جد در حال پیگیری و شناسایی قاتل و یا قاتلان و عوامل تیراندازی متوفیان در تجمعات اخیر بوده و ابعاد حادثه تلخ درگذشت متوفیان درحال بررسی است و باید از اظهارنظر‌های خلاف واقع پرهیز شود.

تحقیقات پلیس در جهت یافتن سرنخ‌هایی پیرامون موضوع درگذشت خانم فرشته احمدی ادامه دارد.

منبع: تسنیم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار