بدنبال گرفتن میزبانی مسابقات آسیایی اسکیت هاکی هستیم
کد خبر: 1092400
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aBM
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱
رئیس فدراسیون اسکیت:
رئیس فدراسیون اسکیت از پیگیری برای گرفتن میزبانی مسابقات آسیایی اسکیت هاکی خبر داد.
 مجید هنرجو در مجمع عادی سالیانه هیات اسکیت کرمانشاه که امروز (۲۲ خرداد) برگزار شد، با بیان اینکه از ۱۲ رشته اسکیت تاکنون هشت رشته آن در فدراسیون فعال شده، اظهار کرد: سرعت، هاکی، روی یخ، فری استایل، هنری، الپاین و... از جمله رشته‌های اسکیت هستند که تاکنون فعال کرده ایم.

وی ادامه داد: از آنجایی که چهار رشته اسکیت در بازی‌های آسیایی حضور دارند، برای همین تیم‌های ملی این رشته‌ها تمرینات خود را از مدت‌ها قبل شروع کرده بودند، اما متاسفانه بازی‌های آسیایی یکسال به عقب افتاد.

رئیس فدراسیون اسکیت تصریح کرد: باتوجه به اینکه یکی از رشته‌هایی که در بازی‌های آسیایی حضور دارد، رشته اسکیت سرعت است و کرمانشاه نیز در این زمینه صاحب یک پیست استاندارد شده، امیدواریم به فاصله یک سال مانده تا این بازی‌ها با برنامه ریزی صورت گرفته نفراتی را از این استان هم اعزام کنیم.

وی یادآورشد: باتوجه به اینکه پیست مجموعه ورزشی آزادی تهران هم فرسوده شده، با تکمیل پیست کرمانشاه می‌توانیم برخی از میزبانی‌های مهم کشوری را به این استان بدهیم.

هنرجو در ادامه به المپیکی بودن دو رشته اسکیت هاکی روی یخ و اسکیت برد اشاره کرد و گفت: از همه استان‌های کشور می‌خواهیم تا آنجایی که می‌توانند روی این دو رشته المپیکی تمرکز کنند.

وی فری استایل را یکی دیگر از رشته‌های مهم اسکیت برشمرد و گفت: از آنجایی که این رشته در حال حاضر چند استان راه اندازی شده، از کرمانشاه انتظار داریم در این رشته هم ورود کند.

رئیس فدراسیون اسکیت با تاکید براینکه جایگاه ایران در رشته فری استایل در جهان و آسیا خوب است، افزود: ما در این رشته مدال آوران جهانی و آسیایی داریم و می‌توانیم رشد خوبی در این رشته داشته باشیم.

وی در ادامه از پیگیری برای گرفتن میزبانی مسابقات آسیایی اسکیت هاکی خبر داد و گفت: اگر استانی متقاضی میزبانی این مسابقات باشد، استقبال می‌کنیم.

وی در ادامه به فاصله دو ماهه تا برگزاری المیپاد استعداد‌های برتر ورزش کشور اشاره کرد و گفت: در این المپیاد برای رشته اسکیت رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۶ سال در هر دو بخش دختران و پسران در نظر گرفته شده است.

هنرجو یادآورشد: طبق برنامه ریزی که تاکنون صورت گرفته، به دنبال این هستیم تا در رشته‌های سرعت، رشته فری استایل و اسکیت برد این المپیاد را برگزار کنیم.

وی در ادامه با ابراز رضایت از وضعیت اسکیت در کرمانشاه، اظهار کرد: در چندسال اخیر تحولات خوبی در اسکیت کرمانشاه رخ داده که امیدواریم همچنان پله پله این مسیر ادامه داشته باشد.

رئیس فدراسیون اسکیت یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در این رشته را در کرمانشاه احداث پیست اختصاصی برای آن دانست و افزود: ساخت چنین پیست استانداردی کار راحتی نیست و سختی‌های زیادی دارد.

وی با بیان اینکه احداث این پیست به رشد و ارتقای اسکیت کرمانشاه کمک می‌کند، ادامه داد: در گذشته یکی از مشکلاتی که داشتیم نداشتن یک پیست استاندارد برای اسکیت بود، به همین دلیل وقتی ملی پوشان خود را به مسابقات برون مرزی اعزام می‌کردیم، روی پیست‌های استاندارد دچار مشکل می‌شدند.

هنرجو یادآورشد: آن زمان قهرمانان بسیار خوبی در رشته اسکیت داشتیم، اما باتوجه به اینکه پیست استانداردی برای آن‌ها نداشتیم، بنابراین نمی‌توانستند در رقابت‌های برون مرزی با حریفان خود رقابت کنند و توانایی هایشان را نشان دهند.

وی ادامه داد: اکنون که در کرمانشاه چنین پیست استانداردی را داریم، اگر امکانات جانبی آن هم احداث شود، می‌توانیم میزبانی اردو‌های تیم ملی و مسابقات کشوری را به کرمانشاه بیاوریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار