آغاز عملیات اجرائی كنترل آفات در فضای سبز كرج
کد خبر: 1090824
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Zlw
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای طرح سمپاشی بهاره در فضاهای سبز شهر خبر داد و گفت: عملیات اجرایی سم پاشی و مبارزه با آفت برگ‌خوار نارون طی سه نوبت در اردبیبهشت ، خرداد و شهریور انجام می شود.

حمید رضا عبداله پور از اجرای طرح سمپاشی بهاره در فضاهای سبز کرج خبر داد و گفت: آفات و بیماری های گیاهی یکی از علل نابودی گیاهان و تخریب فضای سبز محسوب می شوند و به همین دلیل، شناسایی و مبارزه با آنها از ضرورت های حوزه فضای سبز است.
وی اظهار داشت: همه ساله و همزمان با فرارسیدن فصل رشد گیاهان و درختان و آغاز فعالیت آفات و بیماری ها، بازدیدهای میدانی از فضای سبز جهت پایش آفات و بیماری ها انجام می شود.
عبداله پو تصریح کرد: به محض مشاهده فعالیت آفات و قرار گرفتن در آستانه خسارت به گیاهان، اقدامات لازم در خصوص پیشگیری و کنترل آنها در دستور کار اداره نظارت بر حفظ و نگهداری فضای سبز قرار می گیرد.
این مسئول با بیان اینکه اگر درختان در فواصل زمانی مشخص سم‌پاشی نشوند، موردحمله آفات قرارگرفته و آسیب خواهند دید توضیح داد: با شروع فعالیت سوسک برگخوار نارون و طغیان جمعیت این آفت، فضای سبز تمامی مناطق، ملزم به سمپاشی درختان نارون شدند.
به گفته عبداله پور آبشویی درختان و سم پاشی  بیش از 44  هزار اصله درخت نارون در سطح مناطق طی سه نوبت در اردیبهشت ،خرداد و شهریور انجام می شود.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج درختان را سرمایه های اصلی و پایدار فضای سبز شهری دانست و افزود: این عملیات با تکیه بر روش های مدیریت تلفیقی آفات مبتنی بر دانش گیاه‌پزشکی و زیر نظر واحد حفظ نباتات و کنترل آفات سازمان برای جلوگیری از زوال درختان انجام‌ می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار