همدستی با پزشک برای قتل شوهر
کد خبر: 1072365
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UyD
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

پرونده زن جوان که با همدستی یک پزشک شوهرش را با خوراندن قرص سیانور به کام مرگ کشانده در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی می‌شود.
به گزارش جوان، اول تیرماه سال‌۹۵ تحقیقات پلیس تهران با مرگ مشکوک مرد ۳۸‌ساله به نام سیاوش به جریان افتاد. مأموران که با تماس همسر آن مرد به خانه او رفته بودند بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی آن زن را مورد تحقیق قرار دادند. زن جوان گفت: «شب حادثه من و دخترم در خانه بودیم که شوهرم از محل کار به خانه برگشت. سفره شام را آماده کردم و شوهرم بعد از خوردن غذا همانجا کنار سفره دراز کشید و خوابش برد. سفره را جمع کردم و بعد از شستن ظرف‌ها پتو را از روی شوهرم کنار کشیدم تا او را بیدار کنم که متوجه شدم از دهانش کف بیرون ریخته و نفس نمی‌کشد. از ترس با اورژانس تماس گرفتم، اما بی‌فایده بود و او فوت کرده بود. همان موقع با پلیس تماس گرفتم و درخواست کمک کردم.»
بعد از ثبت این اظهارات مأموران تحقیقات خود برای کشف علت مرگ سیاوش آغاز کردند که در جریان تحقیقات مشخص شد سیاوش و همسرش به نام فهیمه سال‌ها با هم اختلاف و درگیری داشته‌اند.
با به‌دست آمدن این اطلاعات از آنجایی‌که پزشکی قانونی علت فوت را مسمومیت با سیانور اعلام کرده‌بود، پرونده با شکایت پدر و مادر سیاوش از عروسشان با موضوع قتل عمد تشکیل شد. روند بررسی‌ها نشان داد شب حادثه در فاصله زمانی که آن مرد فوت کرده‌بود، زن جوان ۱۲‌مرتبه با پزشکی به نام محمود تماس گرفته بود.
بنابراین همسر سیاوش این بار به عنوان مظنون به قتل بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او به مأموران به درگیری و اختلاف با شوهرش اعتراف کرد و گفت: «من و شوهرم با وجود داشتن یک‌فرزند دختر همیشه با هم اختلاف داشتیم، اما این اختلاف دلیلی نبود که شوهرم را به قتل برسانم. من هیچ وقت انگیزه‌ای برای قتل او نداشتم. باور کنید از ماجرای مرگ او اطلاعی ندارم و نمی‌دانم چرا خانواده او چنین شکایتی علیه من مطرح کرده‌اند. احتمالاً او با خوردن سیانور قصد خودکشی داشته است.» او درباره تماس‌های متعدد با پزشک میانسال نیز گفت تماس‌هایش به دلیل مسائل کاری بوده است.
با ادعای زن جوان، مرد پزشک نیز بازداشت شد، اما مدعی شد او و فهیمه با هم رابطه کاری داشته‌اند و آن شب هم هیچ تماسی بین آن‌ها برقرار نشده بود.
با انکار‌های زن جوان و پزشک ۵۰‌ساله روند تحقیقات ادامه داشت که در جریان آن مأموران دریافتند سیاوش مردی سرحال و اهل ورزش و تفریح بوده است و همان شب حادثه نیز همراه دوستانش به بازی فوتبال رفته و از سلامت جسمانی کامل برخوردار بوده‌است. بنابراین فرضیه خودکشی با این شواهد رد شد. همچنین در گام دیگری از تحقیقات نیز مشخص شد فهیمه مدتی قبل از حادثه از شوهرش شکایت کرده‌بود و خطوط تلفن همراه آن‌ها نیز چند بار کنترل شده‌بود. با توجه به شواهد و قرائن موجود و کامل شدن تحقیقات سرانجام فهیمه به اتهام قتل عمد و پزشک میانسال به اتهام معاونت در قتل راهی زندان شدند و پرونده نیز با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. به این ترتیب متهمان بعد از تعیین شعبه در وقت رسیدگی مقابل هیئت قضایی شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه خواهند شد. این درحالی است که اولیای‌دم درخواست قصاص را مطرح کرده‌اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار