باید رفتار، منش و گفتار جانبازان یادآور شهدا باشد
کد خبر: 1075717
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VqH
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۶
عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی گفت: جانبازان باید این احساس را داشته باشند که در جایگاه یک شهید هستند و این خیلی مهم است که رفتار، منش، گفتار و روش جانبازان به گونه‌ای باشد که یادآور یک شهید عزیز و بزرگوار را در ذهن هرکسی تداعی کند.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی در سومین کنگره سراسری جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که امروز پنجشنبه (۲۳ دی‌ماه) به‌صورت مجازی با شعار «منشور ولایی، عمل انقلابی، بصیرت جانبازی، به سوی افق‌های روشن» برگزار شد، اظهار داشت: ما در مکتب‌مان در درجه اول شهدای عالی‌قدر را داریم که جایگاه والایی دارند و همه کسانی که اعتقاد واقعی به مکتب دارند، حسرت آن شهادت را در سر می‌پرورانند.

چمران با بیان اینکه از شهادت که بگذریم، شهدایی داریم که به گونه‌ای شهدای زنده ما هستند، خاطرنشان کرد: این شهدای زنده جانبازان عزیز ما هستند که در طول دفاع مقدس و بعد از آن و به ویژه در شمار مدافعین حرم به این افتخار بزرگ جانبازی نائل آمدند و از این جانبازان عزیز هرکسی با هر شرایط و گونه‌ای شهادت طلبی را دنبال کرده و به فوز جانبازی نائل آمده و این نیز ارزشمند و بزرگ است.

وی افزود: جانبازان باید این احساس را داشته باشند که در جایگاه یک شهید هستند و این خیلی مهم است که رفتار و منش و گفتار و روش آن‌ها به گونه‌ای باشد که یادآور یک شهید عزیز و بزرگوار را در ذهن هرکسی تداعی کند.

عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی جانبازی را همان استمرار راه شهادت دانسته و خاطرنشان کرد: همان انتظاری که از شهید هست، همان انتظار را از جانباز هم هست و باید این را بگوییم که جانباز از این دنیا گسسته و دل برکنده و برمی‌کَنَد و روی به دنیای عالی‌تری دارد و خود را در پیشگاه الهی احساس می‌کند و رسیدن به این جایگاه ارزشمند است.

چمران ادامه داد: وقتی گروه جانبازان به هم بپیوندند و صاحب تشکیلات خاصی شوند، هم افزایی‌ای که ایجاد می‌کنند سبب تاثیر فراتر از یک فرد در جامعه می‌شود و جانباز در آن حالت یک فرد نیست بلکه یک جامعه جانبازی است.

وی با تاکید بر اینکه مبنای جمعیت جانبازان روحانی، معنوی و الهی است، تصریح کرد: جامعه جانبازی علاوه بر ایدئولوژی قطعا به دنبال شهادت طلبی است و دغدغه امت اسلامی را دارد.

عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی بیان داشت: انسان نمی‌تواند متوقف شود و به همین دلیل دین ما در یک جا متوقف نمی‌شود و جامعه جانبازی به منافع سطحی و پایین نمی‌چسبد و هدف اصلی‌اش رسیدن به همان بی‌نهایتی است که ائمه و بزرگان ما رسیده اند و جامعه جانبازی باید به این سو حرکت کند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار