تاریخ ایران باید در داخل کشور و از سوی رسانه‌های آن تبیین شود
کد خبر: 1088342
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Z7u
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹
خسرو معتضد در دیدار با مدیر مسئول جوان:
خسرو معتضد پژوهشگر تاریخ معاصر ایران، صبح امروز با حضور در دفتر «جوان»، با محمدجواد اخوان مدیر مسئول روزنامه دیدار کرد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: خسرو معتضد پژوهشگر تاریخ معاصر ایران، صبح امروز با حضور در دفتر «جوان»، با محمدجواد اخوان مدیر مسئول روزنامه دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
وی در این دیدار با تبریک انتصاب مدیر مسئول جدید جوان اظهار داشت: اهتمام روزنامه به تاریخ را، برای مخاطبان مفید می‌دانم و معتقدم که ادامه این روش از سوی رسانه شما و دیگر جراید، موجب افزایش آگاهی تاریخی جامعه خواهد شد. معتضد با تاکید بر اینکه تاریخ ایران، باید از سوی ایرانیان و در داخل کشور بیان شود، اظهار داشت: اگر رسانه‌های داخلی به این مهم نپردازند، رادیو تلویزیون‌های خارجی به این امر خواهند پرداخت و این امر با توجه به دستورگرفتن آنان از کانون‌های قدرت در جهان، به انحراف جریان تاریخ نگاری ملی و ایرانی منتهی خواهد شد. وی گفت: این شبکه‌ها در دو دهه اخیر، بار‌ها از من برای همکاری دعوت کرده اند، که ضمن رد این درخواست پاسخ داده ام: رسانه‌های داخلی را برای اظهار دیدگاههایم کافی می‌دانم و حاضر نیستم تا وجهه خویش را، خرج تلویزیون آمریکا و انگلیس کنم!
 
خسرو معتضد در روزنامه جوان
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه، با اشاره به برخی محور‌های تحریف تاریخ در رسانه‌های خارجی گفت: در سالیان اخیر از سوی شبکه‌های انگلیسی و آمریکایی، اظهار شده است که: آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی، برای تحقق کودتای ۲۸ مرداد ۳۲، از انگلستان مبلغی پول دریافت کرده است! این در حالی است که وی، با توجه به جایگاه خود در جامعه مذهبی ایران و بازار، نیازی به این پول نداشت و در صورت نیاز مالی، علاقمندان و بازاریان چندین برابر این مبلغ را، به سرعت برای وی تامین می‌کردند.
 
معتضد

معتضد در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به چهره سازی رسانه‌های خارجی از شاه و دیگر اعضای خاندان پهلوی، اظهار داشت: محمدرضا پهلوی، ذاتا شخصیتی خائف، حسود و فاقد قدرت تصمیم گیری داشت و در این باره، شواهد و داستان‌های فراوانی وجود دارد. وی دلیل وقوع انقلاب اسلامی را در وهله نخست، سیاست‌های شخص شاه قلمداد کرد و گفت: وابستگی به آمریکا و انگلیس و نیز ایجاد تضییقات بی مورد سیاسی، موجب نارضایتی گسترده و تصمیم عمومی برای خلع شاه شد.

سرویس تاریخ جوان در روز‌های آینده، مشروح سخنان این تاریخ پژوه معاصر را منتشر خواهد کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار