تکمیل پروژه های نیمه کاره در دستور کار مدیریت شهری
کد خبر: 1087697
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004YxV
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
شهردار مبارکه :
شهردار مبارکه گفت: تکمیل ۲۵ پروژه در دستور کار شهرداری قرار دارد ولی اولویت با تکمیل واجرای پروژه‌های نیمه‌تمام و رها شده است.

به گزارش جوان آنلاین اصفهان،شهردارمبارکه در اولین نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: اهداف و برنامه‌های شش‌گانه شهرداری شامل اهداف کالبدی و شهرسازی، محیط زیست و خدمات شهری، ایمنی و مدیریت بحران، حمل‌ونقل و ترافیک، خدمات و مدیریت شهری است.

وی افزود: یکی از مطالبات مردم ، توسعه شهرک صنعتی خیام است که نزدیک به ۳۰ سال از آماده سازی آن می گذرد و هنوز افتتاح نشده و امیدواریم با تأمین اعتبار زیر ساختی که برای آن در نظر گرفته شده در یک بازده ۴ ماهه مشکل این شهرک حل شود.
احمدی با بیان اینکه بودجه سال جاری شهرداری ۱۷۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته و بودجه برمبنای محله محور تنظیم شده است، افزود: توجه به بافت شهر و محله‌محوری در بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری مورد توجه جدی قرار گرفته و سهم محلات مختلف مشخص شده است.

محمدمهدی احمدی با بیان اینکه سرانه فضای سبز هر نفر در شهر مبارکه ۴۶.۵ مترمربع است، افزود: این سرانه با توجه به آلایندگی صنایع در مبارکه در نظر گرفته شده که نسبت سایر شهرها بیشتر است.

شهردار مبارکه با اشاره به تصویب بودجه ۱۷۰ میلیارد تومانی شهرداری در سال ۱۴۰۱، خاطرنشان کرد: ۱۵ میلیارد تومان از بودجه شهرداری برای اهداف کالبدی و شهرسازی، ۳۵ میلیارد تومان به حوزه محیط زیست و خدمات شهری، سه میلیارد تومان به حوزه ایمنی و مدیریت بحران، ۴۴ میلیارد تومان به حمل‌ونقل و ترافیک شهری، ۵۷.۵ میلیارد تومان به حوزه خدمات مدیریت و سه میلیارد تومان نیز برای فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: اعتبارات عمرانی سال‌جاری حدود ۸۰ میلیارد تومان است که ۴۴ درصد بودجه را به خود اختصاص داده است. احیای بافت فرسوده و تصویب طرح تاریخی محله اسماعیل‌ترخان به عنوان یکی از مطالبات مردمی در سال جاری در نظر گرفته شده است.

شهردار مبارکه با اشاره به بافت هشت هکتاری محله اسماعیل‌ترخان، افزود: از ۱۰ سال گذشته تاکنون هیچ اقدامی برای این بافت تاریخی انجام نشده بود، در حال حاضر طرح تفصیلی برای این محله تهیه و تصویب شده است که امیدواریم در اولین جلسه کمیسیون ماده ۵ بتوانیم مصوبه خوبی داشته باشیم.

احمدی با بیان اینکه اداره ارزان شهرها یکی از سرفصل‌های درآمد پایدار است، اضافه کرد: در چنین شرایطی بودجه‌ای که باید صرف پروژه‌های عمرانی شود، صرف هزینه‌ها و حقوق کارکنان شهرداری می‌شود.

وی افزود: هر شهرداری و مجموعه‌ای برای رسیدن به اهداف خود نیازمند برنامه است. برنامه راهبردی و استراتژیک ۱۴۰۵ برمبنای حرکت و اقدامات شهرداری مبارکه و تیم اجرایی شهرداری بوده و برای دستیابی به این اهداف و اجرایی شدن برنامه‌ها منابع مالی تأمین شده است.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار