تقسیم‌کار سازنده برای میزبانی از زوار رضوی
کد خبر: 1105877
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dgj
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰
رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:
رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: تقسیم کار بسیار خوبی را بین‌ شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی، دستگاه‌های اجرایی و ظرفیت‌های مردمی برای میزبانی از زوار رضوی در دهه پایانی ماه صفر شاهد هستیم و این اقدامات باید منجر به رضایت زائران از سفر به مشهد شود.
حسن کریمدادی در گفتگویی با اشاره به بازدید اخیر خود از مراحل احداث و برپایی موکب‌ها و مکان‌های اسکان اضطراری در مناطق مختلف شهرداری مشهد، اظهارکرد: جنب‌وجوش و تکاپوی بسیار ارزشمند و قابل تقدیری در ارکان مختلف مدیریت شهری مشهد مقدس، برای میزبانی شایسته و درخور از زوار علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه تقسیم کار بسیار خوبی را بین‌ شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی و دستگاه‌های اجرایی در این ایام شاهد هستیم، گفت: در سایه همین تعاملات و تقسیم‌کارها، فضای بزرگی در عرصه میدان شهدا و همچنین طبقه منفی 1 میدان برای اسکان زائران و برنامه‌های فرهنگی مختلف تدارک دیده شده است.
کریمدادی افزود: این فضا که متعلق به شهرداری بوده، در اختیار آستان قدس رضوی قرار گرفته و تجهیز آن را برای اسکان زائران برعهده گرفته‌اند.
رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه خیل عظیم زوار و عزاداران روزهای پایانی ماه صفر در منطقه ثامن شهرداری تردد و حضور دارند، تصریح کرد: یکی از نقاط عطف عملکرد شهرداری این منطقه، واگذاری امور به مردم بوده که شایسته تقدیر است.
کریمدادی گفت: تمامی موکب‌های سطح منطقه ثامن به صورت مشارکتی برپا شده است؛ به نحوی که زمین را شهرداری منطقه تامین کرده و آستان قدس رضوی، هیئات مذهبی و مردم نسبت به برپایی موکب اقدام کرده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه گرامیداشت و بزرگداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی باید با ظرفیت‌های مردمی پیوند بخورد، افزود: راز ماندگاری و پویایی چنین مناسبت‌هایی، پای کار بودن عموم و مردم‌محور بودن آنهاست؛ برهمین اساس، طبق گزارشات ارائه شده، پویش محلی «هر خانه، یک زائرسرا» در محلات منطقه ثامن ایجاد شده که شایسته تقدیر است.
کریمدادی اظهارکرد: علاوه‌بر این پویش، حتی هتل‌آپارتمان‌های سطح منطقه نیز پای کار آمده و هرکدام در حد وسع و بضاعت خود وارد عرصه خدمت خالصانه به زوار رضوی شده‌اند؛ برخی، قسمتی از سوئیت‌های خود را رایگان در اختیار زوار قرار داده‌اند، برخی شیر آب را به معبر خیابان آورده، برخی سرویس‌های بهداشتی خود را در اختیار عموم قرار داده‌اند و ... .
وی گفت: در منطقه 8 هم زیرساخت بسیار خوبی برای اسکان اضطراری زائران در پارک جهانشهر ایجاد شده است؛ یکی از نکات حائز اهمیت در خصوص این محل اسکان که باید مورد توجه قرار گیرد، تقویت بُعد مردمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های عمومی است.
کریمدادی از پای کار بودن تمامی نیروهای حوزه خدمات‌شهری در ایام دهه پایانی ماه صفر خبرداد و افزود: عملکرد معاونت خدمات و محیط‌زیست شهرداری مشهد مقدس در این ایام، قابل قبول بوده است؛ امیدواریم همه این اقدامات و عملکردها منجر به رضایت امام‌رضا(ع) و رضایت زائران امام مهربانی‌ها شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی