افزایش نشاط مردمی و ارائه خدمات سلامت روان و باز توانی اجتماعی اولویت شهرداری تهران
کد خبر: 1070699
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UXL
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
مدیرکل سلامت شهرداری تهران عنوان کرد
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: مهمترین اولویت این اداره کل شناسایی نیازمندان و افراد در معرض آسیب تهران و ارائه خدمات صادقانه، بی‌منت و مقتضی به این افراد است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حمید صاحب در نشست صمیمانه با مدیران سلامت مناطق شهرداری تهران ضمن قدردانی از خدمات مدیران سلامت در دوران کرونا گفت: دو سال اخیر مردم ما دوران سختی را گذراندند و در این میان خانه‌های سلامت در محلات، در زمینه افزایش آگاهی و اطلاع رسانی و پیشگیری از بیماری کرونا، کمک قابل توجهی برای خدمت رسانی به شهروندان انجام دادند که جای تقدیر فراوان دارد.

وی، جلب رضایت مردم به ویژه نیازمندان و افزایش نشاط مردمی را از رویکرد‌های جدید اداره سلامت شهرداری تهران برشمرد و خاطر نشان کرد: کانون‌های اجتماع محور سلامت، یکی از مهمترین سرمایه‌های حوزه سلامت شهرداری تهران به شمار می‌روند؛ چرا که به واسطه‌ی کنشگران اجتماعی، خدمت رسانی به مردم توسط خود مردم صورت می‌گیرد.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه شناسایی بدنه کنشگر و فعال سازی خانه‌های سلامت و کانون‌های اجتماع محور از مهم‌ترین برنامه در دستور کار این اداره است، افزود: باز تعریف کانون‌های اجتماعی سلامت محور، حمایت گسترده و مقتضی از این کانون‌ها و از همه مهمتر، توانمندسازی آن‌ها برای جلب مشارکت مردم و اجرای برنامه‌های سلامت محور شهرداری تهران، از جمله این فعالیت‌ها در حوزه سلامت است.

صاحب، از خانه‌های سلامت و کانون‌های اجتماع محور به عنوان بازوان اداره سلامت مناطق یاد کرد و در ادامه گفت: با مشارکت و همکاری این دو بخش، می‌توان ضمن شناسایی نیازمندان و احصاء مشکلات آنان به ویژه در حوزه سلامت، با کمک خیرین اقدامات لازم در این خصوص را انجام داد.

وی افزود: در حال حاضر ۳۵۳ خانه سلامت در شهر تهران فعال است و برنامه ریزی برای توسعه کیفی فعالیت‌ها و برنامه‌ها، در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تأکید بر لزوم توسعه و کارآمدسازی شبکه فعالان اجتماعی مردمی، گفت: اولویت‌های خدمت رسانی ما حمایت از نیازمندان و افراد در معرض آسیب است.

وی در خصوص نحوه حمایت از افراد نیازمند و آسیب پذیر جامعه، زیر نظر شهرداری تهران، ابراز کرد: ضروریست در فعالیت‌های خانه‌های سلامت و همینطور کانون‌های اجتماع محور بازنگری شود، تا با شناسایی نیازمندان و شهروندان محروم از طریق خانه‌های سلامت و سازمان‌های مرتبط در مناطق کم برخوردار حاشیه نشین تهران، برنامه ریزی دقیق برای نیازمندان صورت بگیرد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، صاحب ضمن تاکید بر شناسایی و طبقه بندی نیازمندان مطابق با نیاز‌های بهداشتی، درمانی و سلامتی تخصصی خود، افزود: استفاده از ظرفیت خیرین، در ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و همچنین تهیه تجهیزات و ملزومات پزشکی و بهداشتی نیازمند مشارکت حداکثری گروه‌های جهادی است و یکی دیگر از فعالیت‌های ما در حوزه حمایت از سلامت، ارائه خدمات سلامت روان و باز توانی اجتماعی است که با استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی اجرا خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار