توافق تراکتورسازی و سایپا برای تولید ماشین آلات کشاورزی
کد خبر: 1075729
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VqT
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱
با امضای تفاهم نامه همکاری بین گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و گروه خودروسازی سایپا، بخشی از توان فنی و مهندسی سایپا در کشور سوریه به تولید و مونتاژ ماشین‌آلات کشاورزی اختصاص خواهد یافت.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: با هدف توسعه صادرات غیرنفتی با امضا تفاهم نامه همکاری تفاهم نامه همکاری بین گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و گروه خودروسازی سایپا، بخشی از توان فنی و مهندسی سایپا در کشور سوریه به تولید و مونتاژ ماشین‌آلات کشاورزی اختصاص خواهد یافت.

این تفاهم نامه بین گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و شرکت سیویکو به نمایندگی از گروه خودروسازی سایپا به امضای مدیران دو طرف رسید.

امضای این تفاهمنامه در راستای توسعه حجم صادرات غیرنفتی کشور به بازار‌های منطقه صورت گرفته و با اجرای آن شرکت تراکتورسازی ایراناین امکان را به دست می‌آورد تا محصولات خود را با استفاده از توان فنی مهندسی شرکت سایپا در سوریه تولید و عرضه کند.

انتقال تکنولوژی، تولید و فروش محصولات تراکتورسازی ایران به صورت انحصاری در کشور سوریه با استفاده از امکانات و زیرساخت‌های شرکت سایپا از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

انتقال بخشی از سهام سایپا در شرکت سیویکو به تراکتورسازی تبریز در حال بررسی و مذاکره می‌باشد.

همچنین در راستای اهداف اشاره شده گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در نظر دارد تفاهم نامه‌ای را نیز با گروه سرمایه گذاری شاهد به نمایندگی از گروه ایران خودرو به امضاء برساند که مذاکرات و برنامه ریزی‌های لازم از سوی دو طرف برای تحقق این مهم در حال انجام است.

شرکت سایپاسوریه با نام "سیویکو" در زمینی به مساحت ۵۵ هزار متر مربع در نزدیکی شهر حمص و شهرک صنعتی حسیا ایجاد و تولید و مونتاژ برخی محصولات گروه خودروسازی سایپا از سال ۱۳۸۶ تاکنون در آن انجام شده است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار