امید‌ها به بخش جدید آهنگسازی
کد خبر: 1076623
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004W4t
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
معاون هنری وزیر ارشاد در اختتامیه جشنواره ملی موسیقی جوان مطرح کرد
معاون هنری وزیر ارشاد می‌گوید: همانطور که در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب جوانان محور تحول و تمدن‌سازی هستند، برگزاری رویداد‌هایی مانند جشنواره ملی موسیقی جوان می‌تواند آینده موسیقی را تا چند دهه بیمه کند.
مصطفی شاه‌کرمی

معاون هنری وزیر ارشاد می‌گوید: همانطور که در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب جوانان محور تحول و تمدن‌سازی هستند، برگزاری رویداد‌هایی مانند جشنواره ملی موسیقی جوان می‌تواند آینده موسیقی را تا چند دهه بیمه کند.
محمود سالاری، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: فرهنگ و هنر با توجه به جوانان آینده‌اش تأمین می‌شود. همانطور که در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب آمده است، جوانان محور تحول و تمدن‌سازی هستند. این جشنواره‌ها ۵۰ الی ۶۰ سال آینده موسیقی را بیمه می‌کنند و هر سال که برگزار می‌شود، این امید را بیشتر زنده می‌کند.
وی افزود: جوانان و نوجوانانی که با هنر خودشان این معرکه را گرما بخشیده‌اند، به عبارتی بیمه‌کننده موسیقی ایران در حوزه موسیقی نواحی و دستگاهی و موسیقی جهان در حوزه کلاسیک و آهنگسازی هستند. این چهار بخش اصلی در جشنواره حضور داشته است و ما شاهد آثار برجسته‌ای بودیم که نشان از هنر و ذوق ایرانی در حوزه‌های مختلف دارد و هوش سرشار جوان ایرانی را به رخ می‌کشد. در ادامه این مراسم پیام محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جشنواره موسیقی جوان خوانده شد که در بخشی از آن آمده است: «حضور گسترده نوجوانان و جوانان از تمام نقاط ایران‌زمین و تنوع حضور از مناطق و اقوام مختلف جای بسی خوشحالی دارد، زیرا باعث ایجاد رنگین‌کمانی از اصالت، خلاقیت و توانایی در این جشنواره شده است تا با تداوم حضور خود نویدبخش آینده درخشان فرهنگ و هنر ایران عزیزمان باشند.» همچنین هومان اسعدی، دبیر این رویداد با تأکید بر اینکه بی‌شک جشنواره موسیقی جوان یکی از مهم‌ترین رویداد‌های هنری و موسیقایی ایران محسوب می‌شود، افزود: هدف این جشنواره کشف و شناسایی استعداد‌های جوان در حوزه‌های مختلف موسیقی از موسیقی نواحی اقوام مختلف ایران گرفته تا موسیقی کلاسیک ایرانی و همینطور کلاسیک اروپایی است که امسال بخش جدیدی را تحت عنوان آهنگسازی اضافه کرده‌ایم.
او با بیان اینکه جشنواره موسیقی جوان در ابعاد مختلف موسیقی جدی و هنری فعالیت داشته و دارد، ادامه داد: امسال به رغم شرایطی که وجود داشت حدود ۲ هزارو ۵۰۰ اثر در حوزه‌های مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. در حوزه‌های مختلف موسیقی ایرانی و کلاسیک غربی آثار آهنگسازی را شاهد بودیم که همه متمرکز بر یک ایده واحد با تمرکز بر هویت ایرانی و رنگ و بو و فضای ایرانی بودند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار