درخواست قصاص برای مردان شمشیرزن
کد خبر: 1077359
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WGl
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰

اختلاف اعضای دو خانواده پس از درگیری‌های زیاد به قطع دو انگشت یکی از آن‌ها منجر شد. شاکی برای متهمان درخواست قصاص کرده است.
به گزارش «جوان» سال گذشته مأموران پلیس تهران از درگیری چند مرد جوان در خیابان ابوذر باخبر و راهی محل شدند. بررسی‌های اولیه نشان داد چند مرد جوان با حمله به راننده یک خودروی سواری او را با ضربات چاقو و شمشیر زخمی کرده و از محل گریخته‌اند.
محمد که در بیمارستان تحت درمان قرار داشت بعد از بهبود نسبی در حالی که انگشتان شست هر دو دستش قطع شده بود، مورد تحقیق قرار گرفت. او از دو مرد جوان به نام حسن و برزو شکایت کرد و در شرح ماجرا گفت: «پدربزرگم با پدربزرگ حسن و برزو از ۱۰ سال قبل اختلاف داشت و این اختلاف دنباله‌دار سال‌ها ادامه پیدا کرد تا جایی که هر وقت یکی از اعضای خانواده ما با یکی از بستگان حسن روبه‌رو می‌شد، آن‌ها با سایر اعضای خانواده‌شان تماس می‌گرفتند و همین باعث درگیری می‌شد، به همین خاطر خانواده‌هایمان در کلانتری پرونده‌های زیادی دارند و همین بهانه‌ای شد تا هر دو طرف همیشه مسلح به قمه و شمشیر باشند، حتی زنان و دخترانمان نیز وقتی از خانه بیرون می‌روند، مسلح به قمه و شمشیر هستند.»
متهم ادامه داد: «آخرین بار سوار ماشین بودم و از خیابان عبور می‌کردم که با حسن روبه‌رو شدم. به هم نگاهی کردیم و او با چند نفر از اعضای خانواده‌اش تماس گرفت و آن‌ها بعد از آمدن به محل با شمشیر و قمه به من حمله کردند، سپس ماشینم را تخریب کردند و حسن نیز با قمه انگشت شست دست چپم را زد. برزو نیز با شمشیر انگشت شست دست راستم را قطع کرد.»
با ثبت این اظهارات دو مرد جوان شناسایی و دستگیر شدند، اما در روند بازجویی‌ها جرم‌شان را انکار کردند.
با انکار متهمان، پرونده با توجه به شواهد و قرائن موجود کامل و به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. دو متهم بعد از تعیین شعبه مقابل هیئت قضایی شعبه یازدهم قرار گرفتند.
در ابتدای جلسه، شاکی بار دیگر شکایت خود را مطرح و برای متهمان درخواست قطع عضو کرد.
در ادامه حسن در جایگاه قرار گرفت و با انکار جرمش گفت: «هیچ درگیری‌ای با محمد نداشتم و ضربه‌ای به دست او نزدم. آن شب وقتی باهم درگیر شدیم، شاهدان با گوشی‌های تلفن همراه‌شان از صحنه درگیری فیلمبرداری کردند و این فیلم نشان می‌دهد قطع انگشت دست محمد کار من نبوده است. قبول دارم چند سالی است خانواده‌هایمان باهم درگیر هستند، اما آن شب من ضربه‌ای به دست شاکی نزدم.»
دیگر متهم نیز جرمش را انکار کرد و گفت با شاکی درگیر نشده است.
بعد از دفاعیات دو متهم در حالی که شاکی درخواست قطع عضو را مطرح کرده بود، پرونده به دستور هیئت قضایی به پزشکی قانونی فرستاده شد تا کارشناسان پس از بررسی اوراق پرونده اعلام کنند امکان قصاص وجود دارد یا نه.
به این ترتیب هیئت قضایی بعد از اعلام نظر کارشناسان پزشکی قانونی حکمش را صادر خواهد کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار