کیفیت تجهیزات پزشکی تولیدی در مشهد رشد قابل توجهی کرده است 
کد خبر: 1104544
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dLE
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
رییس اتحادیه صنف فروشندگان تجهیزات پزشکی مشهد :
سیده سمیه ناصری

رییس اتحادیه صنف فروشندگان تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندانپزشکی مشهد گفت: شرکتهایی در این کلانشهر دستگاههایی از جمله ونتیلاتور و سی.تی.اسکن را با استانداردهای بین المللی تولید و به خارج از کشور صادر می کنند که کیفیت قابل ملاحظه ای دارند.

مرتضی مقدم افزود: همچنین سه واحد تولیدی فعال در عرصه تولید ابزار و وسایل مصرفی در رشته ارتوپدی در مشهد وجود دارد که به ۱۲۰ بیمارستان کشور خدمات ارایه می دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر یونیت های دندانپزشکی و دستگاه های اتوکلاو را یکی از شرکتهای مستقر در مشهد تولید می کند که استانداردهای اروپایی را رعایت کرده است همچنین چندین شرکت موفق در زمینه تولید کیتهای آزمایشگاهی در این کلانشهر وجود دارد.

مقدم افزود : در زمان شیوع کرونا حوزه پزشکی در عرصه تولید کیتهای پی.سی.آر موفق عمل کرد و جز در موارد محدودی که عمدتا در دوره های اوجگیری شیوع ویروس بود نیاز داخلی تامین می شد و همه این موارد نشان می دهد که ظرفیت های خوبی داریم که باید با برنامه ریزی و حمایت مناسب از آنها بیشترین بهره را ببریم.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از شرکتهای دانش بنیان در عرصه تولید تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی گفت: سلامت جامعه موضوع مهمی است و حمایت از شرکتهای دانش بنیان و نوپا که در این عرصه فعال هستند یکی از ضروریات نظام سلامت به شمار می رود.

مقدم حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی (ترجیحی) از اقلام کاشتنی در بدن بیمار را آسیب‌زا دانست و افزود: فاصله بین ارز ترجیحی تا ارز نیمایی کم نیست و در حال حاضر همچنان ارز ترجیحی به این اقلام تعلق می گیرد اما اگر تصمیم بر حذف این ارز گرفته شود و این فاصله را بیمه ها جبران نکنند همه هزینه ها بر دوش بیمار خواهد افتاد و این مساله، درمان را دچار چالش خواهد کرد.

وی با اشاره به برپایی هفدهمین نمایشگاه بین المللی پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، تجهیزات کلینیک، بیمارستانی و صنایع وابسته (IMED) گفت: این رویداد فرصت مناسبی برای کنار هم قرار گرفتن تولیدکنندگان بزرگ و شرکتهای نوپای تولید کننده تجهیزات پزشکی و معرفی دستاوردهای نوین در این عرصه است.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان تجهیزات پزشکی مشهد گفت: یکی از مشکلات شرکتهای نوپا در عرصه تجهیزات پزشکی عدم دستیابی مناسب به بازار  است از این رو  این نمایشگاه ها به طور قطع تولید و توزیع را به هم نزدیک خواهد ساخت و به توسعه و رشد این صنعت کمک خواهد کرد. 

هفدهمین نمایشگاه بین المللی پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، تجهیزات کلینیک، بیمارستانی و صنایع وابسته (IMED) ۲۶ تا  ۲۹ مهر ماه امسال با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار خواهد شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار