گره ژیمناستیک را کورتر نکنید!
کد خبر: 1111001
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004f1N
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
دنیا حیدری

بلاتکلیفی فدراسیون ژیمناستیک به‌رغم جدایی یک‌ساله اینچه‌درگاهی همچنان ادامه دارد، به‌طوری‌که رفت‌و‌آمد سه سرپرست نیز هنوز نتوانسته سامانی به اوضاع به‌هم ریخته و پریشان این رشته بدهد و در این شرایط فرصت حضور تنها نماینده ایران در رقابت‌های ژیمناستیک هنری قهرمانی جهان به دلیل تعلل مسئولان فدراسیون از دست رفت که در کمال تعجب با وجود تغییر سه سرپرست در رأس فدراسیون ژیمناستیک همچنان نام اینچه‌درگاهی و محسن سلیمانی به عنوان رئیس و دبیر فدراسیون ژیمناستیک ایران در سایت فدراسیون جهانی ثبت شده است. مسئله‌ای که نشان می‌دهد با وجود دیدار و گفت‌وگوی چند ماه قبل ورزش و رئیس سابق کمیته ملی المپیک ایران با رئیس فدراسیون جهانی، توضیحات ارائه شده در این راستا مورد قبول واقع نشده و FIG همچنان بر مواضع قبلی خود باقی مانده است و تغییرات انجام شده در این مورد را قبول ندارد.
امروز، اما نه مواضع سختگیرانه فدراسیون جهانی که بی‌توجهی و تعلل در خصوص برگزاری مجمع انتخاباتی برای مشخص شدن تکلیف فدراسیون ایران است که جای سؤال دارد. پس از اتفاقات رخ داده در پایان دوره چهار ساله ریاست اینچه‌درگاهی و کنار گذاشتن او از مسند ریاست این رشته، سه سرپرست طی یک‌سال گذشته امور ژیمناستیک ایران را در دست گرفتند، اما نه تنها هیچ‌گونه موفقیتی در این مسیر به دست نیاوردند که تلاشی هم برای برگزاری مجمع انتخاباتی صورت نگرفت تا سروسامانی به اوضاع آشفته این رشته داده شود، به‌طوری‌که فرصت‌های قابل توجهی برای ورزشکاران ژیمناستیک از دست رفت که عدم حضور مهدی احمدکهنی در رقابت‌های جهانی از جمله آن است!
اتفاق تلخی که لزوم روشن‌شدن تکلیف ریاست این فدراسیون را گوشزد می‌کند. با این وجود آقایان تصمیم‌گیرنده به جای مهیا کردن شرایط برگزاری انتخابات، دست روی دست گذاشته‌اند!
وزیر ورزش در صحبت‌های خود صراحتاً از توطئه برای به سرانجام نرسیدن داستان فدراسیون ژیمناستیک می‌گوید و با معضل خواندن عدم دسترسی سرپرستان و مسئولان فدراسیون به ایمیل سازمانی، این مسئله را باعث قطع شدن همه ارتباطات بین‌المللی می‌داند، اما باز کردن گره این ماجرا کار چندان سختی نیست و کار را می‌توان به سادگی با برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک جهت مشخص شدن رئیس جدید به سرانجام رساند تا ضمن تغییر نام رئیس و دبیر فدراسیون ژیمناستیک ایران در FIG، سروسامانی نیز به اوضاع آشفته این رشته داده شود تا دیگر شاهد از دست رفتن فرصت‌های طلایی برای ورزشکاران ایران نباشیم. اتفاقی که طی یک‌سال اخیر و بعد از کنار گذاشتن اینچه‌درگاهی از ریاست این فدارسیون به کرارت رخ داده و دود آن به‌طور مستقیم به چشم ورزشکاران رفته است. به نظر می‌رسد سرنخ این کلاف سردرگم به‌طور مستقیم به دست وزیر ورزش است و تنها سجادی است که می‌تواند با برگزاری مجمع انتخاباتی به تمامی مشکلات خاتمه دهد و آرامش را به ژیمناستیک برگرداند. البته به شرط آنکه به جای مطرح کردن ادعای توطئه در اندیشه مهیا کردن اقدامات لازم برای برپایی انتخابات باشد. اندیشه‌ای که می‌تواند بعد از یک‌سال بلاتکلیفی، اوضاع ژیمناستیک ایران را سروسامان دهد، خصوصاً که امسال سال کسب سهمیه المپیک است و بلاتکلیفی فدراسیون می‌تواند شرایط را برای ورزشکارن این رشته بغرنج کند و باعث ار دست رفتن فرصت‌های زیادی شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار