ربودن پسر ۱۷ ساله برای اخاذی ۳۰ میلیارد تومانی
کد خبر: 1100257
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cE5
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
آرمین بینا

چهار مرد آدم‌ربا که پس از تصادف ساختگی پسر ۱۷ ساله را برای اخاذی ۳۰ میلیارد تومانی از خانواده‌اش ربوده بودند، وقتی پلیس را در یک قدمی خود دیدند، گروگان را رها کردند.
به گزارش جوان، چند روز قبل زن و مردی در تهران به اداره پلیس رفتند و از گم شدن ناگهانی پسر ۱۷ ساله‌شان به نام کامران خبر دادند.
مادر پسر گمشده در توضیح ماجرا گفت: «پسرم دانش‌آموز است و ساعتی قبل برای رفتن به کلاس‌های تقویتی با خودروی پدرش از خانه خارج شد که در میانه راه با من تماس گرفت و گفت با خودرویی در بزرگراه امام علی (ع) تصادف کرده است. من صدای درگیری پسرم را شنیدم، اما ناگهان تلفن همراهش خاموش و بعد از آن دیگر ارتباطم با پسرم قطع شد. پس از این حادثه بلافاصله با همسرم تماس گرفتم و ماجرا را برایش شرح دادم، او به خانه آمد و به دنبال پسرم گشتیم، اما ردی از او پیدا نکردیم. ما احتمال می‌دهیم برای پسرم اتفاق بدی رخ داده باشد و درخواست کمک داریم.»
اخاذی ۳۰ میلیارد تومانی
با طرح این شکایت، پرونده به دستور قاضی عظیم سهرابی، بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
در حالی که مأموران پلیس با اعلام شماره پلاک خودروی پسر گمشده به گشت‌های پلیس موفق شده بودند خودرو را در یکی از خیابان‌های تهران کشف کنند، شاکی دوباره به اداره پلیس رفت و گفت پسرش از سوی چند مرد ربوده شده و آدم‌ربایان برای آزادی پسرش درخواست ۳۰ میلیارد تومان پول کرده‌اند.
وی گفت: «من و همسرم هر دو در جست‌وجو پسرمان بودیم که مرد ناشناسی با تلفن همراه من تماس گرفت و گفت پسرم را گروگان گرفته است و باید برای آزادی‌ا‌ش ۳۰ میلیارد تومان به او و همدستانش بدهم. من ابتدا حرف‌های آن‌ها را باور نکردم تا اینکه صدای پسرم را از پشت گوشی شنیدم که التماس می‌کرد او را آزاد کنیم. از صدای پسرم معلوم بود که آدم‌ربایان او را کتک زده و ترسانده بودند. آن‌ها من و همسرم را تهدید کردند اگر موضوع را به پلیس خبر بدهیم، پسرم را می‌کشند. من از آن‌ها فرصت خواستم تا برای آن‌ها پول فراهم کنم و قرار شد دوباره گروگانگیر با من تماس بگیرد. الان نگرانم آدم‌ربایان بلایی سر پسرم بیاورند.»
رهایی گروگان
با به دست آمدن این اطلاعات، مأموران تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی آدم‌ربایان و رهایی گروگان آغاز کردند. بررسی‌های تیم مبارزه با آدم‌ربایی نشان داد متهمان پس از یک تصادف ساختگی، پسر ۱۷ ساله را ربوده و به خانه‌ای در جنوب تهران منتقل کرده‌اند. در‌حالی‌که مأموران در یک قدمی متهمان بودند باخبر شدند آدم‌ربایان پسر ربوده شده را پس از چند ساعت در یکی از خیابان‌های جنوب شهر رها کرده و از محل گریخته‌اند.
پسر جوان پس از آزاد شدن از دام آدم‌ربایان گفت: «مثل هر روز از خانه با خودروی پدرم خارج شدم تا به کلاس تقویتی‌ام بروم. در بزرگراه امام علی در حال رانندگی بودم که یک خودروی پژو برای من مزاحمت ایجاد کرد و دقایقی بعد هم با هم تصادف جزئی کردیم. خودرو را به کنار بزرگراه بردم و توقف کردم و خودروی پژو هم جلو من توقف کرد. وقتی از خودرو پیاده شدم تا ببینم چقدر به خودرو‌ام خسارت وارد شده تا با پلیس تماس بگیرم، چهار مرد از خودروی پژو پیاده شدند و خودشان را مأمور مخفی پلیس معرفی کردند. آن‌ها به من گفتند که خلافکارم و جزو افراد شرور منطقه زندگی‌ام هستم. آن‌ها ادعا کردند گزارش‌های زیادی از خلاف‌های من به پلیس رسیده و باید همراه آن‌ها به اداره پلیس بروم. وقتی به آن‌ها گفتم اشتباه می‌کنید و من دانش‌آموز هستم و اجازه بدهید با پدرم تماس بگیرم، ناگهان مرا گرفتند و به زور به داخل خودروی خودشان کشاندند. چشمانم را با پارچه بستند و خودرو به راه افتاد.»
وی ادامه داد: «آن‌ها تهدید کردند که هیچ حرکتی نکنم و من هم ابتدا فکر کردم مأمور پلیس هستند و منتظر بودم مرا به اداره پلیس ببرند، اما وقتی داخل اتاقی حبسم کردند تازه متوجه شدم در دام آدم‌ربایان گرفتار شده‌ام. آن‌ها تلفن همراه پدر و مادرم را از من گرفتند و با آن‌ها تلفنی صحبت و تهدید کردند برای آزادی من ۳۰ میلیارد تومان پول فراهم کنند. چند ساعتی گذشت تا اینکه یکی از آن‌ها به همدستانش گفت پدر و مادرم به اداره پلیس رفته و شکایت کرده‌اند. آدم‌ربایان وقتی متوجه شدند پلیس در تعقیب آنهاست، ترسیدند و مرا دوباره سوار خودرو کردند و در یکی از خیابان‌ها در حالی که چشمانم را با پارچه‌ای بسته بودند، رها کردند و به سرعت از محل گریختند.» بدین ترتیب مأموران پس از رهایی گروگان تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری آدم‌ربایان آغاز کردند. مأموران در بررسی‌های تخصصی چهار مظنون را بازداشت و به اداره پلیس منتقل کردند.
از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد تعدادی از اعضای اصلی باند هنوز فراری هستند. همزمان با تحقیق از متهمان، مأموران در تلاشند اعضای باند آدم‌ربایان را بازداشت کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار