قالیباف: ضمانت تحقق صحیح طرح دارویار، هوشمندسازی است
کد خبر: 1099249
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bxp
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
رئیس مجلس در جریان طرح سوال نمایندگان از وزیر بهداشت گفت: لازمه تحقق صحیح طرح دارویار را هوشمندسازی دانست.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس پس از پاسخ بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت به سوالات نمایندگان، گفت: بحث مربوط به دارو بسیار مهم و اساسی است؛ یک غلط مصطلح درباره یارانه دارو وجود دارد که همه جا می‌گویند حذف ارز ترجیحی؛ این غلط‌ترین حرف ممکن است.

وی افزود: مردم عزیز ما بدانند که در حوزه یارانه دارو و کالا‌های اساسی، به هیچ عنوان ظرفیت ارزی حذف نمی‌شود و فقط به طور مستقیم به خود افراد داده می‌شود؛ لذا الان یارانه دارو از طریق شرکت‌های بیمه‌گذار، در اختیار بیمار قرار می‌گیرد و این در مورد بیمارستان‌ها نیز صدق می‌کند. این مطلب را عرض کردم تا آرامش در جامعه باشد که به هیچ عنوان قیمت ارز ترجیحی دارو حذف نمی‌شود و قانون‌گذار و دولت، چنین برنامه‌ای ندارند.

رئیس مجلس با بیان اینکه ضمانت تحقق صحیح طرح دارویار، هوشمندسازی است، اظهار داشت: اگر هوشمندسازی در طرح دارویار به طور کامل انجام نشود، باعث اذیت مردم می‌شود و افراد فاسدی که سابقا در ارز‌های دارویی منفعت می‌بردند، این بار از طریق ریالی منفعت خواهند برد و دارو را گران خواهند کرد. یکی از مباحثی که ما بر روی آن تأکید داشته و داریم، در تبصره هفت و بحث نسخ الکترونیکی است.

تکمیل می‌شود ...
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار