امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت ملی گاز و پارک علم و فن آوری خراسان رضوی
کد خبر: 1088838
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZFu
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
با حضور معاون وزیر نفت در امور گاز تفاهم نامه همکاری بین شرکت ملی گاز ایران و پارک علم و فناوری خراسان رضوی با هدف پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در حوزه گاز به امضا رسید.

همزمان با چهارمین روز از فعالیت بیست و ششمین نمایشگاه بین  المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران در روز دوشنبه 26 اردیبهشت ماه 1401 دو تفاهم نامه همکاری بین شرکت ملی گاز ایران و پارک علم و فناوری خراسان رضوی با هدف پشتیبانی و حمایت از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در حوزه گاز امضا شد.

در اولین تفاهم نامه که توسط سید جلال نورموسوی سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز و مسعود میرزایی شهرابی رییس پارک علم و فن آوری خراسان رضوی  با موضوع " طراحی و ساخت پایلوت پروسه عملکرد تجهیزات گازرسانی کنتور و رگولاتور) با قابلیت آزمون و مشاهده‌ پذیری سازوکار داخلی " امضا و مبادله شد، شرکت مستقر در پارک علم و فن آوری خراسان رضوی اقدام به طراحی و ساخت نمونه آموزشی و پژوهشی برای شرکت های گاز استانی خواهد کرد.

بنابراین گزارش؛ ساخت این نمونه تلفیقی از هنر و صنعت است که با تکیه بر اهمیت آموزش به ویژه در حوزه نیروهای فنی عملیاتی ساخته شده است. این ماکت از جنس پلی‌کربنات شفاف ساخته شده و با توجه به کمپرس هوا به جای گاز در آن، ضمن ایمنی کامل ، امکان مشاهده فرآیند تجهیزات گازرسانی کنتور و رگولاتور و قابلیت های پایلوت پلنت تجهیزات شامل آشنایی با پروسه کلی گازرسانی، نحوه عملکرد تجهیزات و مشاهده اجزای داخلی در هنگام کارکرد، قابلیت روئیت فشار، دما، فلو و میزان مصرف به صورت مانیتورینگ و راه اندازی و استارت تجهیزات به صورت مانیتورینگ و دستی را به مشاهده کننده می دهد.

در دیگر پروژه مشترک بین شرکت گاز استان خراسان رضوی و پارک علم و فن آوری، دستگاه بوسنج گاز طبیعی که در حال حاضر در کشور از نمونه خارجی (آمریکایی) آن استفاده می شود بومی سازی شده و با  قیمتی حدود 40 درصد کمتر از نمونه خارجی و با کیفیتی یکسان و قابلیت های بیشتر تولید می شود که با این اقدام کشور از واردات دستگاه بوسنج بی نیاز خواهد شد.

گفتنی است؛ در این قرارداد پژوهشی برای اولین بار در کشور بستر آزمون و کالیبراسیون دستگاه‌های بوسنج در شهر مشهد طراحی و ایجاد خواهد شد که این مهم موحب بی نیازی کشور از وابستگی خارجی می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی