۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در آذربایجان‌شرقی پرداخت شد
کد خبر: 1075442
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Vlq
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸
معاون اشتغال مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با اشاره به پرداخت ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی برای متقاضیان در سال جاری گفت: این تسهیلات بدون هیچ گونه تفکیک جنسیتی پرداخت می شود.

یونس طاهری افزود: این تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد به صورت انفرادی و پشتیبان و از طریق ثبت نام در سایت مشاغل خانگی در بخش‌های مختلف صنایع دستی، خدماتی، صنعتی، فرهنگی و کشاورزی پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: در تسهیلات مشاغل خانگی برای طرح‌هایی که به صورت پشتیبان اقدام کنند، برای اشتغال پنج تا ۲۰ نفر تا سقف یک میلیارد تومان تسهیلات نیز پرداخت می‌شود.

طاهری ادامه داد: در طرح مشاغل خانگی برای هر فرد مستقل ۵۰ میلیون تومان و در قالب پشتیبان نیز برای هر اشتغال ۵۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

به گفته وی در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی تفکیک جنسیتی وجود ندارد و همه افراد می‌توانند با توجه به مهارت شان در خانه برای خود شغل ایجاد کنند.

طاهری اضافه کرد: سهم مراغه‌ از این تسهیلات ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است که ۸۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است.

وی گفت: اعتبار مشاغل خانگی استان در سال جاری با افزایش ۶.۳ برابری نسبت به سال ۱۳۹۹ از هشت میلیارد ریال به ۵۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و در ۱۷ مرداد ماه سالجاری ابلاغ شده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت طرح مشاغل خانگی استان، اظهار کرد: براساس دستورالعمل صادره از سوی دبیرخانه، اولویت پرداخت با طرح های پیشران شناسایی شده توسط جهاد دانشگاهی استان، تعاونی‌ها به خصوص تعاونی‌های زنان، طرح های پشتیبان و طرح های مستقل متصل به بازار است.

معاون اشتغال مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که درصد پرداخت تسهیلات به طرح‌های پشتیبان ۶۰ درصد وطرح‌های مستقل ۴۰ درصد است، خاطرنشان کرد: درصد پرداخت تسهیلات به سازمان صمت ۳۵ درصد، سازمان جهاد کشاورزی ۳۰ درصد، سازمان میراث فرهنگی ۲۰ درصد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۵ درصد در نظر گرفته شد و سپس جذب اعتبار شناور اعلام شد.

وی اضافه کرد: برش شهرستانی این تسهیلات نیز انجام و به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها، فرمانداران، دستگاه‌های اجرایی، مدیریت شعب بانک‌های عامل استان و استانداری ابلاغ شده است.

طاهری خاطرنشان کرد: در مورد طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ضمن ارسال لیست ۴۵ نفر از پیشران های شناسایی شده توسط جهاد دانشگاهی به وزارت متبوع جهت بهره مندی از محل تفاهم نامه، به دستگاه‌های اجرایی جهت دریافت مجوز و بهره مندی از تسهیلات سهم سال ۱۴۰۰ ارسال شده است.

برچسب ها: تسهیلات ، مشاغل ، خانگی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار