اعلام آمادگی فرابورس برای پذیرش مابقی شرکت‌های آستان قدس رضوی
کد خبر: 1099724
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004c5U
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
فريبا کياني- جوان آنلاين: مدیرعامل شرکت فرابورس ایران گفت: فرابورس با تمام ظرفیت حامی ورود شرکت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی به بازار سرمایه است و آمادگی دارد علاوه بر شرکت‌های پذیرش شده این مجموعه، سایر شرکت‌های اقتصادی که شرایط حضور در فرابورس دارند را نیز پذیرش کند.

 از میثم فدایی در نشست هم‌اندیشی مدیران فرابورس و بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب آستان قدس رضوی، فعالیت‌های صورت گرفته برای پذیرش شرکت‌ها و موسسات تابعه آن در بازار سرمایه است.

فدایی ادامه داد: در این راستا تاکنون نماد تعدادی از شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی درج شده است و در ادامه این روند، هفته آینده نیز برای شرکت خمیرمایه رضوی درج نماد صورت خواهد گرفت.

وی افزود:با توجه به اینکه بنیاد بهره‌وری موقوفات، مجوز تامین مالی جمعی را دریافت کرده است، فرابورس آمادگی دارد مجوز طرح‌هایی که به تامین مالی جمعی نیاز دارند را صادر کره و در این مسیر همکاری لازم را داشته باشد. 

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران به ایجاد صندوق‌های املاک و مستغلات در فرابورس نیز اشاره و اظهار کرد: صندوق املاک و مستغلات به عنوان یکی از ابزارهای تأمین مالی در سازمان بورس است که ظرفیت جدیدی را ایجاد کرده است و آستان قدس رضوی نیز می‌تواند از مزایای این صندوق بهره‌مند شود و آماده آماده همکاری در این خصوص هستیم.

فدایی در ادامه گفت: هفته گذشته اوراق بهادار بخش خصوصی بدون بدهی صادر شد و در همین راستا با توجه به ظرفیت موجود در آستان قدس، رتبه اعتبار بسیار خوب این مجموعه در بازار سرمایه و پتانسیل شرکت‌های بنیاد بهره‌وری موقوفات، می‌توان ضمن انجام رتبه‌بندی مالی، صدور اوراق بهادار را برای آستان قدس رضوی نیز اجرا کرد.

وی با بیان این‌که تجربه صندوق وقف سهام را در فرابورس داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: امکان ایجاد نماد برای این صندوق نیز وجود دارد تا کسانی که قصد وقف دارند، بتوانند سهام این صندوق را خریداری کنند و این صندوق‌ها برای افزایش ارزش‌های دارایی سهام، بسیار کمک‌کننده است.

حمایت از استارت‌آپ‌ها 

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران درباره حمایت بازار سرمایه از استارت‌آپ‌ها نیز گفت: چنانچه استارت‌آپ یا پروژه ارزشمندی در آستان قدس وجود داشته باشد، شرکت فرابورس ایران می‌تواند صندوقی نیز برای تأمین مالی آن به صورت سرمایه‌گذاری خطرپذیر راه‌اندازی کند. 

حمایت کامل فرابورس

فدایی همچنین با اشاره به تاکید و دغدغه بنیاد بهره‌وری موقوفات بر ضرورت نظارت مستمر بر وضعیت شرکت‌های آستان قدس رضوی در بازار سرمایه افزود: فرابورس با تمام ظرفیت خود در خدمت آستان قدس رضوی است و آمادگی دارد به عنوان نهاد بیرونی، گزارش‌هایی را که برای بهبود ساختار مالی شرکت‌ها و موسسات نیاز است را نیز ارائه دهد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار