نخستین دوره کارگاه آموزشی گردشگر‌ی در استان البرز برگزار می‌شود
کد خبر: 1074190
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VRe
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان البرز خبرداد
معاون گردشگر‌ی استان البرز از برگزار‌ی نخستین دوره کارگاه آموزشی گردشگر‌ی با مشارکت موسسا‌ت فعال و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در این استان خبر داد.

مرتضی نیکرو در مورد لزوم توسعه گردشگری در استان البرز با ظرفیت‌های موجود اظهار داشت: کارگاه آموزشی دو روزه گردشگر‌ی با محوریت "رویه و مقرر‌ات گردشگر‌ی، مراحل صدور گذ‌رنامه و ویزا، دستور‌العمل‌ها‌ی بهداشتی، مقرر‌ات ارزی‌-گمرکی TIM، حقوق شهروندی و حقوق عمومی در تأسیسات گردشگر‌ی" در استان البرز برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزار‌ی این کار‌گاه آموزشی جلو‌گیر‌ی از تخلفات احتمالی تأسیسات گردشگر‌ی و واحد‌های پذیرایی، حفظ حقوق مسافر‌ان و گردشگر‌ان، به‌روز‌رسانی قوانین و مقرر‌ات و قرار‌دادها‌ی منعقده فی‌ما‌بین دفاتر و مسافر است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان البرز با بیان اینکه شرکت‌کنندگان پس از گذراند‌ن این کارگاه دو روزه موفق به اخذ گواهینامه باز‌آموز‌ی می‌شوند بیان کرد: با توجه به استقبال از کارگاه‌های آموزشی که در سال‌های‌ گذشته با مشارکت میراث‌ فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌ دستی به عنوان نهاد متولی و با حضور جمعی از مدیر‌ان با سابقه دفاتر خدمات گردشگر‌ی و مسافرتی و مسئولان سازمان هواپیمایی کشور‌ی بر‌گزار شده بود مقرر شد تا به منظور افزایش سطح آگاهی و به‌روز‌رسانی اطلاعات فعالان حوزه گردشگری استان البرز نیز کار‌گاهی مشابه در استان بر‌گزار شود.

نیکرو با تأکید بر لزوم به‌روز‌رسانی اطلاعات در حوزه گردشگر‌ی یاد‌آور شد: ارتقای سطح دانش فعالا‌ن این صنعت و پیشگیری از شکایات مسافر‌ان و گردشگر‌ان از مراکز اقامتی و واحد‌های پذیرایی از جمله موضوعا‌ت کار‌بر‌د‌ی و مطروحه خواهد بود.

وی با اشاره به ورود نوع جدید ویروس کرونا موسوم به امیکرون و تزریق دز سوم واکسن گفت: دور جدید طرح نظارت در قالب کمیته تلفیقی بازرسی و با همکاری دستگاه‌های مرتبط مانند معاونت بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی، اداره نظارت بر اماکن عمومی، اداره‌کل تعزیرات حکومتی، نمایندگان استانداری و کار‌شناسان معاونت گردشگری آغاز شده است.

معاون میراث فرهنگی استان البرز با تاکید بر لزوم رعایت دستور‌العمل‌ها‌ی بهداشتی در اماکن اقامتی و واحد‌های پذیرایی خاطر‌نشان کرد: در همین راستا با رصد دائمی تیم‌های نظارتی از تأسیسات و محورهای گردشگر‌پذیر علاوه بر رعایت شیو‌ه‌نامه‌های ابلاغی ستاد کرونا اجرای صحیح نرخ‌نامه‌های مصوب نیز مورد بررسی قرار گرفته و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار