آغاز جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان
کد خبر: 1106284
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dnI
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره تربیت چند ساحته دانشجو معلمان براساس اهداف سند تحول بنیادین، گفت: دانشجو معلمان در چارچوب سند تحول بنیادین مهارت‌هایی را آموزش می بینند.

رضا مراد صحرایی اظهار کرد: به دنبال این هستیم که دانشجو علاوه بر اینکه آموزش کافی می بیند، مهارت‌های کافی در چارچوب سند تحول بنیادین را هم دریافت و کسب کند.

وی افزود: سند تحول بنیادین ۶ ساحت تربیتی اعتقادی، عبادی و اخلاقی، تربیت اقتصادی و حرفه‌ای، تربیت علمی و فناوری، تربیت اجتماعی و سیاسی، تربیت زیستی و بدنی و تربیت زیبایی‌شناختی و هنری دارد که باید مشخص شود شاخص اینکه فردی توانسته این ساحت‌ها را محقق کند، چیست.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: اکنون گروهی تشکیل شده که مصادیق کسب مهارت و تربیت در هر ساحت را پیدا کنند، بطور مثال گفته شده که درساحت تربیت دینی، عبادی و اعتقادی مربی‌گری قرآن یک شاخص است و در ساحت زیستی و بدنی ورزش و مربی‌گری ورزشی یک شاخص محسوب می‌شود.

صحرایی ادامه داد: شاخص‌ها را براساس سند تحول بنیادین شناسایی کردیم و در فرآیند تصویب در شورای دانشگاه قرار دادیم که افراد متناسب با این ۶ ساحت و رشته تحصیلی آنها ۶ مهارت را کسب کنند و بعد فارغ التحصیل شوند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات مربوط به این کار انجام شده، عموم این مهارت‌ها هم کارنامه می‌شود، یعنی کارنامه تربیتی در کنار کارنامه آموزشی قرار می‌گیرد و فرد با دو کارنامه فارغ التحصیل می‌شود.

به گزارش ایرنا،  کارشناسان نظام تعلیم و تربیت کشور با توجه به ضرورت پرورش نیروی انسانی برای حضور در ابعاد مختلف جامعه، سند تحول بنیادین را به عنوان نقشه راه تدوین کردند.

براساس محتوا و متن این سند، پرورش دانش آموزان در ۶ ساحت تربیتی اعتقادی، عبادی و اخلاقی، تربیت اقتصادی و حرفه‌ای، تربیت علمی و فناوری، تربیت اجتماعی و سیاسی، تربیت زیستی و بدنی و تربیت زیبایی‌شناختی و هنری می تواند انسان و در نهایت جامعه را برای رسیدن به کمال مطلوب هدایت کند.

آموزش مهارتی دانشجومعلمان در چارچوب سند تحول بنیادین/ آغاز جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان


آغاز جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان از شهریور

سرپرست دانشگاه فرهنگیان همچنین درباره جذب ۵۰۰ عضو هیات علمی سالانه در این دانشگاه اظهار کرد:  فراخوان اول در تیرماه  از۳۰۰ نفر دعوت به همکاری شد، بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر هم برای این فراخوان  شرکت کردند و لیست پالایش شده است.

صحرایی با اشاره به آغاز جذب هیات علمی از اول شهریور گفت: جذب یک فرآیند طولانی و پیچیده است، افراد پس از تایید صلاحیت عمومی به وزارت علوم معرفی می‌شوند و پس از تایید وزارت علوم بلافاصله حکم آنها صادر می‌شود.

وی افزود: سرعت ما و وزارت علوم تعیین کننده زمان بکارگیری آنهاست.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار