قالیباف: در مجلس با هیچ‌کس عقد اخوت نداریم
کد خبر: 1071176
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Uf2
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

در مجلس با هیچ‌کس عقد اخوت نبسته‌ایم و ایستاده‌ایم تا کارآمدی دین در حکمرانی و عرصه اقتصاد را نشان دهیم.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مدرس در کاشمر اظهار داشت: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس به دلیل ترس از خدا و نترسیدن از هیچ‌کس دیگر و به دلیل اینکه هیچ مصلحتی را جز حق تشخیص نداد، در راه خدا، عزت مسلمانان و مردم گام برداشت. شهید مدرس مجلس را به معنای واقعی تبدیل به خانه ملت کرد.
وی افزود: امروز به برکت خون شهدا و مجاهدت حضرت امام خمینی (ره) دین به جامعه آمده و برای پیاده‌سازی عدالت، دین وارد میدان شده است و در این مسیر فرزندان دلیر این سرزمین مجدداً اسلام را احیا و مسلمین را عزتمند کرده‌اند. امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان می‌درخشد که توفیق بزرگی است. مردم با مقاومت، حضور در میدان و خون دادن، انقلاب و ایران را به این نقطه رسانده‌اند. رئیس نهاد قانونگذاری کشور با اشاره به اینکه آینده کشور امیدوارکننده است، افزود: چند اشکال جدی داریم که به مسئولان مربوط است، برخی از این مشکلات نیز در مجلس است. اگر مدعی انقلابی بودن هستیم، وظیفه داریم اقدامات لازم را انجام دهیم. کسی که انقلابی است نمی‌تواند بگوید راهی برای حل مشکلات ندارم و مصمم هستیم در مسیر رفع مشکلات گام برداریم. قالیباف با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور دور کردن مردم از صحنه کار و تلاش است، اظهار داشت: مهم‌ترین عامل توسعه، منابع انسانی است که با برخی قانونگذاری‌های نامناسب و بد اجرا کردن قوانین این ظرفیت را از دست داده‌ایم و به تبع آن مانع از محرومیت‌زدایی و استفاده از ظرفیت‌ها شده‌ایم.
رئیس مجلس با اشاره به قانون تسهیل صدور مجوز‌ها که در مجلس مصوب شده است، بیان کرد: بر اساس این قانون باید این باب بسته شود که مردم در دوایر بوروکراسی رفت و آمد می‌کنند، همچنین مطابق مصوبه مجلس در شرایطی که کشور نیازمند استفاده از همه ظرفیت هاست، امضا‌های طلایی که مانع کارآفرینی شده نیز جمع می‌شود. در این قانون مسیر را عوض کردیم و دوایر دولتی باید برای ایجاد کسب و کار‌ها به دنبال مردم بیایند، نه اینکه مردم به دنبال آن‌ها بدوند. قالیباف با اشاره به اینکه در بحث تنقیح قوانین نیز به سمت ساماندهی قوانین مشکل‌دار می‌رویم، گفت: برای یاری به دولت که مسئولیت اجرایی را به دوش دارد، حضور داریم، اما همیشه مانند ناظر دلسوز نسبت به اجرای قانون، در میدان هستیم. وی تصریح کرد: به غیرت مردم و جوانان کشور مطمئن هستیم و می‌دانیم اگر صادقانه و خالصانه حرکت کنیم، خداوند همانگونه که تاکنون کمک کرده به شرط اینکه دغدغه مردم را داشته باشیم و رضایت مردم را رضایت خدا بدانیم، به ما امداد می‌رساند. قالیباف افزود: کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه برای اصلاح روند‌های غلط اقتصادی است. این کار شجاعت می‌خواهد و کسانی باید کار را در دست بگیرند که حاضر باشند از آبروی خود نیز بگذرند. اگر یک روز لازم بود خون بدهیم، امروز لازم است خون دل بخوریم و آبرو بدهیم و شجاعانه تصمیم بگیریم.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مهم‌ترین وظیفه مجلس این است که در حوزه نقدینگی، خلق پول و افزایش نقدینگی را به سمت تولید و سرمایه‌گذاری هدایت کند. وظیفه داریم فرایندی را تعریف کنیم تا تأمین مالی حوزه‌های سرمایه‌گذاری را به درستی فراهم کند تا همه مردم با هر سرمایه‌ای در مسیر سازندگی کشور حضور داشته باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار