نیاز برخی کشورهای حاشیه‌دریای خزر به خدمات فنی و مهندسی ایران
کد خبر: 1107980
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004eEe
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به نیاز برخی کشورهای حاشیه دریای خزر به خدمات فنی و مهندسی و مصالح ساختمانی گفت: برای به دست آوردن بازارهای صادراتی باید در تامین نیازهای کشورهای همسایه و صادرات محصولات مورد نیاز آنها تلاش کنیم.
مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، همکاری‌های حوزه حمل و نقل، ترانزیت، کشتیرانی، انرژی و محیط زیست را از محورها و زمینه‌های اصلی فعالیت مجمع اقتصادی حاشیه دریای خزر برشمرد و گفت: اجرای توافقات فیمابین کشورهای حاشیه دریای خزر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و کشورهای عضو باید نسبت به اجرا‌ و عملیاتی کردن توافقات اهتمام جدی داشته باشند. 

مهدی صفری که همراه معاون اول رئیس جمهور برای حضور‌ در نشست دومین مجمع اقتصادی خزر به روسیه سفر‌ کرده است در گفت‌وگویی، به ملاقات‌ها و دیدارهای حاشیه این مجمع اشاره و خاطرنشان کرد: رئیس جمهور کشورمان با سران کشورهای حاشیه دریای خزر دیدار و مذاکراتی داشته و توافقاتی نیز فیمابین آنها حاصل شده است که دومین مجمع اقتصادی خزر و دیدارهای حاشیه‌ای نخست وزیران و وزرای این کشورها فرصت مناسبی برای نهایی کردن و اجرایی شدن توافقات سران است.

صفری با اشاره به نیاز برخی کشورهای حاشیه دریای خزر به خدمات فنی و مهندسی و کالاهایی نظیر مصالح ساختمانی و قطعات خودرو، افزود: برای به دست آوردن بازارهای صادراتی باید در تامین نیازهای کشورهای همسایه و صادرات محصولات مورد نیاز آنها کوشا باشیم، چرا که اگر در این رقابت کوتاهی کنیم، کشورهای دیگر به سرعت از این فرصت استفاده خواهند کرد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به توافقات ایران و روسیه در خصوص همکاری ترانزیتی و سرمایه گذاری برای مسیر راه آهن رشت - آستارا، گفت: خوشبختانه در حوزه گمرک با کشور روسیه مسیر سبز گمرکی ایجاد شده و توافق مربوطه بین دو کشور به امضا رسیده است.

صفری با بیان اینکه نشست معاون اول رئیس جمهور با فعالان اقتصادی و مدیران شرکت‌های بزرگ روسیه در حوزه نفت و گاز از اهمیت فراوانی در توسعه مناسبات و ارتقای سطح همکاری‌های فیمابین برخوردار است، تصریح کرد: آقای مخبر جلسه‌ای نیز با استانداران روسیه خواهد داشت که این جلسه نیز بسیار پراهمیت است و مذاکرات این نشست می‌تواند بسترساز گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و روسیه باشد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار