سامانه برق اضطراری بیمارستان‌های مشهد نگران کننده است
کد خبر: 1099402
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004c0I
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
معاون استاندار خراسان رضوی:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس بررسی صورت گرفته از ژنراتورهای تولید برق بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشهد، تامین برق اضطراری این مراکز نگران کننده است.
سیده سمیه ناصری

  سید هادی طباطبایی در شورای پدافند غیرعامل خراسان رضوی اظهارداشت: بر اساس گزارش‌هایی که دوستان در خصوص آمادگی دستگاه ها در موضوع پدافند غیر عامل داشتند، در بخش هایی وضعیت نگران کننده است به‌ویژه در حوزه هایی که با جان انسانها سرو کار داریم.

وی افزود: این در حالی است که از مجموع 547 دستگاه دیزل تولید برقی که در مراکز مختلف برای برق اضطراری در استان خراسان رضوی وجود دارد، حدود 400 دستگاه دیزل آن وضعیت مناسبی نداشته و قابل قبول نیست و برای بهبود این وضعیت در تلاش هستیم.

طباطبایی خاطر نشان کرد: حساسیت مدیریت سیاسی استان در پدافند غیر عامل برگرفته از توصیه‌های رهبری در خصوص پدافند غیر عامل است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:طبق ممیزی و بررسی صورت گرفته از ژنراتورهای تولید برق بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشهد، تامین برق اضطراری این مراکز واقعا نگران کننده است.

وی ضمن ابراز رضایت از تشکیل و برگزاری کمیته های پدافند غیر عامل استان خراسان رضوی بیان کرد: امیدواریم حداکثر هر 2 ماه با تشکیل  این کمیسیونها طرح های پدافند غیرعامل بویژه در حوزه آب شرب استان را ارایه دهیم و همچنین ببینیم چقدر به تهدیدها نزدیک هستیم و چقدر از تهدیدها فاصله گرفته ایم.

وی ادامه داد: اتاق های دیزل ما در دستگاه ها به انباری تبدیل شده است، اتاق دیزل یا مجموعه ای که کاربرد پدافندی دارد ممکن است در طول یک مدت طولانی اصلا استفاده نشود، ولی اگر به موقع استفاده نشود تمام هزینه ها از بین می رود، لذا باید از دیزلها به صورت آزمایشی و موقت استفا ه شود.

جانشین شورای پدافند غیر عامل آستان گفت: دستگاه ها اجبار شده اند که یک درصد از بودجه خود را در پدافند غیرعامل هزینه کنند، با این قانون دیگر مدیران در این حوزه دغدغه بودجه ای نخواهند داشت.

طباطبایی با اشاره به اینکه مطابق تاکیدات مقام معظم رهبری پدافند غیرعامل یک  اصل است و موضوعی مقطعی نیست، افزود: هدف از اجرای پدافند  غیرعامل کاستن آسیب ناشی تهدیدات و افزایش میزان تاب آوری سیستم ها  مقابل تهدیدها است.

وی گفت: چند روز قبل در جریان سیل ارتباط شبکه تلفن همراه اول استان با قطع شبکه کابل‌های نوری در مشهد مختل و ارتباط ما با فرمانداران قطع شده بود. حالا اگر این ارتباط موبایل به صورت کامل  قطع شود چه جایگزینی به جای موبایل داریم؟  سیستم های جدید ارتباطی را آورده ایم و سامانه های قدیمی را جمع کردیم و به فکر جایگزین نبوده ایم.

طباطبایی اظهار داشت: خوشبختانه در این حادثه ایرانسل فعال بود، لذا بلافاصله دستورالعمل صادر شد تا فرمانداران ارتباط ایرانسلی را با مشهد برقرار کنند و  از این پس باید از هر دو خط تلفن همراه داشته باشند، اما واقعیت این است که باید فکر جدی و عمیق تری کرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار