۱۵ اقدام اساسی سربازان گمنام
کد خبر: 1103444
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004d3U
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
عملکرد وزارت اطلاعات در یک‌سالگی دولت
سربازان گمنام امام زمان (عج) در دولت سیزدهم ۱۵اقدام اساسی انجام دادند، البته این اقدامات فقط بخشی از تلاش‌های شبانه‌روزی وزارت اطلاعات برای مقابله با دشمن و تأمین امنیت کشور است.

به گزارش مهر، به مناسبت یک سالگی دولت سیزدهم و البته مسئولیت حجت‌الاسلام سیداسماعیل خطیب در وزارت اطلاعات، مهم‌ترین اقدامات این وزارتخانه در زمینه مقابله با گروه‌های تروریستی و خرابکار، شناسایی جاسوسان، مبارزه با باند‌های کلاهبرداری و فساد اقتصادی را که رسانه‌ای شده است، بررسی می‌کنیم.
۱- دستگیری یک تروریست فرا مرزی
۲۶مرداد وزارت اطلاعات خبر داد یک تروریست را که فعالیت فرا مرزی داشته، دستگیر کرده است. این فرد سوابق فعالیت‌های تروریستی در چهار کشور منطقه از جمله سوریه را داشت. او متخصص سلاح‌های سنگین است که پس از شکست تکفیری‌ها در سوریه، پایگاه فعالیت‌های تروریستی خود را به دو کشور اطراف ایران منتقل کرده و به یکی دیگر از گروهک‌های تروریست پیوسته و دست به اقدامات خرابکارانه خود علیه ایران و تمامیت ارضی کشور زده بود.
۲- ناکام گذاشتن داعش در حمله به عزاداران حسینی
وزارت اطلاعات ۱۳مرداد، ۱۰نفر از تروریست‌های تکفیری- صهیونیستی داعش را که به قصد انجام چند عملیات تروریستی در میان عزاداران حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) اعزام شده بودند، دستگیر کرد. از این تروریست‌ها که در دو منطقه غرب و جنوب کشور بازداشت شدند، تجهیزات انفجاری، وسایل ارتباطی و سلاح کشف و ضبط شد.
۳- جاسوس سوئدی در دام اطلاعاتی
یک جاسوس سوئدی هشتم مرداد دستگیر شد. وی چندین بار به ایران سفر کرده است و وزارت اطلاعات به خاطر رفتار‌هایی که داشت، او را تحت نظارت داشته است. بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، متهم مورد بحث چند ماه پیش و در پی دستگیری یک جاسوس دیگر اروپایی، با مأموریت کسب اطلاع از چگونگی افشای هویت آن جاسوس و نوع و میزان اطلاعاتی که به تور اطلاعاتی این وزارتخانه افتاده بود، مجدداً وارد کشور شد. این بار نیز او تحت کنترل مستمر وزارت اطلاعات قرار داشت و هنگام خروج از کشور با حکم مرجع قضایی بازداشت شد.
۴- ضربه به تروریست‌های اقتصادی
وزارت اطلاعات سوم مرداد اعلام کرد یک شبکه بزرگ و سازمان‌یافته جعل و فساد اقتصادی، شناسایی و همه اعضای آن را دستگیر کرده است. این باند ۱۳۹نفره طی سال‌های اخیر در استان‌های تهران و البرز، با سوءاستفاده از مدارک هویتی افراد مستمند و معتادان بی‌خانمان و از راه جعل گسترده و حرفه‌ای اسناد شخصی و دولتی، اقدام به ثبت شرکت‌های صوری می‌کردند و با جعل اسناد و مهر‌های مورد نیاز، اقدام به تأسیس ۲۶۷شرکت کاغذی کرده بودند. آن‌ها همچنین با سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی افراد دیگر و فروش فاکتور‌های صوری به برخی مؤدیان، درآمد‌های نامشروع خود را پنهان می‌کردند.
۵- خنثی‌سازی عملیات خرابکاری در یک مرکز دفاعی
اول مرداد وزارت اطلاعات یک تیم تروریستی را که قصد انجام اقدامات خرابکارانه و عملیات تروریستی بی‌سابقه‌ای در برخی نقاط حساس و اهداف از‌پیش‌تعیین‌شده دفاعی کشورمان داشت، بازداشت کرد. تیم عمل‌کننده از اعضای گروهک تروریستی کومله بودند که مستقیماً توسط عبدالله مهتدی، سرکرده آن گروهک برای این مأموریت انتخاب و به افسران موساد معرفی شده بودند. آن‌ها تجهیزات خود را از جمله بمب‌ها در قالب جاسازی در لوازم پوششی و از مسیر کولبری، از اقلیم کردستان عراق وارد کشور کرده بودند.
۶- متلاشی شدن یک گروه تجزیه‌طلب
وزارت اطلاعات در روز ۲۲تیر همه اعضای یک شبکه تروریستی وابسته به اشرار تجزیه‌طلب در شمال‌غرب کشور را شناسایی و دستگیر کرد. این شبکه ۱۰نفره تروریستی در قالب چند هسته هماهنگ و همپوشان، مأموریت‌های متنوع و چندگانه تخریب، انفجار، حمله به مراکز و تأسیسات حیاتی و اقتصادی کشور تا ایجاد راهبندان جاده‌ای و اخاذی از مردم و به ویژه از کارآفرینان موفق بومی را در دستور کار خود داشتند. از این افراد انواع تسلیحات انفرادی، آرپی‌جی، نارنجک، تی‌ان‌تی و مهمات ضبط شد.
۷- کشف کالا‌های استراتژیک
وزارت اطلاعات هفتم خرداد، در راستای نظارت بر حُسن اجرای طرح اصلاح نظام یارانه‌ای کشور، موفق به کشف ۸۰۰هزار تن کالای استراتژیک از جمله نهاده‌های دامی به ارزش بیش از ۷هزارمیلیارد تومان در تعدادی از استان‌های کشور شد. ۷۵نفر هم دستگیر و تحویل قوه قضائیه شدند.
۸- مسدودسازی حساب‌های غیرمجاز
وزارت اطلاعات در راستای نظارت بر شبکه دلالان غیرمجاز ارزی، معاملات پنهان و مشکوک ارزی و رمز ارز کشور، ۲۴اردیبهشت ماه، ۹ هزارو ۲۱۹ فقره حساب بانکی با گردش بیش از ۶۰۰هزارمیلیارد ریال مربوط به ۵۴۵ نفر را مسدود کرد.
۹- دستگیری ۲ اروپایی
دو تبعه اروپایی ۲۱ اردیبهشت‌ماه توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند. این افراد مأموریت داشتند با توجیه، هدایت، شبکه‌سازی و مرتبط‌سازی افراد و شبکه‌های آلوده داخلی، بر مشکلات و مطالبات اقشار مختلف جامعه اشراف پیدا و با منحرف‌سازی مطالبات و مرتبط‌سازی گروه‌های متصل به خود، جامعه را با ناامنی مواجه کنند.
۱۰- بازداشت ۲ تیم تروریستی
۲۳اسفند سال گذشته، شش تروریست مسلح که با مأموریت ترور چند تن از اتباع خارجی شاغل در پروژه‌های زیربنایی استان سیستان‌وبلوچستان وارد کشور شده بودند، شناسایی و بازداشت شدند. علاوه بر آن، تیم پشتیبان تروریست‌های یاد‌شده نیز متلاشی شد.
۱۱- دستگیری نفر دوم تندر
۱۳بهمن سال گذشته یکی از اعضای گروهک تروریستی تندر از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد. «ماسماتوس» که نفر دوم شاخه نظامی گروهک تروریستی تندر است، اولین فردی بود که ترور شهید علیمحمدی را در سایت خود اعلام کرد.
۱۲- انهدام باند بزرگ زمین‌خواری
یکی از بزرگ‌ترین باند‌های حرفه‌ای زمین‌خواری که مبادرت به جعل اسناد، کلاهبرداری، تصاحب و فروش اراضی عمومی و اموال شهروندان می‌کرد نیز از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت. طبق اعلام وزارت اطلاعات،۲۰دی این باند با تمرکز بر مناطق مرغوب استان تهران نظیر شمیران، کن، لویزان، سعادت‌آباد، ازگل، قلهک، پونک، فشم، فیروزکوه، کهریزک و برخی پلاک‌های ثبتی در استان‌های مازندران، بوشهر، خراسان‌رضوی، خوزستان و البرز با اقدامات متقلبانه، تعداد زیادی از قطعات اراضی مذکور را تصاحب کرده بودند.
۱۳- انهدام شبکه هرمی یونیک فاینانس
وزارت اطلاعات بیش از ۱۵۰نفر از سرشبکه‌ها و سرکرده‌های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس (unique finance) را در ۱۹استان کشور شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی، آن‌ها را دستگیر کرد. بر اساس اطلاعیه وزارت کشور ۱۶آبان سال گذشته، مؤسسان و مدیران این شرکت که از ایرانیان مقیم در کشور‌های همسایه هستند، با معرفی واهی این مجموعه به عنوان یک شرکت بین‌المللی و فعال در خرید و فروش سهام شرکت‌های معتبر در بورس‌های خارجی، با استفاده از روش‌های اغواگرایانه و ادعای پرداخت سود‌های نامتعارف و دلاری، اقدام به شبکه‌سازی هرمی، ارائه توکن دیجیتال به نام UNQT و کلاهبرداری از تعداد زیادی از شهروندان در سراسر کشور کرده بودند که این شبکه هرمی منهدم شد.
۱۴- هلاکت سرکرده یک گروهک تروریستی
وزارت اطلاعات از به هلاکت رسیدن سرکرده یک گروهک تروریستی و دستگیری عناصر اصلی آن در ششم مهر سال گذشته خبر داد. این گروهک تروریستی با حمایت و هدایت سرویس‌های اطلاعاتی کشور‌های متخاصم قصد عملیات خرابکارانه در داخل کشور را داشت که با هوشیاری بموقع سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات مورد ضربه قرار گرفت و سرکرده آن به هلاکت رسید.
۱۵- انهدام یک تیم تروریستی
وزارت اطلاعات ۲۴شهریور سال گذشته اطلاع داد یک تیم تروریستی وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی کشور‌های متخاصم، شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت. این تیم تروریستی که در تلاش بود علیه برخی مراکز حساس و حیاتی کشور اقدام ایذایی و تروریستی را فراهم کند، با اقدام وزارت اطلاعات متلاشی شد. همچنین باید اشاره کرد که شناسایی و انهدام باند‌های مختلف مواد مخدر و قاچاق اسلحه و دستگیری اعضای این باند‌ها و همچنین باند‌های کلاهبرداری، زمین‌خواری، پولشویی و سوداگری در زمینه رمزارز در نقاط مختلف کشور نیز از مأموریت‌های موفق وزارت اطلاعات محسوب می‌شود، البته این اقدامات فقط بخشی از تلاش‌های شبانه‌روزی وزارت اطلاعات برای مقابله با دشمن و تأمین امنیت کشور است. مسلماً با توجه به حساسیت مسائل امنیتی و اطلاعاتی و فعالیت گسترده دشمن در زمینه جاسوسی و ناامن‌سازی ایران، اطلاعات بیشتری نمی‌توان آشکار ساخت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار