مالک هم زیر آوار؟! ناظر کجاست؟!
کد خبر: 1089850
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZWE
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به حادثه اسفبار ریزش برج‌های دوقلوی متروپل آبادان
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌متروپل، برج‌های دوقلوی شهر آبادان، ظهر روز دوشنبه دوم خرداد ۱۴۰۱ فروریخت. این حادثه اسفبار با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌متروپل، برج‌هاي دوقلوي شهر آبادان، ظهر روز دوشنبه دوم خرداد ۱۴۰۱ فروريخت. اين حادثه اسفبار با واكنش‌هاي بسياري در شبكه‌هاي اجتماعي همراه بود. كاربران ضمن ابراز همدردي با مردم زجركشيده آبادان خواستار برخورد قضايي با مهندسان مجري و ناظر اين ساختمان‌ها شدند. كاربران همچنين از فداكاري‌ها و ايثار مردم آبادان در مواجهه با اين حادثه نوشتند. در ادامه بخش‌هايي از واكنش‌هاي كاربران مرور شده است.

محسن رضايي:
همه خاطيان و مسببان حادثه حزن انگيز متروپل آبادان بايد شناسايي و مجازات شوند. بايد به نحوي هم مجازات شوند تا عبرتي براي ديگران شود.

عباس تقدسي‌نژاد:
مسئولان ذيربط، نماينده سازمان نظام مهندسي و از همه مهم‌تر، مالك مجموعه متروپل آبادان در پيشگاه قانون و مردم حاضر شوند و پاسخگو باشند كه سازه‌اي كه نه چون پلاسكو قديمي بوده و نه غيرقانوني ساخته شده، چطور تبديل به قتلگاه هم‌ميهنان عزيز شده است.

عليرضا زادبر:
تسليت و همدردي با آبادان، تسليت و همدردي با كل ايران است. آبادان در آن هشت سال ايستاد تا ايران بماند. حادثه آبادان نشان داد با بَزَك كردن نواقص و نمايشي كار كردن بالاخره يكجا يقه صاحب كار و صادركننده مجوزها گرفته مي‌شود. اما بهاي اين كار جان هموطنان بود. تسليت به خانواده‌هاي محترم

عباس عبدي:
نكته عجيب اين است كه آقاي عبدالباقي سازنده‌اي نيست كه فقط بساز و بفروش باشد و هزينه تبعات كارش را ندهد. او نيز اكنون قرباني چنين اتفاق زيا‌نباري شده است. پس چرا بايد تا اين حد غيرمحتاطانه و ريسكي اين ساختمان را بسازد؟ فراموش نكنيم كه فقدان نظارت خطاكاران را هم قرباني مي‌كند.

سيدپويان حسين‌پور:
تا الان شهردار فعلي و دو شهردار قبلي آبادان دستگير شده‌اند... خبر خوبي ا‌ست. خبر خوب‌تر وقتي ا‌ست كه منجر به برخورد قاطع شود و صرفاً يك اقدام براي كنترل فضاي رواني نباشد و... به دادستان محترم كل كشور پيشنهاد مي‌كنم براي جلوگيري از هر شائبه‌اي، رسيدگي به اين پرونده در پايتخت دنبال شود!

اشكان صدر:
متأسفانه تا زماني كه تعرفه خدمات مهندسي متناسب با قيمت ساخت و ساز و مسئوليت شخص نباشد، اكثراً به كار نظارت به عنوان شغل سوم يا چهارم نگاه مي‌كنند و اين خود بزرگ‌ترين زمينه‌ساز ايراد در كار است. به حرفه‌هاي محاسبه، نظارت و اجرا بايد به ديد شغل تمام وقت نگاه كرد.

سجاد رضايي:
آبادان تسليت! آن چيزي كه مي‌تواند موجب تسكين درد و غم هموطنان آباداني ما شود فقط و فقط محاكمه مسئولان و مسببان وقت در زمان ساخته شدن متروپل آبادان است...

حسين اقبالي:
حادثه تلخ آبادان واقعاً متأثركننده بود... به بازماندگان درگذشتگان اين حادثه تسليت و تعزيت عرض مي‌كنم و براي مصدومان از خدا طلب شفاي عاجل دارم... ان‌شاءالله با مسببان حادثه هم دستگاه قضا برخورد جدي و شديد داشته باشد...

محمد مالي:
مردم نازنين و مهربان آبادان به مراكز انتقال خون هجوم آورده‌اند و صف‌هاي طولاني در اين مراكز ايجاد شده است. آنها خونشان را به مجروحان حادثه ريزش برج‌هاي ناايمن متروپل هديه مي‌دهند. امروز كسي در آبادان به خانه نمي‌رود. مردم خرمشهر هم به ياري آمده‌اند. آبادان تسليت.

رضا شريفي:
حادثه متروپل تلخ است اما نمادين به ما نشان مي‌دهد پشت ظاهر مدرن و آباداني تصنعي برخي پروژه‌ها چه عمق دردناكي از فساد و زد و بند بين ذينفعان با تصميم‌گيران و سياستگذاران وجود داشته كه ناگهان با فرو ريختن آن ظاهر دلفريب، عيان مي‌شود. متروپل‌هاي حال و آينده را دريابيم. #متروپل_آبادان

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار