پسر آتش افروز محاکمه می‌شود
کد خبر: 1076896
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004W9I
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۹

پسر معتاد که به خاطر خرید متادون خانه‌شان را به آتش کشیده است، در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود.
به گزارش «جوان»، سال گذشته مردی مأموران پلیس تهران را از حادثه آتش‌سوزی در خانه همسایه‌شان باخبر کرد. وقتی مأموران به آن خانه رسیدند بعد از مهار آتش در اولین بررسی‌های خود با جسد مرد سالخورده‌ای به نام مرتضی روبه‌رو شدند که شواهد نشان می‌داد او بر اثر خفگی فوت کرده است.
جسد به دستور قضایی به پزشکی قانونی فرستاده شد تا اینکه کارشناسان اعلام کردند علت مرگ استنشاق گاز مونوکسید‌کربن ناشی از آتش‌سوزی بوده‌است. از آنجایی‌که در روند تحقیقات معلوم شد آتش‌سوزی عمدی بوده و همسر و دو پسر مرتضی نیز زمان حادثه در محل حاضر بوده‌اند، همسر او مورد تحقیق قرار گرفت و در توضیح گفت: «پسرم فربد نام دارد و ۴۰‌ساله است. او سال‌هاست گرفتار اعتیاد است به همین خاطر برای گرفتن پول مواد همیشه با من و پدرش درگیر بود. او شب حادثه دوباره سر همین موضوع با ما درگیر شد و در آن درگیری خانه را شبانه آتش زد. آن شب من و پسر دیگرم نیز در خانه بودیم و هنوز نخوابیده بودیم که متوجه آتش‌سوزی شدیم به همین خاطر توانستیم فرار کنیم و از خانه بیرون برویم، اما شوهرم خواب بود به همین خاطر نتوانست خودش را نجات دهد و کشته شد. پسر معتادم بعد از این حادثه از خانه فرار کرد و حالا از او شکایت داریم.»
با طرح این شکایت فربد تحت تعقیب قرار گرفت و چند روز بعد از حادثه بازداشت شد. او تحت بازجویی قرار گرفت و در روند بازجویی‌ها به آتش‌سوزی به خاطر کینه از پدر و مادرش اعتراف کرد و گفت: «مادرم از همان دوران کودکی برادرم را از من بیشتر دوست داشت. او به من اهمیتی نمی‌داد و به کارهایم بی‌اعتنا بود. همین بی‌مهری‌ها باعث شد گرفتار اعتیاد شوم و سراغ مواد بروم. مادرم همیشه به برادرم پول می‌داد، اما هر وقت من از او پول می‌خواستم بهانه می‌آورد و طفره می‌رفت. این رفتار‌ها تأثیر بدی در روحیه من گذاشته بود و باعث می‌شد همیشه با آن‌ها درگیر باشم.»
متهم ادامه داد: «شب حادثه حال خوبی نداشتم به همین دلیل می‌خواستم مواد بخرم، اما پول زیادی نداشتم. این شد که به بهانه خرید دارو از مادرم خواستم ۸۰ هزار تومان پول بدهد، اما او فقط ۲۰‌هزار تومان داد. اعتراض کردم که فهمید می‌خواهم خرج مواد کنم. این شد که عصبانی شدم و کار به درگیری کشید. در آن درگیری پدرم از مادرم طرفداری کرد و این باعث شد بیشتر عصبانی شوم و نقشه آتش‌سوزی به سرم زد. برای انجام نقشه تا نیمه‌های شب صبر کردم تا آن‌ها بخوابند. وقتی همه خانواده به اتاقشان رفتند و خوابیدند ظرف بنزین را برداشتم و همه جای خانه را بنزین پاشیدم سپس با زدن یک جرقه همه جا آتش گرفت. شعله‌های آتش زیاد می‌شد که از ترس بیرون رفتم. مادرم و برادرم بیدار بودند به همین دلیل بلافاصله از خانه بیرون آمدند، اما پدرم خواب بود و کشته شد. آن موقع به خاطر خشم مرتکب این جرم شدم، اما حالا پشیمانم. باور کنید قصد قتل نداشتم و می‌خواستم با این کار خانواده‌ام را بترسانم و کینه‌ام را خالی کنم.»
با اقرار‌های متهم وی راهی زندان شد و پرونده وی با توجه به گزارش کارشناسان پزشکی قانونی و مأموران آتش‌نشانی به اتهام تسبیب در قتل پدر و اقدام به قتل مادر و برادر به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. به این ترتیب پسر جوان بعد از تعیین شعبه در وقت رسیدگی در شعبه مورد نظر از خودش دفاع خواهد کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار