اعلام برائت خانواده محتشمی‌پور از تاجزاده و همسرش
کد خبر: 1096501
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bFV
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱

در پی بازداشت مصطفی تاجزاده از محکومان امنیتی فتنه ۸۸، به اتهام اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور، فخرالسادات محتشمی‌پور، همسر تاجزاده با ضبط ویدئویی در اقدامی فرافکنانه و بی آنکه درباره رفتار‌های ساختارشکنانه و افراطی همسرش توضیح بدهد، مواضع وی را دلسوزانه توصیف کرده که نظام جمهوری اسلامی ظرفیت شنیدن سخنان وی را ندارد! او در این ویدئو دستگاه‌های امنیتی را بزدل خطاب و اهانت‌هایی هم متوجه خانواده مقام معظم رهبری کرده است!
دیروز، اما عصمت‌السادات محتشمی‌پور، خواهر فخرالسادات محتشمی‌پور با ارسال نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب از سوی خود و خانواده‌اش از مواضع این دو ابراز برائت کرد. وی در این نامه خطاب به حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای نوشته است: «اینجانب عصمت‌السادات محتشمی‌پور خواهر فخرالسادات محتشمی‌پور از اهانت به ساحت مقدس شما و خانواده محترمتان که توسط خواهرم انجام شده است، عذرخواهی و برائت خود و خانواده‌ام را از ایشان و رفتار و گفتارش ابراز می‌نماییم. همانطور که حضرتعالی می‌دانید، مرحوم پدرم حاج سیدمحمود محتشمی‌پور از یاران قدیمی حضرت امام خمینی (ره) و فداییان انقلاب اسلامی و مریدان و مقلدان و دلباختگان حضرتعالی بودند و همواره از رفتار‌های ناشایست خواهرم و همسرش برائت می‌کردند. خداوند سایه پرمهرتان را بر سر ما و همه مردم ایران و مستضعفان جهان مستدام بدارد.»
ابراز برائت از مواضع ساختارشکنانه تاجزاده، البته محدود به خانواده محتشمی‌پور نبود و برخی جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب در پوشش این خبر کوشیدند، با احتیاط از کنار آن عبور کنند و حتی مواضع افراطی او را «شخصی» و نه «جریانی» ارزیابی کنند. برای مثال روزنامه شرق با انتشار بیانیه جبهه اصلاحات ایران ضمن خواستار آزادی تاجزاده، کنش‌های او را «فعالیت سیاسی فردی اصلاح‌طلبانه» توصیف کرده تا تلویحاً بگوید که مواضع او مورد تأیید جبهه اصلاحات و اصلاح طلبان نیست.
اصلاح‌طلبان در مواجهه با افراطیونی، چون تاجزاده دچار نوعی سردرگمی هستند. نه می‌توانند تاجزاده را محکوم کنند و نه می‌خواهند اهداف آتی خود را با دست فرمان تاجزاده جلو ببرند. ولی در مواقع بحرانی، بازهم فرمان ماشین اصلاحات را امثال تاجزاده، جلایی‌پور و علوی تبار‌هایی برعهده می‌گیرند که به دنبال امنیتی کردن و بالا بردن سطح خشونت در جامعه هستند و اتفاقاتی می‌افتد که اصلاح‌طلبان معترف هستند که اشتباه و خطا است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار