صعود پرقدرت شاخص بورس
کد خبر: 1087949
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Z1Z
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸

شاخص بورس آخرین روز هفته را با قدرت خریداران در رقم یک میلیون و ۵۴۶ هزار واحد به پایان برد. نماد‌های بزرگ فولاد، وغدیر، شستا، کگل، شپنا، شپدیس نقش بسزایی در رشد شاخص بورس داشتند. خالص ارزش معاملات امروز ۶۴۲۴۵ میلیارد تومان بود که نسبت به روز قبل ۴/۱۱% افزایش داشت.
در بازار امروز بیش از ۲۷۷ میلیارد تومان ورود پول حقیقی در سهام خرد صورت گرفت.
به گزارش خبرنگارجوان آنلاین، بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با ۲۴۹۱۸ واحد رشد به یک میلیون و ۵۶۴ هزار واحد و ارزش روز بازار به ۶ هزار و ۷۸۸ هزار میلیارد تومان رسید.
شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۶۱۱۱ واحد رشد به ۳۸۳ هزار و ۷۱۶ واحد رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۵۴۰ واحد صعود به ۴۳۸ هزار و ۴۰۹ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۵۹۱۶ واحد صعود به ۲۷۱ هزار و ۸۸۰ واحد رسید.
شاخص آزاد شناور با ۲۹۸۷۳ واحد رشد به یک میلیون و ۹۹۷ هزار واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۲۱۳۷۱ واحد رشد به یک میلیون و ۲۰۳ هزارواحد و شاخص بازار دوم با ۴۰۵۲۶ واحد رشد به رقم ۲ میلیون و ۹۷۲ هزار واحد رسید.
نماد فولاد، وغدیر، شستا، کگل، شپنا، شپدیس، پارسان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس ایران داشت و وسینا، جم‌پیلن، رکیش، شفن بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشت.
در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۳۰۶.۹۵ واحد صعود به رقم ۲۱ هزار و ۳۹۶ واحد رسید.
معامله‌گران فرابورس تعداد ۳ میلیارد و ۲۸۶ میلیون برگ سهم در قالب ۳۴۵ هزار ۲۰۳ فقره به ارزش ۴ هزار و ۴۷۵ میلیارد تومان با مجموع اوراق بدهی دولت داد و ستد کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار