افت خودرویی‌ها مانع رشد بورس نشد
کد خبر: 1088351
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Z83
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
صعود ۱۳ هزار و ۹۶۱ واحدی شاخص بورس
بازار بورس در همان ابتدای بازگشایی در اولین روز هفته با هجوم خریداران به نماد‌های فولادی و پالایشی و شیمیایی آغاز به کار کرد و توانست با رشد بیش از ۱۳ هزار و ۹۶۱ واحدی نهایت در رقم یک میلیون و ۵۷۸ هزار واحد تثبیت شود.
جواد عسکر

بازار بورس در همان ابتدای بازگشایی در اولین روز هفته با هجوم خریداران به نماد‌های فولادی و پالایشی و شیمیایی آغاز به کار کرد و توانست با رشد بیش از ۱۳ هزار و ۹۶۱ واحدی نهایت در رقم یک میلیون و ۵۷۸ هزار واحد تثبیت شود.
در بازار امروز نماد‌های خودرویی با عرضه‌های بسیار توسط حقیقی‌ها مواجه شد و نماد‌های خودرو و خساپا با صف فروش مواجه شد، اما جو منفی خودرویی‌ها نتوانست جو مثبت بازار را از بین ببرد.
از نظر بسیاری از کارشناسان خبر آزادسازی واردات خودرو توسط دولت بیشترین نقش را بر افت نماد‌های خودرویی داشت.
همچنان نماد‌های غذایی و دارویی مورد توجه حقیقی‌ها بازار است به طوری که اکثر نماد‌های سیمرغ، غپینو، دتماد، دامین، فنوال، زکوثر با صف‌های خرید مواجه شدند و بیشترین افزایش قیمت را در بازار امروز به ثبت رساندند.
به گزارش خبرنگارجوان آنلاین، بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با ۱۳۹۶۱ واحد افزایش به یک میلیون و ۵۷۸ هزار واحد و ارزش روز بازار به ۶ هزار و ۲۷۷ هزار میلیارد تومان رسید.
شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۳۴۲۴ واحد افزایش به ۳۸۷ هزار و ۱۲۰ واحد رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با ۶۲۳۸ واحد صعود به ۴۴۴ هزار و ۶۴۷ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۳۸۶۶ واحد رشد به ۲۷۵ هزار و ۵۷۳ واحد رسید.
شاخص آزاد شناور با ۱۳۴۵۴ واحد صعود به ۲ میلیون و ۱۰ هزار و ۹۰۰ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۱۰۲۸۳ واحد رشد به یک میلیون و ۲۱۳ هزارواحد و شاخص بازار دوم با ۲۷۹۳۵ واحد رشد به رقم ۳ میلیون و ۴۷۲ واحد رسید.
نماد تاپیکو، وغدیر، شبندر، پارسان، شبریز، اخابر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس ایران داشت و خودرو، خساپا، خبهمن بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشت.
در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۱۸۱.۰۵ واحد صعود به رقم ۲۱ هزار و ۵۷۶ واحد رسید.
معامله‌گران فرابورس تعداد ۴ میلیارد و ۲۸۵ میلیون برگ سهم در قالب ۳۷۳ هزار ۷۶ فقره به ارزش ۵ هزار و ۷۸ میلیارد تومان با مجموع اوراق بدهی دولت داد و ستد کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار