امیرعبداللهیان: معضل اشغالگری با همه‌پرسی در فلسطین حل و فصل می‌شود
کد خبر: 1105956
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004di0
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹
وزیر امور خارجه گفت: معضل اشغالگری و مناقشه دیرین در غرب آسیا با اجرای ابتکار دموکراتیک ایران و برگزاری همه پرسی ملی در فلسطین حل و فصل شده و ساکنان حقیقی فلسطین می‌توانند حکومت مورد نظر خود را تعیین کنند.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: حسین امیرعبداللهیان روز شنبه به وقت محلی در اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد برای فلسطین که در سازمان ملل متحد و در حاشیه نشست سران هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در محل این نهاد بین المللی برگزارشد، افزود: متاسفانه در سایه سکوت جامعه جهانی و انفعال مجامع حقوق بشری، هم اکنون با شرایط اسفباری در سراسر فلسطین اشغالی مواجه هستیم و ملت فلسطین بیش از پیش، در حال تجربه شرایط غیر انسانی و تحمل ناپذیر اشغال، محاصره، تجاوز، توسعه طلبی و سیاست وحشیانه رژیم اسرائیل هستند.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: در سایه رژیم آپارتاید صهیونیستی، روز به روز شاهد افزایش موارد نقض حقوق اولیه مردم فلسطین از جمله حق حیات و حق سکوت و حق کار بوده و با موج جدیدی از شهرک سازی، کوچ اجباری، مصادره اموال و اراضی، تخریب باغات و اراضی کشاورزی و بازداشت جوانان و کودکان فلسطینی مواجه هستیم.

امیرعبداللهیان گفت: در سال‌های اخیر موج بزرگی از محکومیت حقوق بشری اسرائیل توسط سازمان‌های مهم بین المللی حقوق بشری پدید آمده و بسیاری از این سازمان‌ها، رژیم صهیونیستی را مصداق آپارتاید اعلام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: اکنون رژیم اشغالگر اسرائیل میان افکار عمومی ملت‌ها، بیش از هر زمان دیگری به عنوان رژیم جنایتکار و آپارتاید شناخته شده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: شورای حقوق بشر، گسترش شهرک سازی توسط این رژیم را به عنوان جنایت جنگی قلمداد کرده است. عفو بین الملل در اخرین گزارش خود، رژیم صهیونیستی را به عنوان موجودیت آپارتاید معرفی کرده است. بر این اساس، ضرورت پایان دادن به آپارتاید و نژاد پرستی در فلسطین اشغالی به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و لازم است این موضوع در بیانیه پایانی این نشست لحاظ شود.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار