نوسان قیمت شوینده‌ها ربطی به نرخ پلیمر ندارد
کد خبر: 1093656
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aVc
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
رئیس انجمن ملی صنایع پلیمر با بیان اینکه مبنای قیمت گذاری محصولات پلیمری مبتنی بر ارز نیما و قیمت‌های جهانی است، گفت: طی یکسال گذشته نوسان بزرگی در نرخ گذاری‌ها وجود نداشته است.
سعید ترکمان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مبنای قیمت گذاری محصولات پلیمری در بورس کالا بر اساس نرخ ارز در سامانه نیما بانک مرکزی است، افزود: متوسط نرخ محصولات پلیمری مورد استفاده در صنایع شوینده برای بسته بندی و بطری که در بورس کالا به فروش می‌رسند تا هفته گذشته به ازای هر کیلوگرم مبلغ ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است.

رئیس انجمن ملی صنایع پلیمر با بیان اینکه طی یکسال اخیر نوسان بزرگی در روند قیمت ارز نیمایی وجود نداشته است گفت: هرچند قیمت دلار سامانه نیما طی هفته‌های اخیر در محدوده ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان با نوسان مواجه شد، اما در یکسال گذشته از نوسان‌های بزرگ در این سامانه خبری نبوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه قیمت محصولات پلیمری در بورس کالا وابسته به قیمت جهانی و قیمت ارز هستند، افزود: با توجه به عدم تغییر با اهمیت قیمت ارز در سال گذشته و همچنین روند متعادل قیمت‌ها در بازار‌های جهانی؛ می‌توان گفت معاملات محصولات پلیمری در روندی ثابت و کم نوسان طی یکسال اخیر روبرو بوده اند. بر این اساس نوسان یکباره و جهش قیمت پلیمری‌ها و سرایت آن به سایر صنایع از جمله شوینده‌ها ملاحظه نمی‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار