برنامه ریزی و مدیریت برای کاهش 30 درصدی مصرف برق در ساعات اداری
کد خبر: 1091708
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004a0C
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
استاندار لرستان مطرح کرد؛
زیویار، از تأخیر نیم ساعتی آغاز به کار در ادارات استان خبر داد و گفت: این اقدام برای کاهش 30 درصدی مصرف برق در ساعات اداری لحاظ می شود.

به گزارش جوان از لرستان، «فرهاد زیویار»، امروز(17خرداد)، در کارگروه مدیریت انرژی لرستان اظهار داشت: تدوین برنامه مدیریت مصرف برق در ماه‌های گرم سال ضروری است.

استاندار لرستان افزود: از امروز، سه شنبه از روز ۱۷ خردادماه سال جاری تا ۱۵ تیر ماه ساعت کاری ادارات دولتی استان لرستان در روزهای شنبه تا چهارشنبه با نیم ساعت تأخیر از ساعت ۷:۴۵ صبح شروع به کار خواهند کرد.

وی عنوان کرد: پایان وقت اداری با یک ساعت تعجیل در ساعت ۱۳:۳۰ و در روز پنجشنبه به همان منوال از ساعت ۷:۴۵ تا ساعت ۱۲:۳۰ تعیین و ابلاغ می‌شود.

زیویار گفت: این تغییر ساعت تا ۱۵ تیر ماه سال جاری برقرار است و به استثنای دستگاه‌های خدمات رسان شامل مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، خدمات شهری شهرداری‌ها، بخش‌های عملیاتی و دارای نوبت کاری، بیمارستان‌ها و آتش‌نشانی‌ها است.

استاندار لرستان هدف از تغییر ساعت کاری ادارات را مدیریت مصرف برق، پیشگیری از خاموشی یا حوادث احتمالی، پایداری شبکه توزیع برق، مدیریت بهینه مصرف و کاهش بار شبکه و مصرف عنوان کرد.

وی با تأکید بر اینکه ادارات موظف‌اند که در ساعات اداری ۳۰ درصد و در ساعت‌های غیر اداری ۶۰ درصد از مصرف برق خود را نسبت به روزهای عادی کاهش دهند، گفت: شرکت توزیع برق استان لرستان موظف است که در فواصل زمانی مشخص و به شکل دوره‌ای میزان مصرف دستگاه‌های مختلف را پایش و ادارات پرمصرف و کم‌مصرف را به استانداری معرفی کند.

استاندار لرستان بر ضرورت فرهگ سازی و صرفه جویی در مصرف برق از سوی صدا و سیمای استان با همکاری شرکت توزیع برق تأکید کرد و عنون داشت: باید با برنامه ریزی جلوی قطع شدن برق مشترکان خانگی و صنایع و واحدهای تولیدی استان گرفته شود.

وی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان نیز باید نسبت به توجیه و ارشاد کشاورزان برای مدیریت مصرف برق و خاموش کردن برق موتور چاه‌های کشاورزی به میزان پنج ساعت در شبانه‌روز از ساعت ۱۱ تا ۱۸ (ساعات اوج مصرف) اقدام نماید.

زیویار تصریح کرد: در این صورت برق مصرفی در سایر ساعات شبانه‌روز برای کشاورزان به‌صورت رایگان محاسبه می‌شود.

برچسب ها: لرستان ، ادارات ، برق
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار