نمازگزاران عید فطر در فضای باز هم ماسک بزنند
کد خبر: 1086881
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004YkL
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
معاون بهداشت وزارت بهداشت، استفاده نمازگزاران عید فطر از ماسک حتی در فضای باز ضروری دانست.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: کمال حیدری گفت: استفاده از ماسک برای شرکت کنندگان نماز عید فطر حتی در فضای باز مورد تاکید است و می‌بایست افراد مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.

وی افزود: در گیت‌های ورودی به محل برگزاری نماز عید فطر، وضوخانه، سرویس بهداشتی و ایستگاه‌های پذیرایی باید ترتیبی اتخاذ شود تا از ایجاد تجمع جلوگیری به عمل آید. همچنین ضرری است سیستم تهویه مناسب در سرویس بهداشتی و وضوخانه‌ها در محل برگزاری نماز عید فطر فراهم شود.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر وجود سیستم تهویه مناسب در محل برگزاری نماز و رعایت فاصله بین نمازگزاران به ویژه در محل‌های سرپوشیده، بیان داشت: اطلاع رسانی لازم از طریق سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، مبلغان و هیئت امنا محل‌های برگزاری نماز عید فطر مبنی بر استفاده از ماسک و عدم حضور افراد بیمار و یا دارای علائم بیماری از جمله تب، آبریزش بینی و علامت سرماخوردگی در نماز عید فطر صورت پذیرد.

حیدری افزود: شستشو و نظافت و گندزدایی سرویس‌های بهداشتی محل برگزاری نماز مورد تأکید است. توصیه می‌شود که افراد دارای سن بالا یا دارای بیماری زمینه‌ای در مراسم شرکت نکنند.

وی، مسئولیت اجرای این موارد را با هیئت امنای محل برگزاری نماز و نظارت را با سازمان تبلیغات اسلامی دانست و گفت: نظارت عالیه بر موارد فوق با دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی (مراکز بهداشت) است.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار