چراغ دولت الکترونیک در وزارت نیرو روشن است؟
کد خبر: 1101870
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ce6
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱
هم‌اکنون در خصوص وزارت نیرو، الکترونیکی شدن خدمات حوزه آب و برق بیشتر مدنظر دولت است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: طبق بند ۷ قانون بودجه امسال تمامی دستگاه‌ها در راستای شفاف سازی و مقابله با فساد مکلف هستند تا پایان شهریور برای تحقق دولت الکترونیک و یکپارچه سازی سامانه‌ها به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند متصل شوند.

مسئولیت وزارت نیرو در ارائه خدمات پایدار به مردم از نوع زیرساختی و حیاتی است و برای ارائه مناسب این خدمات و پاسخگویی رضایت بخش مخاطبان نسبت به پیاده سازی سرویس الکترونیک اقدام کرد تا بتواند از طریق این سرویس به ارائه مناسب خدمات به مردم اقدام کند.

در این بین سرویس‌های وزارت نیرو همانند سایر دستگاه‌های اجرایی شامل خدمات انشعابات آب و برق، خدمات از نوع سرمایه گذاری و اخذ مجوز از وزارت نیرو و خدمات بین دستگاه‌های اجرایی از نوع استعلامات بین دستگاهی است.

بنابر آمار‌های اعلامی وزارت نیرو، در شرایط کنونی خدمات آب و برق بصورت الکترونیکی ارائه می‌شود به طوری که در خصوص خدمات حوزه برق، شرکت توانیر از طریق نرم افزار متمرکز و یکپارچه برق من پیاده سازی شده و در اختیار عموم قرار دارد که در فاز اول از اتصال پنجره‌های خدمات دستگاه‌های اجرایی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و خدمات پرتواتر در آن‌ها این آمادگی وجود دارد که تا پایان شهریور ۱۰ خدمت حوزه برق در پنجره واحد خدمات هوشمند وزارت نیرو ارائه گردد.

همچنین خدمات حوزه آب و فاضلاب بصورت استان و توسط پرتال‌های شرکت آب و فاضلاب استانی کشور ارائه می‌شود که در فاز اول از اتصال پنجره‌های خدمات دستگاه‌های اجرایی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و فعال سازی خدمات پرتواتر این آمادگی وجود دارد که تا پایان شهریور ۸ خدمت حوزه آبفا در پنجره واحد خدمات هوشمند وزارت نیرو ارائه شود.

در فاز اول خدمات حوزه منابع آب که از طریق شرکت مدیریت منابع آب ارائه می‌شود، اتصال پنجره‌های خدمات دستگاه‌های اجرایی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و خدمات پرتواتر این آمادگی وجود دارد که ۱۰ خدمت حوزه آب تا پایان شهریور در پنجره واحد خدمات هوشمند وزارت نیرو ارائه گردد.

با توجه به ارائه خدمات الکترونیکی به عموم مردم، مجوز‌های حوزه انرژی وزارت نیرو از نوع g۲b بالغ بر ۱۹ مجوز است که در شرایط کنونی براساس قانون مجلس شورای اسلامی در تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار از طریق درگاه ملی مجوز‌های کشور عملیاتی شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار