به هرگونه اقدام غیرقانونی یونان پاسخ لازم را می‌دهیم
کد خبر: 1106629
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dsr
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۹
خلوصی آکار:
وزیر دفاع ترکیه امروز اعلام کرد که آنکارا تاکنون به هرگونه اقدام ناحق و غیرقانونی یونان پاسخ لازم را داده و از این پس نیز خواهد داد.

«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه با حضور در برنامه‌ای در این وزارتخانه گفت: باید درک شود که تا کنون در چارچوب اصل واکنش متقابل، در میز (تصمیم گیری) و میدان عمل به هر گونه اقدام ناحق و غیرقانونی یونان پاسخ لازم را داده ایم و از این پس نیز خواهیم داد.

وزیر دفاع ترکیه اضافه کرد که یونان فکر می‌کند با انتقال مشکلات به عرصه بین المللی و تحمیل عمل انجام شده می‌تواند حقوق ترکیه را غصب کند، اما به شدت اشتباه می‌کند.

آکار ادامه داد: ترکیه می‌خواهد اژه و مدیترانه به دریا‌های دوستی تبدیل شوند و تمام ثروت به طور منصفانه تقسیم شود. از این جهت، این به نفع هم یونان، هم منطقه و هم ناتو خواهد بود که یونانو ترکیه را به جای تهدید، به‌عنوان یک متحد و همسایه قابل اعتماد و مؤثر ببیند. مردم همسایه ما نیز باید مطمئن باشند که ترکیه خواستار یک آینده مسالمت آمیز و مرفه با یونان است. انتظار ما از طرف‌های ثالث نیز این است که این مساله را بی طرفانه، با منطق و عقل سلیم و در پرتو علم و حقوق بین المللی در نظر بگیرند. در نتیجه مصمم و قادر هستیم از حقوق و منافع خود در اژه و مدیترانه شرقی از جمله قبرس محافظت کنیم.

وی در ادامه افزود: انتقال امن غلات اوکراین به سایر کشور‌ها به واسطه مرکز مشترک هماهنگی که در ۲۷ ژوئیه با هماهنگی وزارت دفاع ترکیه فعالیت خود را آغاز کرد، طبق برنامه ادامه دارد. تا کنون بیش از ۲۰۰ کشتی حامل بالغ بر ۵ میلیون تن غلات از بنادر اوکراین خارج شده اند.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار