زاکانی: در ایران مردم آقا و بزرگ مسئولین به شمار می‌روند
کد خبر: 1095638
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004b1a
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
شهردار تهران با بیان اینکه برخی این موضوع را دنبال می‌کنند که با نگاه غلط سرمایه‌ها را به یغما ببرند، تأکید کرد: در ایران مردم آقا و بزرگ مسئولین به شمار می‌روند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علیرضا زاکانی در آیین افتتاحیه نمایشگاه شهر‌های خواهرخوانده و توانمندی‌های مدیریت شهری تهران در ابتدای سخنان خود با اشاره به روز ۱۴ تیرماه روز شهرداری‌ها، اظهار کرد: بسیار خوشنودیم که در این رویداد میزبان هستیم.

شهردار تهران به قدمت ۷ هزار ساله آثار کشف شده در تهران پرداخت و افزود: این قدمت راه را به جایی برده که از ۲۶۴ سال قبل تاکنون تهران پایتخت ایران با تمدن کهن شد.

وی تأکید کرد: ما امروز مفتخریم که میزبان نمایندگان ۱۵ کشور و پنج سازمان بین‌المللی هستیم و مفتخریم که آینده را با هم بسازیم. یکی از ویژگی‌های جهان امروز این است که مردم کشور‌ها باید دست به دست هم بدهند و بر محور فرهنگ، دانش، علم و فناوری و پیشرفت بتوانند آینده بهتری را بسازند. شرایط جهان به سمت سختی می‌رود تنگنا‌های بشری افزایش پیدا می‌کند و چه بهتر که دولت‌ها و عناصر برخواسته از ملت‌ها دست به دست هم بدهند تا آینده بهتری را بسازند.

زاکانی با بیان اینکه خود را آماده کردیم که آموزه‌های خوبی را برای پیشرفت کسب کنیم، یادآور شد: ما داشته‌های فراوانی در تهران داریم که در طبق اخلاص در اختیار سایر کشور‌ها قرار خواهیم داد.

شهردار تهران با اعلام اینکه ایران از سال‌ها استثمار ملت‌ها عبور کرده و به نقطه‌ای رسیده که ملل می‌توانند کنار هم جهان بهتری بسازند، تصریح کرد: ما توانمندی‌های فراوانی داریم که امیدواریم بتوانیم در اختیار شهر‌های خواهرخوانده قرار دهیم تا بتوانیم شرایط بهتری برای رشد بشری خلق کنیم.

وی ادامه داد: نوع نگاه به مردم ایران در حاکمیت نوین اسلامی نکته‌ای است که مورد توجه است. ما مردم را صاحب صلاحیت، رشد و قابلیت می‌دانیم و خواست مردم را برای خود امری قطعی جهت حرکت و مسیر می‌دانیم لذا مردم سالاری دینی به معنای محور قرار دادن مردم و بهره‌مندی از نظرات و توانمندی آن‌ها در تمام عرصه‌ها یک اصل و راهبرد اصلی و جدی است.

زاکانی با بیان اینکه برخی این موضوع را دنبال می‌کنند که با نگاه غلط سرمایه‌ها را به یغما ببرند، یادآور شد: در ایران مردم آقا و بزرگ مسئولین به شمار می‌روند.

شهردار تهران همچنین تصریح کرد: ما وجه داخلی خود را بر مبنای تکیه بر مردم آغاز کرده‌ایم. ما در منزلگاه سوم به نخبگان مردم رسیده‌ایم. آنچه برای ما قدرت ایجاد می‌کند علم است، لذا علی‌رغم تمام تحریم‌های ظالمانه، بر اساس بیانات مقام معظم رهبری مسیر ما حرکت بر محور نخبگان و رشد علمی بوده است.

شهردار پایتخت افزود: نخبگان ما نماد و نمودی در شرکت‌های دانش بنیان دارند و گوشه‌ای از توانمندی‌های خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند.

زاکانی با بیان اینکه باید به سمتی برویم که تمام توانمندی‌ها را بسیج کنیم تا با تکیه بر مردم با محوریت نخبگان ظرفیت خود را عیان کنیم، گفت: تهران ظرفیت بسیار بالایی دارد که در بخش تاریخی، علمی و دانشی، فرهنگی و سایر بخش‌ها از جمله اقتصاد قابل توجه است بنابراین در مدیریت شهری تلاش ما این است که در یک افق و چشم‌انداز مشخص و در طول یک دهه بتوانیم راه تحول و پیشرفت در حوزه کالبدی شهر را طوری ترسیم کنیم که تهران آینده؛ واجد شرایط و صلاحیت‌های موجود و دارای ویژگی‌های دیگری باشد که در حال حاضر از کمبود آن‌ها رنج می‌بریم.

شهردار تهران تأکید کرد: محمل و مقدمه آن این است که توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مدیریت شهری مورد توجه قرار بگیرد و با سایر کشور‌ها و شهر‌ها بتوانیم، تبادل تجربیات را در پس دوستی و مودت داشته باشیم و بتوانیم آینده بهتر و زیباتری را بسازیم.

وی از برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر تهران در ۱۵ و ۱۶ تیرماه خبر داد و افزود: صد‌ها هزار میلیارد امکان برای رشد و پیشرفت تهران در این همایش عرضه خواهد شد. این همایش افتتاحیه دارد، اما اختتامیه نخواهد داشت و ادامه پیدا می‌کند تا فرصت‌ها در اختیار سرمایه‌گذاران قرار بگیرد. بسیار خوشنودیم که بتوانیم در این مسیر گام‌های بلندی برداریم.

زاکانی گفت: متاسفانه در دنیا کشور‌هایی هستند که نگاه و توجه‌شان به سرمایه سایر کشورهاست و به دنبال بهره‌کشی و استثمار هستند. اگر این کشور‌ها تریبون‌دار هستند به دنبال استمرار این استثمار است و دیگران را با سراب و داشته‌های بی‌بنیان دلخوش می‌کنند، در ایران اسلامی توجه ما این است که اگر دست دوستی به ملتی می‌دهیم داشته‌های خود را در طبق اخلاص قرار دهیم و این برای ما ظرفیتی خلق می‌کند که بتوانیم داشته‌ها را به‌روز رسانی کرده و بتوانیم از داشته‌ها و سرمایه‌های دیگران بیاموزیم و بهره بگیریم.

شهردار تهران با اشاره به مواجهه با بدخواهان ایران در ایجاد ناامیدی، تصریح کرد: همه ما تلاش می‌کنیم که امید را در جامعه زنده نگه داریم و امروز که توفیق ما ایجاد کارآمدی و الگوی درست است تلاش می‌کنیم از تمام ظرفیت‌ها و ساختار‌ها برای نو شدن و ارتقاء استفاده کنیم که در این زمینه نقش رسانه‌ها ویژه و ممتاز است. امیدواریم با عنایت ویژه رسانه‌ها موارد موجود در سطح کشور و واقعیت‌ها اطلاع‌رسانی شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار