تحریم در حوزه دفاعی هیچ معنایی ندارد
کد خبر: 1070431
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UT1
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش در نشست خبری:

وقتی کشور ما می‌تواند انواع ناو، زیردریایی و تجهیزات دفاعی پیشرفته را تولید کند، پس تحریم در حوزه دفاعی هیچ معنایی ندارد.
به گزارش مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست خبری که صبح دیروز به مناسبت بزرگداشت هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش برگزار شد، گفت: هفتم آذر روزی است که نیروی دریایی ارتش، چون نگینی در دریا درخشید و در شرایط سخت و جنگی نابرابر بازوی دشمن بعثی را قطع کرد و رژیم بعث دیگر نتوانست حرفی در حوزه دریا داشته باشد. با رشادت‌های رزمندگان نیروی دریایی ارتش شاهرگ اقتصادی رژیم بعث عراق قطع شد و ما بر خود واجب می‌دانیم یاد شهدا را به بهترین شکل ممکن بزرگ بداریم.
مأموریت حیاتی «نداجا» در دریای سرخ و اقیانوس هند
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ما افتخار داریم همان مأموریت را در دستور کار داریم و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی را برقرار می‌کنیم و برای اجرای این مأموریت حیاتی در دریای سرخ و اقیانوس هند حاضر هستیم و این حضور، امنیت را برای اقتصاد جهانی ایجاد کرده است. دریادار ایرانی در ادامه به تشریح برنامه‌های نیروی دریایی ارتش به مناسبت بزرگداشت هفتم آذر پرداخت و گفت: دیدار با خانواده‌های شهدا و رونمایی از تجهیزات دفاعی پیشرفته از جمله برنامه‌های ماست. وی افزود: به‌روز نگهداشتن آموزش‌ها و ارتقای توان دفاعی کشور و به‌روزرسانی شناور‌ها و تجهیزات سطحی، زیرسطحی و هوایی این نیرو از جمله برنامه‌ها و مأموریت‌های نیروی دریایی ارتش است.
حضور مؤثر نیروی دریایی در دریا‌ها
فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه گفت: نیروی دریایی حضور مؤثر در دریا‌ها داشته و توانسته است تمامی معادلات آن‌ها را برهم بزند، به گونه‌ای که اقتدار و توانمندی نیروی دریایی ارتش دیگر بر کسی پوشیده نیست. ما می‌توانیم در صحنه عمل پرچم جمهوری اسلامی ایران را هزاران کیلومتر دورتر از مرز‌های ایران اسلامی برافرازیم.
تحریم در حوزه دفاعی هیچ معنایی ندارد
دریادار ایرانی، بودن یا نبودن تحریم را برای کشورمان در حوزه دفاعی بی‌معنا دانست و گفت: وقتی کشور ما می‌تواند انواع ناو، زیردریایی و تجهیزات دفاعی پیشرفته را تولید کند، پس تحریم در حوزه دفاعی هیچ معنایی ندارد. اینکه دشمن حوزه بهداشت و درمان و ملزومات اساسی مورد نیاز مردم را تحریم می‌کند، یعنی تمامی توان خود را به کار گرفته و از روی استیصال و ناتوانی به تحریم دارویی مورد نیاز بیماران سرطانی و خاص روی آورده است. وی در ادامه به اقدامات این نیرو برای مقابله با دزدان دریایی و اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها پرداخت و افزود: امروز صحنه مقابله با دزدان دریایی و تأمین امنیت دریایی و خطوط تجارت دریایی از دزدی دریایی عبور کرده و به تروریسم دریایی رسیده، اما نیروی دریایی با اقتدار در این عرصه حضور یافته است و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی را تأمین می‌کند.
زیردریایی سنگین «بعثت» رونمایی می‌شود
فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره توانمندی نیروی دریایی ارتش در تولید تجهیزات گفت: ما انواع تجهیزات را تولید می‌کنیم و در این راستا زیردریایی سنگین بعثت رونمایی خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار