کد خبر: 1077644
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۷
رئیس تئاترشهر خبر داد

رئیس مجموعه تئاترشهر اعلام کرد: طراحی حریم مجموعه یک سال پیش انجام و به شورای شهر سابق تهران ارسال و برای شورای شهر فعلی نیز بازارسال شد.
بحث حریم مجموعه تئاترشهر با اتفاقی که روز جمعه، هشتم بهمن رخ داد و طی آن اراذل و اوباش با قمه به جان یکدیگر افتادند و محوطه تئاترشهر را به صحنه زد و خورد و خونریزی خود بدل کردند، باز هم مورد توجه مدیران و مسئولان قرار گرفت.
در اینباره ابراهیم گله‌دارزاده، رئیس مجموعه تئاترشهر در پاسخ به سؤالی مبنی بر چرایی ارائه نشدن طرح مورد حریم تئاترشهر به شورای اسلامی شهر تهران و دلیل این تأخیر به مهر گفت: طراحی حریم مجموعه تئاترشهر توسط شرکت «عمارت خورشید» حدود یک سال پیش انجام شده و ما این طرح را به شورای اسلامی سابق شهر تهران ارائه دادیم. طی جلسه‌ای که با اعضای محترم شورای اسلامی جدید شهر تهران داشتیم، ایشان از ما خواستند طرح را بازارسال کنیم. تهیه مجدد این طرح مدتی زمان نیاز داشت و با تهیه مجدد طرح، امروز (یک‌شنبه، ۱۰بهمن) برای شورا بازارسال کردیم و بابت تأخیری که اتفاق افتاد از عزیزان شورای اسلامی شهر تهران عذر می‌خواهیم. وی یادآور شد: طراحی حریم مجموعه تئاترشهر جزو وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و جزو طرح پهنه رودکی است ولی ما خواستیم به عنوان کمک و تنها نگذاشتن مدیریت شهری، این کار را انجام دهیم.
گله‌دارزاده درباره ملاحظات مدنظر در طراحی انجام‌شده برای حریم مجموعه تئاترشهر که به شورای اسلامی شهر تهران ارائه شده است، توضیح داد: «در این طراحی امکان دستفروشی در پیرامون مجموعه تئاترشهر محدود و به نوعی سخت شده، همچنین تسهیل دسترسی شهروندان و هنرمندان به تئاترشهر و محدود نشدن تئاترشهر به لحاظ بصری و همچنین دسترسی از ملاحظاتی است که در این طرح مورد توجه قرار گرفته است. همچنین نظر منتقدانی که معتقد بودند طراحی حریم نباید باعث محدودیت و جداسازی مجموعه از مردم شود نیز لحاظ شده است. یکی از مشکلات ما در اجرایی شدن طرح حریم مجموعه تئاترشهر رویکرد شورای اسلامی قبلی شهر تهران بود.»
بعد از اتفاق رخ‌داده اخیر در پیرامون مجموعه تئاترشهر و مطرح شدن چرایی به سرانجام نرسیدن ایجاد حریم مجموعه تئاترشهر در رسانه‌ها و فضای مجازی، علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نیز توضیحات خود را در این خصوص در توئیتی عنوان کرد و چنین نوشت: «از دو ماه پیش منتظریم تئاترشهر طرحی را که خود روی اجرای آن اصرار داشت، برای بررسی بفرستد تا با سایر طرح‌ها مقایسه و نهایتاً بعد از انتخاب طرح کار با سرعت انجام شود.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار