سرباز مردم و وطن هستیم
کد خبر: 1106901
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dxF
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
خط ورزش و ورزشکاران از معاندان و تجزیه‌طلبان جداست
اظهار نظر چهره‌های ورزشی و مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک درخصوص اتفاقات اخیر بار دیگر صف ورزشکاران متعهد و دلسوز مردم را از صف معاندان، براندازان و تجزیه‌طلب‌ها جدا کرد.
فریدون حسن

غبار فتنه که فروکش می‌کند، آن‌وقت است که خیلی چیز‌ها روشن می‌شود. آنچه طی دو هفته گذشته رخ داد فتنه‌ای دیگر بود برای براندازی نظام جمهوری اسلامی و البته تجزیه ایران متحد و همدل با سناریونویسی‌های شبکه‌های معاند وابسته به سعودی، لندن و امریکا. آن‌ها سناریو نوشتند و عده‌ای سلبریتی که با حمایت و پول مردم ایران رشد کردند و چهره شدند هم آتش‌بیاران معرکه در فضای مجازی برای تهییج نوجوانان و جوانان و به خیابان کشاندن آن‌ها شدند.
به این هم قانع نشدند و رفتند سراغ چهره‌های دیگر ورزش کشور، چهره‌هایی که با بهت و حیرت اتفاقات را نگاه می‌کردند و فشار می‌آوردند که چرا واکنش نشان نمی‌دهید. از اردونشین تیم ملی فوتبال گرفته تا قهرمانان پارالمپیک و مدال‌آوران المپیک همه از جانب سلبریتی‌ها و خارج‌نشینان تحت فشار بودند. برخی وارد بازی شدند، اما زود متوجه واقعیت شدند، ولی آن‌ها را که وارد ماجرا نشدند خائن به مردم خواندند، حتی پیشنهاد دادند که اردوی تیم ملی را ترک کنند. اعلام کردند که تیم ملی دچار دودستگی شده و برخی پا را فراتر گذاشتند و گفتند به جام جهانی نروید و تیم ارتش را به جای آن‌ها بفرستند!
حالا هم مشغول جریان‌سازی برای دستگیری کسی هستند که نمی‌دانیم کدام حرکتش باعث شادی دل مردم ایران شده است، الا اینکه می‌دانیم همین اسم رسمی هم که امروز دارد از صدقه‌سری پول بیت‌المال است یا آن یکی که با استوری خود عملاً آتش‌بیار تجزیه‌طلبی شده و به اسم کردستان آب به آسیاب گروهک‌های تجزیه‌طلب می‌ریزد، طبیعی است که چنین اظهارنظر‌های سخیفی را حتی خود ورزشکاران هم محکوم کنند. می‌خواهند بگویند دودستگی وجود دارد، غافل از اینکه ما و ورزشکاران فهیم و بادرک ایران خوب می‌دانیم که این دودستگی نیست، حقیقت این سکوت را حالا می‌توان از لابه‌لای حرف‌های وحید امیری، سعید عزت‌اللهی، هاشمیه متقیان و شهرام هروی و بقیه شنید.
عده‌ای خواب تجزیه ایران را دیده‌اند
هنوز هم وقتی صحنه تحقیر پیکه در بازی ایران و اسپانیا را نگاه می‌کنیم به داشتن وحید امیری در تیم ملی افتخار می‌کنیم. بازیکن محجوبی که حالا اینگونه در خصوص حوادث اخیر می‌گوید: «اینکه یک عده‌ای در مورد مسئله‌ای به این مهمی و مرگ یک انسان بی‌گناه آن هم دختری از دختران سرزمینمان سکوت می‌کنند، دلیلی بر بی‌اعتنایی نیست، اما برای کسی مثل من که همیشه از دودستگی گریزان بوده سخت بود در مورد مرگ مظلومانه مهسا امینی بنویسم، ولی در مورد آتش زدن قرآن توسط عده‌ای ننویسم. سخت بود که در مورد برخورد بسیار زشت عده‌ای از مأمورانی که قلب انسان را به درد می‌آورد، بنویسم و در مورد بریدن گلوی مأموری بی‌گناه و وظیفه‌شناس دیگر ننویسم و آتش زدن مأموری دیگر را نبینم. زجر کشیدم وقتی احساسات پاک و معصوم کشورم را که اعتراضی بحق داشتند را به همراه سوءاستفاده عده‌ای دیگر در تخریب اموال عمومی و جسارت به پرچم اباعبدالله دیدم. اینکه حمایت یکی مثل مریم رجوی و گروهکش که جنایات‌شان بر هیچ کس پوشیده نیست را ببینم و نفهمم چیزی جز دودستگی و ویرانی برای ما در نظر ندارند و نفهمم که عده‌ای خواب تجزیه کشورم را دارند و می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.»
جوانان مراقب باشند فریب نخورند
سرمربی تیم ملی کاراته، کسی که کاراته ایران با هدایت او سکو‌های جهانی و المپیک را فتح کرده با ابراز ناراحتی از آنچه گذشته است، می‌گوید: «انتظار ما از جوانان عزیز کشورمان این است که حق خود را مطالبه و خواسته‌های‌شان را در آرامش مطرح کنند. جوانان باید مراقب باشند و فریب برخی افراد، دشمنان و رسانه‌های معاند را نخورند. همه ما ایرانی هستیم و عاشق ایران عزیز، همه ما دوست داریم که پرچم سه‌رنگ کشورمان همیشه بالا باشد. ما سرباز وطن هستیم و برای سرافرازی ایران عزیز تلاش می‌کنیم. دشمنان دنبال تجزیه ایران هستند، اما مردم ما مثل همیشه متحد باقی می‌مانند.»
بین اقوام ایران هیچ اختلافی نیست
بانوی قهرمان ایران در پارالمپیک است؛ هاشمیه متقیان بانویی از خوزستان که با وجود تمام مشکلات و سیاه‌نمایی‌های کوته‌فکرانی، چون مسیح علینژاد همچنان می‌درخشد و عزت و اعتلای بانوی ایرانی را در جهان فریاد می‌زند. بانوی قهرمان کشورمان می‌گوید: «خیلی‌ها در اینستاگرام به من پیام دادند که چرا استوری نگذاشتی، حتی یک‌سری از سلبریتی‌ها گفتند ورزشکار‌ها و شخصیت‌های مشهوری که استوری نگذاشتند و از اغتشاشات حمایت نکردند را آنفالو کنید! اصلاً من آنفالو شوم، خیلی بهتر از این است که به اغتشاشات دامن بزنم. بین اقوام ایرانی هیچ تبعیض و اختلافی نیست. هیچ محدودیتی نیست، با اینکه در پایتخت ساکن نیستم و همچنان در استانم خوزستان و شهرم اهواز ساکنم، اما هیچ محدودیتی ندارم. خدا شاهد است طی ۱۲ سالی که در تیم ملی هستم غیر از احترام و عزت هیچ حرفی از قومیت‌گرایی نبوده و افتخار می‌کنم به عنوان یک دختر عرب در کشورم ایران زندگی می‌کنم و همیشه با عزت و احترام رفته و آمده‌ام. همه سرباز وطنیم، چون برای حفظ این خاک، خون عزیزانمان را داده‌ایم.»
همیشه کنار مردم هستیم
این تنها موضع‌گیری ورزشکاران و مربیان بزرگ ورزش ایران نیست و بقیه هم در همین راستا پیام‌هایی داده‌اند و خط خود را از آشوب و تجزیه‌طلبی جدا کرده‌اند. جواد فروغی، قهرمان تیراندازی المپیک کشورمان می‌گوید: «برخی متأسفانه راه را اشتباه می‌روند. باید بدانیم و بدانند که این راه مطالبه‌گری نیست، اینکه به خودمان ضربه بزنیم. باید بدانیم آن‌هایی که بیرون نشسته‌اند فقط برای یک عده خاص دندان تیز نکرده‌اند، اگر دست‌شان به ایران برسد مثل گوشتی که دست کفتار‌ها بیفتد کشورمان را تکه‌تکه خواهند کرد.»
سعید عزت‌اللهی، هافبک تیم ملی فوتبال هم ضمن اعلام همدلی با مردم می‌گوید: «من و بقیه بازیکنان تیم ملی همواره خود را کنار مردم می‌دانیم. ما با لطف خدا و حمایت همین مردم به این جایگاه رسیده‌ایم. از مسئولان هم می‌خواهیم حرف مردم را بشنوند و به اعتراض‌ها و انتقاد‌های آن‌ها پاسخ مناسب بدهند. ما حامی مردم هستیم، اما از آن‌ها می‌خواهیم که اجازه ندهند دیگرانی که خیرخواه مردم ایران نیستند از احساسات و هیجانات آن‌ها سوءاستفاده کنند.»
علیرضا استکی، سرمربی تیم ملی بوکس هم با اشاره به اینکه ایران و ایرانی یکدل و همصدا هستند، می‌گوید: «یک عده ندانسته وارد جریانی شده‌اند و گیر افتاده‌اند. بهتر است زودتر برگردند. مهسا امینی خواهر ماست. کرد‌ها تاج سر ما هستند، اما باید هوشیار باشیم، افرادی که در این زمینه دخالت می‌کنند تکلیف‌شان مشخص است. ما به عنوان ورزشکار و چهره‌های شناخته شده نباید باعث شویم که خون از بینی کسی بیاید. خواسته‌های حق باید از مسیر درست آن‌ها پیگیری شود.»
سعید افروز، قهرمان پرتاب نیزه پارالمپیک کشورمان نیز می‌گوید: «از اول انقلاب یک گروه خاصی بودند که می‌خواستند در ایران ناامنی و اغتشاش به وجود بیاورند که خوشبختانه هر بار هم شکست خورده‌اند. مردم باید بصیرت داشته باشند و وارد بازی این افراد و گروه‌ها نشوند، چراکه هدف آن‌ها ناامنی و تجزیه ایران است. اگر کسی هم از این اغتشاشات و آشوب‌ها حمایت می‌کند، مشخص است که از کجا دستور می‌گیرد.»
آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو هم می‌گوید: «ابتدا باید به این موضوع اشاره کنم به هر طریقی یک عزیزی از دست رفته است. او خواهر همه ما و از خانواده ما بوده و قطعاً باید از آن خانواده دلجویی شود تا دشمنان خارجی از این حادثه‌ای که رخ داده سوء‌استفاده نکنند. تکلیف رسانه‌هایی مثل اینترنشنال سعودی و بی‌بی‌سی انگلیسی مشخص است. آن‌ها همیشه خوراک دروغ و غلط به مردم می‌دهند. همیشه در برنامه‌های خود از افرادی به عنوان کارشناس استفاده می‌کنند که همان افراد پشت به سرزمین مادری خود کرده‌اند، پشت به نظام و مردم خود کرده‌اند و هم‌قسم با دروغگویان قدم برمی‌دارند، تکلیف این نفرات مشخص است. همین نوجوانان دهه هشتادی ما و همین مردم ما سیلی محکمی به دهان آن‌ها خواهند زد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار