خدمات‌رسانی یک‌هزار تسهیل‌گر برکت در ۲۰ هزار روستا
کد خبر: 1096464
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bEu
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی- اجتماعی طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هدف آموزش و به‌کارگیری ۲۰۰ تسهیل‌گر برگزار می‌شود که با ملحق شدن آنها، تعداد مجریان بنیاد برکت در کل کشور به یک‌هزار نفر می‌رسد.

ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی- اجتماعی طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هدف آموزش و به‌کارگیری ۲۰۰ تسهیل‌گر برگزار می‌شود که با ملحق شدن آنها، تعداد مجریان بنیاد برکت در کل کشور به یک‌هزار نفر می‌رسد.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به برگزاری ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی- اجتماعی طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور این بنیاد گفت: این دوره آموزشی با حضور ۲۰۰ نفر تسهیل‌گر اقتصادی- اجتماعی از ۲۶ استان و ۱۴۱ شهرستان تا ۲۶ تیرماه در تهران برگزار می‌شود. محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: این دوره شش روزه با هدف آموزش و به‌کارگیری ۲۰۰ تسهیل‌گر برگزار می‌شود و افراد شرکت کننده در صورت قبولی در این دوره آموزشی، به شبکه تسهیل‌گران بنیاد برکت در سراسر کشور افزوده می‌شوند. وی خاطرنشان کرد: با ملحق شدن این ۲۰۰ نفر، تعداد مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت به یک‌هزار نفر می‌رسد و این شبکه تسهیل‌گری با یک پوشش حداکثری در ۹۰ درصد مناطق کشور مشغول به فعالیت و خدمت‌رسانی می‌شود. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تسهیل‌گران این بنیاد امسال ۴۵۰ شهرستان و ۲۰ هزار روستا را زیر چتر حمایتی خود خواهند داشت. ترکمانه تصریح کرد: شبکه یک‌هزار نفره تسهیل‌گران برکت به عنوان یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های تسهیل‌گری، نیمی از روستا‌های کشور را تحت پوشش فعالیت‌های کارآفرینی و اشتغالزایی خود دارد. وی درباره جزئیات ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور نیز توضیح داد: مباحث آموزشی ارائه شده در این دوره شامل دو بخش آموزش‌های مرتبط با تسهیل‌گری، مفاهیم، ابزار‌ها و تکنیک‌های آن از یک‌سو و آشنایی با شیوه‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، آیین‌نامه‌ها و سیاست‌های اجرایی، اهداف و چشم‌انداز‌های بنیاد برکت از سوی دیگر است. مدیرعامل بنیاد برکت تأکید کرد: اساتید به‌نام و مطرح دانشگاهی حوزه تسهیل‌گری، آخرین آموزه‌های مربوط به تسهیل‌گری را به شرکت‌کنندگان ارائه خواهند کرد. ترکمانه درباره چگونگی انتخاب افراد شرکت‌کننده در این دوره آموزشی بیان کرد: پس از فراخوان سراسری جذب تسهیل‌گر، یک‌هزارو ۴۰۰ نفر ثبت‌نام اولیه کردند که پس از برگزاری آزمون‌های کتبی و انجام مصاحبه‌های اختصاصی و کارشناسی، در نهایت ۲۰۰ نفر برای شرکت در ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی - اجتماعی برگزیده شدند. وی یادآور شد: تسهیل‌گران برکت از میان نخبگان جوامع محلی انتخاب می‌شوند و حداقل مدرک تحصیلی آن‌ها کارشناسی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار