لحظه به لحظه با کشتی آزاد قهرمانی جهان
کد خبر: 1105036
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dTA
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
رقابت نزدیک ایران و آمریکا؛ یورش به سوی قهرمانی
تیم ملی کشتی آزاد روز حساسی را با داشتن ۶ نماینده در روز دوم مسابقات قهرمانی جهان در بلگراد پیش رو خواهد داشت.

سرویس ورزشی جوان آنلاین: روز دوم از رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در شرایطی قرار است از ساعت ۱۳ امروز در بلگراد صربستان آغاز شود که شاگردان پژمان درستکار روز گذشته عملکرد نسبتاً خوبی داشتند و با ثبت تنها یک شکست، محمد نخودی و حسن یزدانی به دیدار فینال راه پیدا کردند و امیرحسین زارع نیز راهی دیدار رده بندی شد. تنها تیمی که در مقایسه با ایران عملکرد بهتری داشت، تیم آمریکا بود که در ۴ وزن نخست سه فینالیست خواهد داشت. در مسابقات امروز، رقابت‌های مقدماتی اوزان ۵۷، ۷۴ و ۹۲ کیلوگرم و همچنین رقابت‌های شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان ۷۰، ۷۹، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم برگزار خواهد شد.

علاوه بر سه کشتی گیری که امروز در دیدار‌های فینال و رده بندی به روی تشک خواهند رفت، سه نفر دیگر نیز کار خود را شروع خواهند کرد که هر سه، سابقه کسب مدال جهانی را در کارنامه خود دارند. کامران قاسمپور که سال گذشته عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد، در وزن ۹۲ کیلوگرم به میدان خواهد رفت و علیرضا سرلک هم که در اسلو به مدال نقره دست پیدا کرد، نماینده ایران در وزن ۵۷ کیلوگرم خواهد بود. همچنین یونس امامی که سال ۲۰۱۹ و در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال برنز جهان رسید، مانند سال گذشته در وزن ۷۴ کیلوگرم با حریفان خود سرشاخ خواهد شد.
در ادامه این مطلب، اتفاقات مهم روز دوم را به صورت لحظه به لحظه برای شما مخابره خواهیم کرد

پوشش زنده خبری

۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

* میریانی مایسورادزه از گرجستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ مقابل عادیلت داولومبایف از قزاقستان به پیروزی رسید تا حریف کامران قاسمپور در نیمه نهایی وزن ۹۲ کیلوگرم شود.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

* امامی هم به نیمه نهایی رسید. در یک چهارم پایانی وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی در مقابل توران بایراموف آذربایجانی به میدان رفت که در ابتدا با یک پیچ کمر حریف را از بالا به پل زد و ۴ امتیاز گرفت، اما در ادامه با فن کمر حریف ۲ امتیاز از دست داد که پس از رد شدن اعتراض مربیان آذربایجان نتیجه ۵ بر ۲ شد. نماینده کشورمان در وقت دوم بر روی حمله خودش خاک شد، اما پس از آن یکبار حریف را از تشک خارج کرد و یکبار هم او را در خاک خود قرار داد تا با پیروزی ۸ بر ۴ راهی مرحله نیمه پایانی شود.

۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

* قاسمپور راهی نیمه نهایی شد. کامران قاسمپور در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۹۲ کیلوگرم به مصاف احمد باتائف از بلغارستان رفت که پس از اینکه حریف نتوانست در ۳۰ ثانیه اخطار امتیازی به دست آورد، قاسمپور با یک زیر یک خم او را خاک کرد و پس از آن هم یک بارانداز اجرا کرد تا حساب کار ۵ بر صفر شود. نماینده کشورمان در وقت دوم نیز بار دیگر حریف را با زیرگیری خاک کرد، اما در ادامه خودش نیز با زیرگیری حریف خاک شد تا این دیدار را با پیروزی ۷ بر ۲ به سود خود خاتمه دهد.

۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

* در وزن ۵۷ کیلوگرم، غلامجون عبدالله یف ازبکستانی که راوی کومار را شکست داده بود، ۱۳ بر ۲ نتیجه را به زلیمخان آباکاروف از آلبانی واگذار کرد تا نایب قهرمان هندی المپیک، از دور رقابت‌ها کنار برود.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

* توماس گیلمان آمریکایی با پیروزی ۵ بر ۱ مقابل زانابازار زاندابوند از مغولستان، به مرحله نیمه نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم راه پیدا کرد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

* در وزن ۵۷ کیلوگرم، زو ونهائو از چین با نتیجه ۳ بر ۱ داریان توی کروز از پورتو ریکو را شکست داد و به نیمه نهایی رسید تا همچنان امید‌های سرلک برای حضور در جدول شانس مجدد زنده بماند.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

* دکتر کیهانی، پزشک همراه تیم ملی کشتی در خصوص وضعیت مصدومیت محمد نخودی گفت: ضرب خوردگی پای نخودی، حاد نیست و او به دیدار فینال با جردن باروز می‌رسد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

* قهرمان امید‌های جهان و نفر سوم قهرمانی اروپا از آذربایجان یعنی توران بایراموف، با نتیجه ۹ بر صفر مقابل جاسمیت فولکا از کانادا به برتری رسید تا در دور بعدی به مصاف یونس امامی برود.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

* پژمان درستکار، سرمربی تیم ملی ایران که امید زیادی به قهرمانی شاگردانش دارد، با شکست عجیب سرلک و حذف امیرمحمد یزدانی بدون مسابقه، حالا کار ایران را در رقابت با آمریکا سخت می‌بیند.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

* این تصویر ناراحتی شدید علیرضا سرلک، نایب قهرمان سال گذشته جهان از باخت ناباورانه در دور اول مقابل حریف چینی را نشان می‌دهد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

* امامی گام دوم را هم محکم برداشت. در وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی در دومین مسابقه خود در مقابل آیمار آندروسی از استونی قرار گرفت که در همان ابتدای کار با یک سر زیر بغل حریف را در خاک قرار داد و پس از آن هم ۴ بارانداز را اجرا کرد تا با پیروزی ۱۰ بر صفر به مرحله یک چهارم پایانی برسد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

* نماینده فدراسیون کشتی آمریکا در دیدار با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، به صورت رسمی از تیم ایران برای حضور در رقابت‌های جام جهانی دعوت کرد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

* احمد باتائف بلغارستانی که امسال به مدال نقره قهرمانی اروپا رسیده است، با نتیجه ۵ بر ۴ از سد گانخویاگ گانباتار از مغولستان عبور کرد تا در مرحله یک چهارم پایانی وزن ۹۲ کیلوگرم در مقابل کامران قاسمپور قرار بگیرد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

* شگفتی‌های وزن ۵۷ کیلوگرم همچنان ادامه دارد. نایب قهرمان المپیک توکیو یعنی راوی کومار از هندوستان، با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب غلامجون عبدالله یف ازبکستانی شد تا بزرگترین شگفتی روز دوم مسابقات رقم بخورد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

* دیگر نماینده آمریکایی‌ها یعنی کایل دیک نیز در وزن ۷۴ کیلوگرم سولدخو اولونبایار از مغولستان را با نتیجه ۱۲ بر ۲ از پیش روی برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

* زو ونهائو چینی که سرلک را شکست داده بود، در مرحله بعد نیز علی عباس رضازاده از آذربایجان و نایب قهرمان امسال اروپا را با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم پایانی وزن ۵۷ کیلوگرم شد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

* توماس گیلمان آمریکایی در نخستین دیدار خود در وزن ۵۷ کیلوگرم، گئورگی اوکوروکوف از استرالیا را ۱۱ بر صفر شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

* در وزن ۹۲ کیلوگرم، جیدن کاکس آمریکایی هم در عرض یک دقیقه موفق شد بی یوشیانگ چینی را ۱۰ بر صفر شکست داده و راهی دور بعد شود.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

* قاسمپور هم مقتدرانه آغاز کرد. کامران قاسمپور در نخستین دیدار خود در وزن ۹۲ کیلوگرم در مقابل عدلان ویسخانوف از فرانسه قرار گرفت و پس از اینکه حریف را از تشک به بیرون برد، با یک زیرگیری او را خاک کرد و یک بارانداز نیز اجرا کرد تا ۵ بر صفر پیش بیفتد. قاسمپور در ادامه نیز دو بار حریف را خاک کرد و یک بار هم پای او را از تشک خارج کرد تا در همان وقت نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر برنده شود.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

* در وزن ۷۴ کیلوگرم، آیمار آندروسی با نتیجه ۱۱ بر ۱ منگ هجیگان از جین را شکست داد تا حریف امامی در مرحله یک هشتم پایانی باشد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

* مرحله شانس مجدد وزن ۷۹ کیلوگرم نیز به پایان رسید و بکزاد عبدالرحمانوف ازبکستانی و ارسلان بوداژاپوف قرقیزستانی موفق شدند به دیدار رده بندی راه پیدا کنند.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

* امامی با اقتدار شروع کرد. یونس امامی در نخستین گام به مصاف انریکه پرز از گواتمالا رفت و پس از اینکه حریف را از بالا به پل زد، دو بارانداز نیز اجرا کرد تا ۸ بر صفر پیش بیفتد. در ادامه نیز حریف را در خاک خود قرار داد تا در عرض ۱ دقیقه و با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شده و راهی مرحله یک هشتم پایانی وزن ۷۴ کیلوگرم شود.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

* در وزن ۷۴ کیلوگرم، مدافع عنوان قهرمانی یعنی کایل دیک آمریکایی با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد اسلامبک اوروزبکوف قرقیزستانی گذشت و به دور بعد راه یافت.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

* دیگر کشتی گیر حاضر در رده بندی وزن ۷۰ کیلوگرم نیز مشخص شد و آرمان آندرسیان ارمنستانی با نتیجه ۳ بر ۱ کوین هنکل آلمانی را شکست داد تا امشب برای کسب مدال برنز به مصاف زورابی یاکوبیشویلی گرجستانی برود.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

* پس از شکست سید چهارم وزن ۵۷ کیلوگرم یعنی علیرضا سرلک، سید سوم این وزن و نفر سوم سال گذشته یعنی هورست لهر آلمانی نیز با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب راحت کالژان از قزاقستان شد تا دیگر شگفتی دور نخست این وزن هم به ثبت برسد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

* باخت اول امروز به ثبت رسید. علیرضا سرلک در نخستین دیدار خود در وزن ۵۷ کیلوگرم، به مصاف زو ونهائو از چین رفت و پس از اینکه حریف نتوانست در ۳۰ ثانیه اخطار امتیازی به دست آورد، وقت اول با برتری ۱ بر صفر سرلک به پایان رسید. در وقت دوم، حریف در یک ضد حمله سرلک را از تشک خارج کرد، اما پس از آنکه اخطار ۳۰ ثانیه دوم نیز یک امتیاز را برای سرلک به همراه داشت، کشتی گیر چینی یک بار نماینده کشورمان را خاک کرد و در لحظات آخر نیز سرلک بر روی کنده کشی خودش به پل رفت و پس از رد شدن اعتراض مربیان ایران ۶ بر ۲ شکست خورد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

* هادی عامل در گفتگو زنده با برنامه ورزش و مردم از بلگراد، معتقد بود دیوید تیلور از آمادگی بالاتری نسبت به اسلو ۲۰۲۱ برخوردار است.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

* پس از برگزاری رقابت‌های شانس مجدد وزن ۸۶ کیلوگرم، سباستین جزیرزانسکی از لهستان و اتان آدریان راموس از پورتو ریکو توانستند با غلبه بر حریفان خود به دیدار رده بندی راه پیدا کنند.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

* حریف زارع در دیدار رده بندی مشخص شد. در شانس مجدد وزن ۱۲۵ کیلوگرم، آمارور دسی کانادایی که امسال در قاره آمریکا قهرمان شد، با نتیجه ۵ بر ۴ از سد دنیل لیگتی مجارستانی گذشت تا امشب در دیدار رده بندی به مصاف امیرحسین زارع برود.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

* در وزن ۷۰ کیلوگرم، ناوین هندی با نتیجه ۱۱ بر ۳ از سد سیرباز تالگات از قزاقستان گذشت و به دلیل انصراف الیاس بک بولاتوف ازبکستانی، راهی دیدار رده بندی شد تا امشب در مقابل ارنظر اکمت علیف قرقیزستانی قرار بگیرد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

* علاوه بر وزن ۹۲ کیلوگرم که احتمالاً کامران قاسمپور و جیدن کاکس در آن به فینال می‌رسند، نباید از دو وزن ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم نیز غافل شد. دو وزنی که نمایندگان ایران و آمریکا در یک سمت از جدول قرار گرفته اند و نیمه نهایی‌های احتمالی بین کشتی گیران این دو کشور، می‌تواند نسبت به دیدار‌های فینال نیز تأثیر بیشتری در رقابت دو کشور بر سر عنوان قهرمانی تیمی داشته باشد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

یکی از لحظات بسیار مهم رقابت‌های دیروز این صحنه بود که طا‌ها آکگول ترکیه‌ای موفق شد خود را از کمند امیرحسین زارع نجات دهد و با دور زدن نماینده کشورمان، او را خاک کند. صحنه‌ای که حتی ممکن است در روز‌های آینده در تعیین سرنوشت قهرمان تیمی مسابقات نیز تأثیر گذار باشد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

* این عکس آمار امتیازات ردو بدل شده حسن یزدانی و دیوید تیلور تا فینال را نشان می‌دهد. تیلور ۳۳ امتیاز گرفت بدون امتیاز دادن، یزدانی ۳۱ امتیاز گرفت بدون امتیاز از دست دادن.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹،

۱۲۵ کیلوگرم:
* امیرحسین زارع که روز گذشته در مرحله نیمه نهایی شکست تلخ و ناباورانه‌ای را مقابل طا‌ها آکگول ترکیه‌ای تجربه کرد و راهی دیدار رده بندی شد، امشب و برای کسب مدال برنز در برابر برنده دیدار بین آمارور دسی از کانادا و دنیل لیگتی از مجارستان به میدان خواهد رفت.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸،

۸۶ کیلوگرم:
* حسن یزدانی که روز گذشته ۳ برد قاطع را ثبت کرد و با رسیدن به فینال مدال نقره خود را قطعی کرد تا تبدیل به نخستین مرد ۸ مداله تاریخ کشتی ایران شود، امشب و برای تکمیل مأموریت خود، رو در روی دیوید تیلور آمریکایی قرار خواهد گرفت تا ضمن دفاع از عنوان قهرمانی خود، این نبرد حیثیتی را به سود خود خاتمه دهد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸،

۷۹ کیلوگرم:
محمد نخودی که روز گذشته با کسب ۴ پیروزی به دیدار پایانی این وزن راه پیدا کرد، مانند سال گذشته برای کسب مدال طلا به مصاف جردن باروز آمریکایی خواهد رفت تا شاید بالاخره بتواند طلسم این کشتی گیر کهنه کار را بشکند و انتقام شکست فینال اسلو را از او بگیرد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷،

۹۲ کیلوگرم:
* کامران قاسمپور که سال گذشته در این وزن به عنوان قهرمانی رسید، در دور نخست استراحت خواهد کرد و پس از آن با عدلان ویسخانوف از فرانسه کشتی خواهد گرفت که یک ماه پیش در صوفیه به مدال برنز جوانان جهان رسید. حریف قاسمپور در مرحله یک چهارم نهایی نیز یک نفر از بین احمد باتائف بلغارستانی، ریچارد دشاتلتس کانادایی و گانخویاگ گانباتار مغولستانی خواهد بود.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۶،

۷۴ کیلوگرم:
* یونس امامی در نخستین دیدار خود مقابل انریکه پرز از گواتمالا قرار خواهد گرفت و در صورت پیروزی در این دیدار، با برنده مسابقه بین آیمار آندروس از استونی و منگ هجیگان از چین رقابت خواهد کرد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵،

۵۷ کیلوگرم:
* علیرضا سرلک و نفر دوم سال گذشته جهان، ابتدا به مصاف زو ونهائو از چین و نفر سوم سال ۲۰۱۸ امید‌های جهان خواهد رفت و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر، در مقابل برنده دیدار بین کیم سونگ گوون از کره جنوبی و علی عباس رضا زاده آذربایجانی قرار می‌گیرد که سال گذشته قهرمان امید‌های جهان شد و امسال در قهرمانی اروپا به مدال نقره دست پیدا کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار