جایزه اسرائیل برای مزدوران کهنه‌کار خود در جنگ لبنان
کد خبر: 1094679
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004am7
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱
رسانه‌های مختلف اعلام کردند که رژیم اسرائیل به مزدورانش در جنگ لبنان که علیه کشور خود جنگیدند، ۱۵۰ هزار یورو پرداخت کرد.
رژیم صهیونیستی از پرداخت کمک مالی ۱۵۰ هزار یورو به صد‌ها نفر از مزدوران شبه نظامی ارتش «آنتوان لحد» موسوم به «ارتش جنوب لبنان» خبر داد.

ارتش الحد یک شبه نظامی مسیحی بود که در سال ۱۹۷۶ تشکیل شد. در طول جنگ داخلی لبنان توسط رژیم صهیونیستی حمایت می‌شد و از متحدان اصلی آن بود. این گروه با شعار‌هایی مانند بیرون کردن فلسطینی‌ها از لبنان علیه لبنان و مقاومت جنگیدند.

با فرار نظامیان رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰، این نظامیان که از انتقام می‌ترسیدند از لبنان فرار کردند و بیشتر آن‌ها به فلسطین اشغالی رفتند.

رژیم صهیونیستی ۱۵۰ هزار یورو به نظامیان سابق ارتش لحد به عنوان راه‌حلی برای بحران مسکن پرداخت کرده است. حدود ۴۰۰ خانواده از این ارتش از زمانی که وارد فلسطین اشغالی شدند، مسکنی نداشتند و بی سرپناه بوده‌اند.

در همین راستا «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «این کمک‌های مالی برای کسانی است که در کنار ما جنگیدند و از کشور خود رانده شدند».

براساس اعلام ارتش رژیم صهیونیستی بیوه‌های نظامیان ارتش لحد در صورتی که در فلسطین اشغالی ساکن هستند، می‌توانند از این کمک مالی استفاده کنند.

در مجموع ۲۴۰۰ تا ۲۷۰۰ لبنانی از جمله کودکان و زنان در فلسطین اشغالی زندگی می‌کنند و خانواده‌های آن‌ها از ترس متهم شدن به «مزدوری» روابط خود را با این افراد را قطع کرده‌اند. برخی از لحدی‌ها نیز به اروپا یا آمریکای شمالی رفته‌اند.

۱۴ سال است که این مزدوران در فلسطین اشغالی زندگی می‌کنند، اما هنوز نشان مزدوری از روی پیشانی این افراد برداشته نشده و آنان برای تبدیل شدن به یک شهروند عادی با مشکلات جدی مواجه هستند.

وضعیت زندگی مزدوران ارتش آنتوان لحد که به اسرائیل گریختند به مرحله بازگشت ناپذیر رسیده به طوری که عده‌ای از این مزدوران با تغییر دین خود، آشکارا به عنوان یک یهودی زندگی می‌کنند.

یادآوری می‌شود شبه نظامیان آنتوان لحد طی دوران اشغال لبنان، خیانت‌های بسیاری به مردم لبنان کردند که اداره بازداشتگاه «الخیام» در جنوب لبنان و شکنجه مردم در این زندان مخوف، تنها یکی از نمونه‌های خیانت آنان بود.

ارتش جنوب لبنان یکی از گروه‌های اصلی درگیر در جنگ داخلی لبنان بود. افسران عضو این نیرو، عمدتا از مسیحیان مارونی بودند.

اولین فرمانده ارتش جنوب لبنان، یک سرگرد مسیحی ارتش لبنان به نام «سعد حداد» بود. پس از مرگ وی در سال ۱۹۸۴ میلادی، ژنرال «آنتوان لحد» تا سال ۲۰۰۰ میلادی، فرمانده ارتش جنوب لبنان بود. وی پس از هم‌پاشیدگی مواضع ارتش جنوب لبنان در پی خروج نیرو‌های رژیم صهیونیستی، با درخواست پناهندگی از این رژیم به تل‌آویو گریخت.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار