روز کم نوسان بورس
کد خبر: 1070560
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UV6
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
جواد عسکر

شاخص بورس تهران اگرچه امروز توانست با رشد هزار و ۲۹۹ واحدی به کار خود پایان دهد، اما در بسیاری از نماد‌ها با افت قیمتی مواجه شد. به نظر می‌رسد سرمایه گذاران نسبت به خرید سهام در یک سردرگمی به سر می‌برند و از سوی دیگر سهامداران خرد و نسبتا کم تجربه نیز دچار ترس شده و اندک سرمایه‌های خود را از بازار خرج می‌کنند. ارزش معاملات روزانه امروز به ۳ هزار و ۳۰۰ میلیاردتومان رسیده است که نسبت به چند هفته گذشته نزدیک به ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است. به نظر می‌رسد سرمایه گذاران تا زمانی که تکلیف سیاسی برجام مشخص شود و همچنین بودجه ۱۴۰۱ تعیین تکلیف شود نسبت به سرمایه گذاری‌های جدید اقدام نمی‌کنند.
از سوی دیگر پیداشدن ویروس جدید کرونا و احتمال محدودیت‌های جهانی باعث افت قیمت نفت و همچنین کامودیتی‌ها در بازار شده است که تاثیر خود را بر بازار بورس نیز می‌گذارد و باید دید فردا (دوشنبه) با باز شدن بازار‌های جهانی سرمایه گذاران چه عملکردی دارند و اگر افت‌های روز گذشته جبران شود احتمالا بازار بورس تهران نیز به سبب آن دچار رشد قیمتی خواهد شد.
خالص ارزش معاملات امروز ۳ هزار و ۳۸۵ میلیارد تومان بود.
به گزارش خبرنگارجوان آنلاین، بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با هزار و ۲۹۹ واحد کاهش به یک میلیون و ۳۶۸ هزار واحد و ارزش روز بازار به ۳ هزار و ۳۸۵ هزار میلیارد تومان رسید.
شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۳۲۲ واحد رشد به ۳۳۹ هزار و ۲۴۵ واحد رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با هزار و ۹۰۴ واحد افت به ۳۷۴ هزار و ۹۹۰ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با هزار و ۱۹۹ واحد افت به ۲۳۶ هزار و ۱۲۸ واحد رسید.
شاخص آزاد شناور با هزار و ۲۲۹ واحد کاهش به یک میلیون و ۷۴۲ هزار واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۲۳۶ واحد رشد به یک میلیون و ۲۹ هزارواحد و شاخص بازار دوم با ۴ هزار و ۸۷۱ واحد رشد به رقم ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار واحد رسید.
نماد پارس، شستا، وغدیر، شفن، پارسان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس ایران داشت و نماد ومعادن و فارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشت.
در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۱۳۲.۲۰ واحد افت به رقم ۱۹ هزار و ۴۹۳ واحد رسید.
معامله‌گران فرابورس تعداد یک میلیارد و ۶۲۹ میلیون برگ سهم در قالب ۲۲۸ هزار ۹۵۴ هزار فقره به ارزش هزار و ۹۰۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار