آغاز همکاری معاونت هنری وزارت ارشاد با ۲ مجموعه مهم
کد خبر: 1097691
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bYh
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
سازمان بهزیستی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در قالب یک تفاهم‌نامه همکاری، فعالیت‌های مشترک فرهنگی هنری انجام می‌دهند.

سرویس فرهنگی جوان آنلاین: در پنجمین روز از هفته بهزیستی، تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه سازمان بهزیستی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی محمد قادری معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، در نمایشگاه «بالاترین خدمت» باغ موزه قصرامضا شد.

این تفاهم‌نامه به منظور همکاری مشترک و ایفای نقش در فرآیند‌ها و برنامه‌های طرح آموزش رایگان هنر برای افراد و خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی جهت توانمندسازی آن‌ها برای دستیابی به شغل مناسب بادوام، درآمدزایی، خودکفایی و افزایش و رضایت از زندگی منعقد شد.

علی محمد قادری معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، در حاشیه مراسم امضا این تفاهم نامه گفت: امروز فرصتی شد برای انعقاد تفاهم نامه‌ای که ملموس به ارائه آموزش هنر برای مناطق محروم متناسب با جامعه هدف است.

وی به رایگان بودن این طرح اشاره کرد و افزود: یکی از ارکان توانمند سازی، آموزش است از این رو آموزش هنر و موضوع هنر درمانی، منجر به اشتغال، بازتوانی و توانمند سازی جامعه هدف خواهد شد.

به گفته قادری، مقوله آموزش هنر و برنامه‌هایی که جزو سرفصل‌های سازمان بهزیستی است کمک خواهد کرد تا شغل‌های بادوام و پایداری را برای جامعه هدف داشته باشد. به هر ترتیب امروز سازمان بهزیستی برای مخاطبین و جامعه هدف خود هنر محور است و کسب مهارت و ارتقای سطح کارایی افراد یکی از برنامه‌های جدی به عنوان سرمایه این سازمان است.

ضروری تقویت و جهاد رسانه‌ای برای شناساندن خدمات بهزیستی

محمود سالاری معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: بر اساس این تفاهم نامه، آموزش رایگان مهارت هنری به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد انجام خواهد شد. در این چارچوب معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه این طرح و اساتید مربوط به آن را در مناطق مختلف و محروم مهیا خواهد کرد و همه مراکز بهزیستی، تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

وی همچنین از اعزام استادان و برگزاری آزمون برای ارائه مجوز برای ایجاد مؤسسات هنری، همچنین ایجاد مهارت در راستای امضای این تفاهم نامه خبر داد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه، برگزاری نمایشگاه «بالاترین خدمت» را حیرت انگیز عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه خدمات ارزشمند بهزیستی به جامعه هدف و توده مردم به خوبی معرفی نشده است ضرورت دارد تا یک تقویت و جهاد رسانه‌ای صورت بگیرد.

لازم به توضیح است ایجاد عدالت آموزشی در زمینه آموزش هنر و توسعه آن، کمک به توسعه اقتصاد هنر و کسب و کار‌های فرهنگی -هنری، بسترسازی آموزش مستمر در مراکز مورد نظر سازمان بهزیستی از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه مشترک است. همچنین، شناسایی استعداد‌های بالقوه در رشته‌های مختلف هنری، احیا و توسعه هنر‌های ملی، بومی و محلی و ایجاد فرصت حضور مددجویان سازمان بهزیستی در رویداد‌های هنری از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه مشترک در راستای اجرای ماده ۵۷ قانون احکام دائمی سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی ابلاغی مقام معظم رهبری در فروردین ماه سالجاری و اصول ۳، ۲۱و ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های اشتغال زایی و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده‌های آن‌ها و در جهت کاهش فقر مطلق و ایجاد اشتغال پایدار به منظور ترویج و توسعه آموزش‌های هنری و ارتقای توانمندی‌های مددجویان بهزیستی برای دستیابی به فرصت‌های برابر شغلی و نیز کشف استعداد‌های هنری و تحقق عدالت اجتماعی امضا شد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار