۸۰درصد آلودگی هوا ناشی از وسایل نقلیه است
کد خبر: 1071859
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Uq3
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طبق بررسی‌های انجام‌شده منشاء ۸۰ درصد آلودگی هوا در کلان شهر‌های کشور وسایل نقلیه متحرک است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بدو ورود به استان سمنان در آستانه امامزاده علی ابن اشرف (ع) گفت: فرسودگی و سوخت خودروها، ۲ عامل اصلی آلاینده بودن وسایل نقلیه و آلودگی هوا است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: ۹ کلان شهر کشور درگیر آلودگی هوا هستند و وضعیت هوا در این شهر‌ها مناسب نیست.

او افزود: در بین کلانشهر‌ها اصفهان وضعیت نامناسب‌تری نسبت به بقیه شهر‌ها دارد و بعد از اصفهان، تهران در ردیف کلانشهر‌های آلوده قرار دارد.

او اضافه کرد: کمک به وضعیت حمل و نقل عمومی برای بهبود وضعیت هوا با جدیت دنبال می‌شود و ارتقای کیفیت سوخت از استاندارد یورو چهار به یورو پنج و افزایش شمار موتورسیکلت‌ها و اتوبوس‌های برقی در ناوگان عمومی به عنوان راهبرد‌های بهبود وضعیت هوا به وسیله شهرداری‌ها در دست پیگیری است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نیروگاه‌ها از لحاظ استفاده از سوخت با همکاری وزارت نیرو در وضعیت مناسب قرار دارند و با تمهیدات اندیشیده شده پیش بینی می‌شود وضعیت هوا در کلان شهر‌های اصفهان و تهران بهبود یابد.

او یادآور شد: طبق قانون هوای پاک، سازمان حفاظت محیط‌زیست وظیفه نظارت و پایش را بر عهده دارد و براساس قانون برای حفظ هوای پاک ۱۱ دستگاه اجرابی مسوولیت اصلی و ۱۱ دستگاه اجرایی مسوولیت فرعی دارند و باید بیش از پیش همراهی کنند.

مشکلات آب در استان سمنان بررسی می‌شود
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تنوع زیستی در این استان گفت: مشکلات استان سمنان در زمینه آب به عنوان یک وظیفه سازمانی از سوی حفاظت محیط زیست بررسی می‌شود.

او یادآور شد: سمنان استانی خاص در زمینه تنوع زیستی و اقلیمی است که از کویر گرفته تا جنگل‌های هیرکانی در این استان وجود دارد و بر همین اساس برای بهبود وضعیت محیط‌زیست استان باید برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات ویژه اندیشیده شود.

سلاجه اظهار داشت: یک چهارم مساحت استان سمنان تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان قرار دارد و یک‌ششم تا یک‌هشتم مناطق تحت پوشش محیط زیست کشور مربوط به استان سمنان است.

او با اشاره به وجود پارک ملی و مناطق حفاظت شده در استان سمنان، یادآور شد: مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان جزو مناطق زیستکره در کشور و دنیا محسوب می‌شود و باید در حفظ این مناطق توجه ویژه شود.

او با بیان اینکه استان سمنان با وجود داشتن طبیعتی خشک و بیابانی دارای تنوع گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری است، افزود: با توجه به استقرار صنایع و معادن، برای حفاظت از محیط زیست استان باید همواره تمهیدات ویژه در نظر گرفت.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استان سمنان در کنار معادن فلزی و غیرفلزی، منبع معادن زیستی گیاهی و جانوری است و باید برای تامین منابع آبی نگاه ویژه داشت.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بدو ورود به سمنان مورد استقبال سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان و محمد حمیدی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی معاون استاندار و جمعی از مسوولان استانی قرار گرفت.

سلاجقه امروز به منظور بازدید از مناطق تحت حفاظت این سازمان و دیدار با محیط بانان به استان سمنان وارد شد. در این سفر سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست و نورمحمدی معاون هماهنگی امور استان‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست، معاون رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار