در ۱۰۰روز اول ۴۰برابر ۱۰۰روز آخر دولت قبل واکسن تزریق شد
کد خبر: 1070872
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ua8
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
سخنگوی دولت در نخستین نشست خبری خود:
کشوری که حتی ورود واکسن آن به مسائل خارجی مانند FATF یا برجام گره می‌خورد، امروز با دیپلماسی فعال خارجی نه تنها با کمبود واکسن مواجه نیست بلکه با انبار‌هایی از واکسن مواجهیم.

کشوری که حتی ورود واکسن آن به مسائل خارجی مانند FATF یا برجام گره می‌خورد، امروز با دیپلماسی فعال خارجی نه تنها با کمبود واکسن مواجه نیست بلکه با انبار‌هایی از واکسن مواجهیم.
گویا دولت رئیسی اصرار دارد بازه ۱۰۰ روزه‌ای را که حسن روحانی با ناپختگی برای زمان گزارش‌دهی‌های دولتش تعیین کرد، به رسمیت بشناسد و همان مسیر را برود. در اولین نشست خبری سخنگوی دولت هم به رسمیت شناختن ۱۰۰ روز مشهود بود، حال آنکه ۱۰۰‌روز زمان مغتنمی نیست و صرفاً می‌شود جهت‌گیری‌ها و پی‌ریزی‌ها را ارزیابی کرد و طبعاً رسیدن به نتیجه، زمان بیشتری می‌برد. از سویی این بازه ۱۰۰روزه از وعده‌های انتخاباتی روحانی وارد فضای سیاسی ایران شد و همان زمان هم اتفاق درستی نبود. حال چرا باید در دولت رئیسی هم چنین زمانی به رسمیت شناخته شود؟ رسم و مشی خوبی را روحانی بر جای نگذاشت که حالا بخواهد الگوبرداری هم بشود! مردم هم خاطره خوبی از چنین وعده‌ای ندارند و یادآور بدقولی رئیس‌جمهور سابق و نیز دروغ بعدی او در ندادن چنین وعده‌ای است و طبعاً برای مردم خوشایند نخواهد بود.
تعهدی برای گزارش ۱۰۰ روزه نداشتیم.
اما واجب می‌دانیم گزارش بدهیم!
علی بهادری‌جهرمی روز سه‌شنبه در نشست خبری با بیان اینکه شنبه آینده صدمین روز دولت جدید است، گفت: هر چند دولت برنامه و تعهدی برای ارائه گزارش ۱۰۰‌روزه نداشت، اما لزوم پاسخگویی و شفافیت دولت به مردم و با توجه به مطالبه رسانه‌ها، دولت بر خود واجب می‌داند گزارش را اعلام کند و برخی وزارتخانه‌ها از این هفته شروع به ارائه گزارش می‌کنند.
وقتی دولت را تحویل گرفتیم که روزانه ۷۰۰ هموطن را از دست می‌دادیم
وی با بیان اینکه برای ارزیابی عملکرد دولت، به آغاز ۱۰۰ روز باید برگردیم و اینکه زمان تحویل دولت در چه شرایطی بودیم و الان در چه شرایطی گفت: آغاز شهریور، مسئله و معضل اصلی کشور شرایط ناشی از مسئله کرونا بود. متأسفانه شاهد آمار گسترده از دست دادن ۷۰۹ شهروند بودیم. علاوه بر این، تلخی نبود دارو‌ها و کالا‌های اساسی، نبود واکسن و صف صنوف و اقشار مختلف برای دسترسی به واکسن را شاهد بودیم.
آمار قربانیان از ۷۰۰ نفر به زیر ۱۰۰نفر رسیده است
وی با بیان اینکه حتماً مدیران وقت تلاش خود را انجام دادند، گفت: امروز در کشور کسی استرس دسترسی به واکسن را ندارد و واکسن در نزدیک‌ترین زمان و محل ممکن در دسترس است. با دستور رئیس‌جمهوری دیگر تردد‌های شبانه ممنوع نیست و آمار تلخ تلفات به زیر ۱۰۰نفر کاهش یافت و هفت برابر بیشتر می‌توانیم به حفظ جان شهروندان امید داشته باشیم.
دیگر نیاز به ایستادن در صف‌های طولانی نیست
رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت با بیان اینکه اولویت دولت حفظ کرامت مردم است، گفت: کالای اساسی در دسترس مردم است و نیاز به ایستادن در صف‌های طولانی نیست بلکه سبد کالا نیز با همت وزیر جهاد کشاورزی و با احترام در خانه تحویل مردم داده می‌شود.
وی گفت: دولت پیش از نشست بر کرسی ریاست‌جمهوری حل مشکل واکسن را آغاز کرد. امروز مردم در مقایسه با گذشته به راحتی در مراسم‌ها و مهمانی‌های خانوادگی شرکت می‌کنند، در کنار این کادر درمان از بودن زیر فشار جدی درآمد و مقداری بیشتر می‌تواند نفس بکشد.
مشکلات کشور به شکل ویدئوکنفرانسی حل نمی‌شود
بهادری‌جهرمی در بخش دیگری از نشست خود با نمایندگان رسانه‌ها یادآور شد: بدون شک در حوزه سیاست داخلی امروز مردم دولتمردان را در دسترس و کنار خود می‌بینند و دولتمردان را جزئی از خود می‌دانند. امروز اگر مردم با مشکلی مواجه می‌شوند، خیالشان راحت است که مقامات عالی دولتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن نه از طریق جلسه ویدئوکنفرانسی و گزارش پشت میزی، بلکه از نزدیک و در صحنه به ارزیابی مسائل می‌پردازند و مردم مستقیم مطالبات خود را مطرح می‌کنند.
سخنگوی دولت همچنین با اشاره به اشراف رئیس‌جمهوری به مسائل و مشکلات کشور گفت: دیگر آمارسازی و گزارش‌سازی‌ها رئیس‌جمهور را فریب نخواهد داد، چون در صحنه شاهد صحت‌سنجی آمار است. اعتماد مردم به دولت بازگشته و دیوار بلند میان دولت و مردم برداشته شده است.
امضای ۲۰سند بین‌المللی در زمینه‌های اقتصادی
بهادری‌جهرمی با اشاره به فعالیت‌های دولت در زمینه دیپلماسی گفت: کشوری که حتی ورود واکسن آن به مسائل خارجی مانند اجرای FATF یا برجام گره می‌خورد و تصور این بود راه‌حل بحران ورود واکسن از بیرون مرزهاست، اما امروز با دیپلماسی فعال خارجی نه تنها با کمبود واکسن مواجه نیستیم بلکه با انبار‌هایی از واکسن مواجهیم که منتظر تزریق به مردم است. سه ماه گذشته با ورود ارز‌های خارجی، فروش بهتر نفت و دیپلماسی فعال خارجی و بدون استقراض حقوق‌های سه ماه قبل پرداخت شد.
وی افزود: در سه ماه گذشته با دیپلماسی فعال دولت خارجی شاهد برگزاری نشست‌های اکو و شانگ‌های بودیم. هم در حوزه دیپلماسی کشور و هم پیگیری فردی شخص رئیس‌جمهور مانند واکسن و گاز که اگر قرارداد گاز دو روز قبل امضا نمی‌شد، امسال در فصل سرما مانند معضل برق، معضل قطعی گاز را داشتیم. در این سه ماه ۲۰سند بین‌المللی با دیگر کشور‌ها عموماً در حوزه اقتصادی امضا شد و بیش از ۱۰۰ملاقات حضوری یا گفت‌وگوی تلفنی در حد رئیس‌جمهوری و وزیران را داشته‌ایم.
سند تحول دولت اعلام عمومی می‌شود
سخنگوی دولت با بیان اینکه به زودی اعلام عمومی سند تحول را خواهیم داشت، گفت: سند تحول دولت در ۳۷ موضوع جدی و محوری کشور آماده است که حل این موضوعات، حل غالب مسائل و مشکلات مردم است و تدوین این سند مسئله ساده‌ای نبود و به اعتقاد کارشناسان یک سال زمان می‌برد. تدوین این سند از ابتدای تشکیل دولت آغاز و در این ۱۰۰ روز آماده شد و نسخه تحول دولت آماده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار